Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

20.05.2024. Результати опитування «Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України»


Інститут вищої освіти НАПН України висловлює подяку за участь в опитуванні за анкетою «Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України», яке проводилося з 28 квітня по 15 травня 2023 р. в рамках наукового дослідження на тему “Політика та механізми реалізації соціальної відповідальності ЗВО України в умовах війни та під час повоєнного відновлення країни”. У аналітичній доповіді “Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України: результати соціологічного опитування” висвітлено витоки та еволюцію ключових концепцій, схарактеризовано основні стандарти соціальної відповідальності університетів, віддзеркалено існуючий стан соціальної відповідальності у ЗВО України, виявлено особливості здійснення соціальної відповідальності ЗВО України в умовах воєнного часу та окреслено перспективи розвитку соціальної відповідальності у ЗВО для цілей повоєнного відновлення України. Отримані матеріали можуть бути корисними для розроблення, організації та впровадження заходів, спрямованих на розвиток соціальної відповідальності, для посилення взаємодії університетів і суспільства, активного залучення університетських спільнот до розв’язання проблем всередині університету та за його межами, застосування знань та збільшення їх впливу на особистісний розвиток, інституційну стійкість, науково-технічний прогрес, соціально-економічний поступ на місцевому, регіональному та національному рівнях в умовах повномасштабної російської військової агресії та її повоєнного відновлення України як сильної європейської країни.

Аналітична доповідь.jpg


25.04.2024. Щорічний соціологічний моніторинг «Процес освіти в університеті очима здобувачів вищої освіти під час воєнного стану»


Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти проводить щорічний моніторинг методом опитування за темою «Процес освіти в університеті очима здобувачів вищої освіти під час воєнного стану» серед студентів I та IV курсів ступеня вищої освіти бакалавр. Друзі, долучайтесь до опитування! Вдосконалюємо якість вищої освіти разом! Опитування триватиме до 05.05.2024 року включно.

Опитування.png


12.04.2024. Вебінар «Глобальні стандарти внутрішнього аудиту (Global Internal Audit Standards IIA™): орієнтація на майбутнє»


12 квітня 2024 року представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до вебінару за темою «Глобальні стандарти внутрішнього аудиту (Global Internal Audit Standards IIA™): орієнтація на майбутнє». На вебінарі були розглянуті такі питання як трансформація Міжнародної структури професійної практики (IPPF), структура Міжнародної структури професійної практики (IPPF 2024), основні зміни між Стандартами 2017 року і новими Стандартами, структура Глобальних стандартів внутрішнього аудиту (Global Internal Audit Standards), зміст кожного розділу нових Стандартів, оновлений глосарій Стандартів та Вплив нових Стандартів на функцію внутрішнього аудиту та організацію у цілому. Вебінар був насичений цікавою та корисною інформацією, яка, неодмінно, стане в нагоді спеціалістам з аудиторської діяльності.

Photo 001.png

Photo 002.png

Photo 003.png

Photo 004.png

Photo 005.png

Photo 006.png

Photo 007.png

Photo 008.png


15.03.2024. Тренінг за темою «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послуг». День 2.


15 березня 2024 року продовжується дводенний тренінг за темою «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послугс. Представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти вже долучилися та продовжують поглиблювати свої знання та досвід в рамках системи управління якістю. За завершенням тренінг учасників очікує тест, за результатами якого будуть отримані відповідні сертифікати. Спікерами 2-го дня тренінгу були:

 • Роман Байцар, тренер, д.т.н., професор. Тема доповіді: Європейський досвід забезпечення якості послуг в медичних лабораторіях.

 • Оксана Бойко, д.т.н., професор. Тема доповіді: Досвід безперервної освіти на прикладі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
 • Юлія Комар, адміністратор; Соломія Сорока, менеджер по роботі з викладачами. Тема доповіді: Інновації та кращі практики управління якістю освіти в Європі, можливості їх впровадження в Україні.
 • Олена Ляховин, керівник відділу персоналу. Тема доповіді: Європейський досвід навчання, підготовки і підбору персоналу в автомобільній галузі.
 • Алла Іванишин, тренер, к.т.н., доцент. Тема доповіді: Європейський досвід впровадження та сертифікації системи управління якістю освітніх послуг. Ризикорієнтований підхід до управління якістю.

024.jpg

025.jpg

026.jpg

027.jpg

028.jpg

029.jpg

030.jpg

031.jpg

032.jpg

033.jpg

034.jpg

035.jpg

036.jpg

037.jpg

038.jpg


14.03.2024. Тренінг за темою «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послуг». День 1.


14 березня 2024 року представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до дводенного тренінгу за темою «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послуг», що проводиться Національним університетом Львівська політехніка за міжнародним проєктом за міжнародним проєктом Програми Erasmus+ напряму Jean Monnet «Європейський досвід впровадження систем управління якістю продукції та послуг» (European Experience in Implementing Quality Management Systems for Products and Services, ERASMUS-JMO-2022-MODULE, 101085516 – QMSEEI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH). Мета даного тренінгу полягає у  вивченні європейського досвіду і визначенні основних тенденцій в системах управління якістю щодо розробки, впровадження і сертифікації систем управління якістю освітніх послуг відповідно до вимог стандартів EN ISO 9001, ESG 2015. Спікерами 1-го дня тренінгу були:

 • Тетяна Бубела, тренер, д.т.н., професор. Тема доповіді: Впровадження європейського досвіду забезпечення якості освіти в Національному університеті „Львівська політехніка”.
 • Юрій Кабаков, к.т.н., директор, сертифікований аудитор систем управління якістю. Тема доповіді: Важливість незалежної сертифікації персоналу у сфері менеджменту.
 • Юлія Тлуста, директор департаменту сертифікації. Тема доповіді: Міжнародна сертифікація систем управління.
 • Наталія Сусол, к.т.н., доцент, завідувач відділу забезпечення якості освіти та акредитації. Тема доповіді: Внутрішні аудити на відповідність системи управління якістю вимогам стандартів ISO 9001 та ESG 2015 в університеті.
 • Василь Яцук, тренер, д.т.н., професор. Тема доповіді: Освітні та науково-методичні аспекти забезпечення якості індивідуального обліку спожитої теплової енергії в Україні.
 • Віктор Горопацький, к.ф.-м.н, начальник відділу стандартизації систем управління якістю та екологічного управління; Василь Паракуда, к.т.н., доцент. Тема доповіді: Про потребу запровадження в Україні сучасних стандартів управління якістю.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

016.jpg

017.jpg

018.jpg

019.jpg

020.jpg

021.jpg

022.jpg

023.jpg


12.03.2024. Бліц-опитування науково-педагогічних працівників щодо аспектів проведення тренінгів та вебінарів


12 березня 2024 року відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав бліц-опитування серед науково-педагогічних працівників університету стосовно аспектів проведення тренінгів та вебінарів. Усі бажаючі викладачі можуть долучитися до анкети та прийняти участь в опитуванні. Опитування триватиме до 22.03.2024 р. включно, тому не гайте часу, долучайтесь!

Photo 001.jpg


06.03.2024. Тренінг «Штучний інтелект: технічні та правові аспекти академічної доброчесності»


06 березня 2024 року представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до тренінгу за темою «Штучний інтелект: технічні та правові аспекти академічної доброчесності». Тренінг був організований Центром професійного розвитку, менторства та тьюторства НТУ «Дніпровська політехніка». Даний тренінг орієнтований на підвищення рівня обізнаності та культури науково-викладацького персоналу, співробітників та здобувачів вищої освіти НТУ «Дніпровська політехніка» щодо технічних та правових питань використання штучного інтелекту у методичній, науковій роботі та навчанні з позиції дотримання принципів академічної доброчесності. Спікерами тренінгу були:

 • Тетяна Булана - кандидат технічних наук, доцент. Тема доповіді: «Штучний інтелект: від теорії до практики»;
 • Юлія Тюря - доктор юридичних наук, доцент. Тема доповіді: «Штучний інтелект з позиції права та академічної доброчесності».

Тренінг був дуже цікавим та насичений цікавою та актуальною інформацію щодо штучного інтелекту, його особливостей, технічних та правових аспектів, а також принципів його використання у науці та навчання з дотриманням академічної доброчесності.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg


06.03.2024. Вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»


06 березня 2024 року представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до вебінару за темою «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи». Вебінар проводився Національним університетом "Запорізька політехніка". Метою вебінару є підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту. Вебінар спрямовано на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності у науковій та освітній діяльності. Спікерами вебінару були:

 • Іван НАЗАРОВ - д. юр. н., професор, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Тема доповіді: «Проблеми застосування та вдосконалення законодавства щодо забезпечення академічної доброчесності»;
 • Володимир БАХРУШИН - д.ф.-м.н., професор НУ «Запорізька політехніка», член Національної команди експертів з реформування вищої освіти. Тема доповіді:  «Навіщо потрібна академічна доброчесність?»;
 • Євген НІКОЛАЄВ - директор Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Університету Грінченка. Тема доповіді: «Актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2024 року»;
 • Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ - к.т.н., доцент, проректор НУ «Запорізька політехніка». Тема доповіді: «Генеративний штучний інтелект та академічна доброчесність. Світові тенденції»

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg


26.02.2024. Опитування стосовно ініціатив Міністерства освіти і науки України в галузі вищої та фахової передвищої освіти


Шановні здобувачі та науково-педагогічні працівники! Державний університет економіки і технологій проводить опитування стосовно ініціатив Міністерства освіти і науки України в галузі вищої та фахової передвищої освіти. Ви можете також допомогти в даному дослідженні та долучитися до опитування! Долучайтеся та залишайте свої думки. Вдосконалюємо вищу освіту України разом!

Photo 001.jpg


02.02.2024. Бліц-опитування здобувачів освіти стосовно визначення освітньої траєкторії у довготривалій перспективі


02 лютого 2024 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав бліц-опитування серед здобувачів освіти стосовно визначення освітньої траєкторії у довготривалій перспективі. Усі бажаючі здобувачі освіти нашого університету можуть долучитися до опитування. Опитування проводитиметься до 16 лютого 2024 року, тому не зволікайте та долучайтесь!

Опитування.png


22.12.2023. Лекція за темою «Інституційна акредитація: аналітичний огляд і моделі для України»


22 грудня 2023 року представники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до лекції за темою «Інституційна акредитація: аналітичний огляд і моделі для України», яку провів Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд освітньої політики», професор Варшавського університету Тарас Фініков. Пан Фініков розповів про сучасні освітні тенденції, розвиток освіти в Україні, проведення акредитацій у ЗВО в повоєнний період. Лекція була дуже цікавою, насичена корисною та актуальною інформацією.

001.jpg002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg


19.12.2023. Нагородження учасників конкурсу «Здобувач - основа якості освіти»


19 грудня 2023 року відбувся захід нагородження здобувачів вищої освіти, які прийняли участь у конкурсі «Здобувач - основа якості освіти», організований відділом внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Конкурс тривав цілий місяць, учасники надсилали дуже цікаві, актуальні та, головне, креативні пропозиції. Конкурсною комісією були розглянуті та оцінені усі пропозиції і сьогодні були зазначені переможці та вручені цікаві та цінні призи. Конкурс є дуже цікавим для студентів. Очікуємо наших студентів в участі у нашому конкурсі в наступному році!

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg

005.jpg

006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg


27.11.2023. Онлайн-тренінг «Практичні аспекти удосконалення освітньої програми: підготовка, впровадження та звітування»


27 листопада 2023 року в рамках місячника академічної доброчесності відбувся 4-ий і останній онлайн-тренінг за темою «Практичні аспекти удосконалення освітньої програми: підготовка, впровадження та звітування», організований Відділом внутрішнього забезпечення якості вищої освіти сумісно з Центром професійного розвитку персоналу НТУ «Дніпровська політехніка». Спікер тренінгу Юлія Тюря розповіла про особливості удосконалення освітніх програм, процеси та критерії програм, які мають функціонувати. Зокрема, були обговорені процедури дотримання принципів академічної доброчесності та функціонування, а також особливості експертизи освітніх програм. Тренінг був дуже цікавим та змістовним, за темою тренінгу була аргументована дискусія.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg

005.jpg006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg


22.11.2023. Онлайн-тренінг «Система управління якістю за ISO 9001: переваги та особливості впровадження в університеті»


22 листопада 2023 року в рамках місячника академічної доброчесності відбувся 3-ий онлайн-тренінг за темою «Система управління якістю за ISO 9001: переваги та особливості впровадження в університеті», організований Відділом внутрішнього забезпечення якості вищої освіти сумісно з Центром професійного розвитку персоналу НТУ «Дніпровська політехніка». Спікер тренінгу Тетяна Маматова надала інформацію щодо стандарту системи управління якістю за ISO 9001, його функції та особливості організації процесів відповідно до стандартів. Були обговорені процесний підхід як основа кліент-центрованої системи управління, модель забезпечення якості освітніх процесів та наявний стан системи управління якістю і пріоритетні напрями її подальшого розвитку. Зокрема, на тренінзі були представлені креативні опитування, були дискусії та цікаві запитання.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg


17.11.2023. Онлайн-тренінг «Постакредитаційний моніторинг освітніх програм: досвід реалізації в НТУ «Дніпровська політехніка» на рівні внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти»


17 листопада 2023 року в рамках місячника академічної доброчесності відбувся 2-ий онлайн-тренінг за темою «Акредитація у системі вищої освіти», організований Відділом внутрішнього забезпечення якості вищої освіти сумісно з Центром професійного розвитку персоналу НТУ «Дніпровська політехніка». Спікер тренінгу Олена Яворська розповіла дуже актуальну та цікаву інформацію щодо аспектів постакредитаційного моніторингу, опитувань як обов'язкової складової забезпечення якості освіти та популяризації академічної доброчесності. Даний тренінг був дуже змістовним, насиченим важливою інформацією для гарантів освітніх програм.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg

006.jpg007.jpg

008.jpg009.jpg010.jpg


15.11.2023. Вебінар «Акредитація у системі вищої освіти»


15 листопада 2023 року представниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря долучилася до вебінару «Акредитація у системі вищої освіти». Захід проводився за участю експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (NAQA) та Естонського агентства якості освіти (HAKA) в межах проєкту «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні» (UKRKORG). На вебінарі були обговорені процеси акредитації в системі вищої освіти. Захід був організований Міністерством освіти і науки України та Радою з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO).

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg


14.11.2023. Онлайн-тренінг «Особливості формування освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти»


14 листопада 2023 року Відділом внутрішнього забезпечення якості вищої освіти сумісно з Центром професійного розвитку персоналу НТУ «Дніпровська політехніка» був проведений онлайн-тренінг за темою «Особливості формування освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти». Спікером даного онлайн-тренінгу була Юлія Заболотна - кандидат технічних наук, доцент, начальник навчально-методичного відділу. На тренінгу було розказано про освітні траєкторії студентів, елементи та можливості формування. Тренінг був насичений цікавою та дуже корисною інформацією.

001.png002.jpg003.png004.png005.jpg


08.11.2023. Академічна доброчесність у вищому навчальному закладі: практики та виклики


В рамках місячника академічної доброчесності в НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся вебінар за темою «Академічна доброчесність у вищому навчальному закладі: практики та виклики». На даному вебінарі були обговорені такі аспекти:

 • НТУ ДП - відповідність часу;
 • Що таке академічна доброчесність та навіщо вона нам? 
 • Взаємодія відділу внутрішнього забезпечення якості освіти з департаментом якості освіти Ради студентів;
 • Устрій департаменту якості освіти Ради студентів (функції, зв‘язок з адміністрацією та структура);
 • Опитування;
 • Чат-бот для скарг та пропозицій;
 • Заходи для підвищення обізнаності студентів і для популяризації культури академічної доброчесності та якості освіти.

Спікерами вебінару були:

 • Єлизавета Таран – голова студентської ради #dniprotech
 • Катерина Михайлова – голова департаменту якості освіти студентської рад.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg


08.11.2023. Kahoot «Права здобувачів вищої освіти: обізнаність, реалізація та захист»


08 листопада 2023 року в НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся цікавий захід: інтерактив для студентів на тему «Права здобувачів вищої освіти: обізнаність, реалізація та захист». Спікер заходу Максим Свисенко поспілкувався зі студентами перших-других курсів, які тільки починають своє студентське життя. Було розказано про можливості для самореалізації в межах проєктів Української студентської ліги, а також чинне законодавче регулювання прав та обов’язків здобувачів вищої освіти. Перевірка засвоєних знань була проведена у форматі групової гри Kahoot - найуважніші та найкмітливіші учасники отримали памʼятні подарунки.

001.jpg

002.jpg003.jpg


08.11.2023. Сертифікати за участь у міжнародному форумі «Безпечна, комфортна та спроможна громада»


Маємо гарну новину! Представники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти отримали свої сертифікати за участь у міжнародному форумі «Безпечна, комфортна та спроможна громада», який проходив з 11 по 13 жовтня 2023 року. Кожен зі співробітників долучився до форуму та надав цікаві та актуальні теми доповідей. Вітаємо!

Безпечна, комфортна та спроможна громада.pngБезпечна, комфортна та спроможна громада.pngБезпечна, комфортна та спроможна громада.pngБезпечна, комфортна та спроможна громада.pngБезпечна, комфортна та спроможна громада.pngБезпечна, комфортна та спроможна громада.png


06.11.2023. Опитування за темою «Дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами вищої освіти»


Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти проводить опитування за темою «Дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами вищої освіти» в рамках місячника академічної доброчесності. Усі бажаючі студенти можуть прийняти участь в опитуванні та заповнити анкету. Опитування триватиме до 17 листопада 2023 року. Долучайтеся, друзі!

08a908713fb91fc3ea0ca3aa2e07400c.png


06.11.2023. UQAF-2023 Ukrainian Quality Assurance Forum


06 листопада 2023 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до українського форуму якості освіти UQAF-2023, організаторами якого є Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та Західноукраїнський національний університет. Протягом форуму проводилися дискусії за такими темами:

 • Система забезпечення якості вищої освіти в Україні: місія, перспективи, виклики.
Спікери: Ольга Будник, Михайло Винницький, Лілія Гриневич, Наталія Стукало, Роман Шеремета.
 • Навіщо нам постакредитаційний моніторинг?
Спікери: Андрій Бутенко, Оксана Десятнюк, Юрій Каганов, Леся Олійник, Тарас Фініков.
 • Яке майбутнє у академічної доброчесності в Україні?
Спікери: Олександр Березко, Дмитро Лученко, Ярослав Притула, Валерій Сорока, Микола Стефанчук.

Також були презентації успішних практик розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в українських закладах вищої освіти. Кейси презентували:
 • Мирослава Босовська (Державний торгівельно-економічний університет);
 • Роман Зварич (Західноукраїнський національний університет);
 • Інна Кучеренко (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця);
 • Наталія Фалько (Мелітопольский державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького);
 • Євгенія Шелест (ГО «Прогресильні»);
 • Роман Шуляр (Національний університет «Львівська політехніка»).

002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg


02.11.2023. Офлайн-квіз «Права студентів»


02 листопада 2023 року в НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся цікавий офлайн-квіз за темою «Права студентів». На даному квізі студенти мали змогу більш ширше дізнатися про свої права та разноманітні аспекти. Ойфлайн-квіз був дуже насичесним та корисним. Спікерами квізу були:

 • Єлизавета Таран – голова студентської ради #dniprotech
 • Катерина Михайлова – голова департаменту якості освіти студентської рад.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg


01.11.2023. Конкурс «Cтудент - основа якості освіти»


Шановні студенти! В рамках місячника академічної доброчесності Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочинає конкурс за темою «Cтудент - основа якості освіти». Мета даного конкурсу полягає у тому, щоб дізнатися, яким, на вашу думку, має бути якісний освітній процес. Згенеруйте ідею та оформіть її в креативному вигляді (пріоритет надається саме таким пропозиціям). Свої ідеї надсилайте на електронну пошту Zamkovyi.M.Y@nmu.one та чекайте на нагородження! Пропозиції прийматимуться до 30 листопада 2023 року, тому не зволікайте, долучайтеся!

Студент - основа якості освіти.jpg


12.10.2023. Участь у Міжнародному форумі: безпечна, комфортна та спроможна територіальна громада


12 жовтня 2023 року учасники Міжнародного форуму: безпечна, комфортна та спроможна територіальна громада прийняли участь у конференції науково-технічної секції «Освіта та особливості організації сучасного навчального процесу в надзвичайних умовах». Під час конференції були дуже цікаві та актуальні доповіді, які описують проблеми та виклики сьогодення, актуальні проблеми освіти в умовах воєнного стану. За результатами конференції учасники Форуму отримають відповідні сертифікати.

Photo 001.jpgScreenshot_2.jpgPhoto 003.jpg


10.10.2023. Грамота від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації


Маємо чудову новину! Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації нагородив начальницю Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олену Яворську грамотою за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, високий рівень професіоналізму з підготовки висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну діяльність у навчанні і вихованні студентської молоді та з нагоди відзначення Дня працівника освіти. Вітаємо!

Грамота за вагомий особистий внесок.jpg


09.10.2023. Опитування студентів 1-го курсу навчання щодо рівня поінформованості елементами освітнього процесу в НТУ «Дніпровська політехніка»


09 жовтня 2023 року відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування серед здобувачів вищої освіти 1-го курсу навчання, присвяченому вивченню рівня поінформованості елементами освітнього процесу в НТУ «Дніпровська політехніка». Опитування проводитиметься з 09 по 13 жовтня 2023 року. Кожен бажаючий студент 1-го року навчання 1-го  рівня вищої освіти може перейти за посиланням та заповнити анкету. Долучайтесь!

Опитування студентів 1-го курсу навчання щодо рівня поінформованості елементами освітнього процесу в НТУ «Дніпровська політехніка».png


04.10.2023. Сертифікати за участь в онлайн-курсі «Корупція-off: як боротися з корупційними ризиками у вищій освіті»


Маємо гарну новину! Начальниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська та начальник Служби аудиту Роман Згерський прийняли участь та пройшли онлайн-курс за темою «Корупція-off: як боротися з корупційними ризиками у вищій освіті». За резульататми онлайн-курсу були отримані відповідіні сертифікати. Вітаємо!

Сертифікат.pngСертифікат.png


29.09.2023. Вебінар «Формування нових механізмів управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні»


29 вересня 2023 року представники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до вебінару за темою «Формування нових механізмів управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні». На вебінарі була презентація методичних рекомендацій щодо запровадження механізмів управління на основі партнерства у закладах освіти, що здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка», затверджених наказом МОН від 01.06.2023 № 666, обговорювалось управління підготовкою викладачів професійної освіти на засадах партнерства у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, досвід Національного транспортного університету у впровадженні механізму партнерства із стейкхолдерами у підготовці майбутніх викладачів професійної освіти, досягнення і проблеми підготовки викладачів професійної освіти на засадах партнерства в Українській інженерно-педагогічній академі та презентація платформи «Партнерський простір 015». Спікерами вебінару були:

 • Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти МОН;

 • Світлана Цимбалюк, доктор економічних наук, професор, декан факультету управління персоналом, соціології та психології КНЕУ;

 • Наталія Бондар, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки;

 • Денис Коваленко, доктор педагогічних наук, професор, ректор Української інженерно-педагогічної академії;

 • Валентина Радкевич, доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту професійної освіти НАПН України.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpgPhoto 007.jpgPhoto 008.jpgPhoto 009.jpgPhoto 010.jpg

Photo 011.jpg

Photo 012.jpg


27.09.2023. Онлайн-опитування «Життя українців під впливом війни»


Шановні науково-педагогічні працівники, маєте гарну можливість долучитися до соціально-психологічного дослідження методом опитування за темою «Життя українців під впливом війни». Опитування є повністю анонімним та триватиме до 8 жовтня 2023 року. Переходьте за посиланням та долучайтесь до участі!

Photo 001.jpg


27.09.2023. Онлайн-опитування «Академічна доброчесність і штучний інтелект: думка викладачів щодо впливу Large Language Models на якість освіти»


Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти проводить опитування за темою «Академічна доброчесність і штучний інтелект: думка викладачів щодо впливу Large Language Models на якість освіти». Дане опитування проводиться, щоб дослідити думку науково-педагогічних працівників стосовно місця штучного інтелекту в освітньому процесі та з’ясувати особисте ставлення до цього явища, зокрема, до Large Language Models (наприклад ChatGPT чи інших продуктів на основі цих моделей).  Опитування триватиме до 25 жовтня 2023 року. Шановні науково-педагогічні працівники, переходьте за посиланням та долучайтесь до участі в опитуванні!

Photo 001.jpg


25.09.2023. Третє квартальне онлайн-анкетування від Державної служби якості освіти України


Державна служба якості освіти України проводить третє квартальне онлайн-анкетування здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників України. Аналіз масиву інформації, яку Служба отримує за результатами онлайн-опитувань, дозволяє зрозуміти сильні та слабкі сторони нинішньої ситуації, виявити можливості та загрози, виробити рекомендації для застосування окремих позитивних практик та вдалих рішень в освітньому процесі в умовах продовження воєнного стану та в мирний час. Також через проведення спільних досліджень забезпечується актуалізація каналів комунікації між Службою та закладами освіти для обміну досвідом і практичними інструментами з метою підвищення якості та рівня доступності освіти, об’єднання зусиль для подолання викликів. Долучаємось до участі в опитуванні задля покращення якості вищої освіти!

Посилання для здобувачів вищої освіти: https://forms.gle/Prouyp5y4BqnRS5h6

Посилання для науково-педагогічних працівників: https://forms.gle/JtwpnBQb485t8WqV8

Photo 001.jpg


21.09.2023. Опитування за темою «Мотиви вибору спеціальності студентів 1-го курсу навчання НТУ «Дніпровська політехніка»


21 вересня 2023 року відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування серед здобувачів вищої освіти, присвяченому вивченню питань мотивів вибору спеціальності, на яку студенти вступили та навчаються. Опитування проводитиметься з 21 вересня по 05 жовтня 2023 року. Кожен бажаючий студент може перейти за посиланням та заповнити анкету. Долучайтесь!

Мотиви вибору.png


15.09.2023. Вебінар «Забезпечення якості правничої освіти: інструменти Американської асоціації правників та добрі практики»


14 вересня 2023 року представниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у вебінарі за темою «Забезпечення якості правничої освіти: інструменти Американської асоціації правників та добрі практики». Даний вебінар є спільним заходом з Секцією з питань юридичної освіти та доступу до правничої професії Американської асоціації правників (Секцією АВА) – Section of Legal Education and Admissions to the Bar, що наділена Департаментом освіти США делегованими повноваженнями формувати акредитаційні стандарти у сфері юридичної освіти та здійснювати акредитацію правничих шкіл США. На заході із доповіддю про американський досвід формування стандартів та проведення акредитацій програм правничої освіти виступала пані Стефані Гіггеттс, заступниця керуючого директора Секції АВА. Організаторами вебінару були Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та Американська асоціація правників за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpg


22.06.2023. Онлайн-опитування від «Інституту модернізації змісту освіти»


Шановні колеги! Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» в рамках виконання науково-дослідної роботи за темою «Концепція аналітично-інформаційної системи ефективної роботи з обдарованою молоддю в умовах воєнного та поствоєнного стану» проводить опитування, до яких запрошує долучитися науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти. Просимо, будь ласка, перейти за посиланням та долучитись до опитування. Посилання на анкету буде доступне  до 30.06.2023.

Посилання на опитування:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPofZKJ0LyUB17_p9ZCjY3ume3GbyFJDsCjZPE5sX-ivQ21A/viewform

Photo 001.jpg


21.06.2023. Онлайн-опитування «Організація освітнього процесу та якість навчання в умовах воєнного стану»


Шановні друзі! Державна служба якості освіти України проводить опитування серед здобувачів вищої освіти та науково-пежагогічних працівників за темою “Організація освітнього процесу та якість навчання в умовах воєнного стану”. Опитування проводитиметься з 21 по 30 червня 2023 року. Результати опитування будуть використані лише в узагальненому вигляді, а інформацію про конкретних респондентів буде знеособлено. Переходьте за посиланням та долучайтесь до опитування!

Посилання для здобувачів освіти: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdeJJfgyDlFYxXsSqhN8Spz149FmxrAk0gnp5zM-pmd9ub2Zw/viewform

Посилання для науково-педагогічних працівників: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0daMmaUhtP-O-7eN953cR8dw1XKUuU0tQHfNEUJ216_wmqQ/viewform

Photo 001.png


15.06.2023. Онлайн експрес-тренінг «Верифікація кваліфікаційних робіт: електронний підпис та академічна доброчесність»


15.06.2023 відбувся онлайн експрес-тренінг за темою «Верифікація кваліфікаційних робіт: електронний підпис та академічна доброчесність» для викладачів та здобувачів освіти. В рамках тренінгу шановні Спікери надали структуровану інформацію з наступних питань:

➡️ Юлія Іванівна Тюря: Академічна доброчесність студента та викладача: кваліфікаційні роботи;

➡️ Дмитро Сергійович Тимофєєв: Електронний підпис: безпека та верифікація кваліфікаційних робіт.


Тренінг був дуже корисним для слухачів та насичений важливою та необхідною інформацією.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpgPhoto 007.jpg


03.06.2023. Форум «Дні освітнього лідерства»


З 01.06 по 03.06.2023 року відбувся форум за темою «Дні освітнього лідерства», до якого долучилися представники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Мета форуму — формування знань та компетентностей щодо адміністрування в галузі освіти на засадах лідерства, підвищення кваліфікації НПП, розбудова культури лідерства в ЗВО. Завдання — розвиток здатності управляти стратегічним розвитком команди в науково-педагогічній та науковій діяльності, організовувати освітній процес на основі сучасних тенденцій якості освіти, критично осмислювати проблеми в сфері освіти.

Тематичні напрями та питання:

1. УНІВЕРСИТЕТ ДЛЯ ЛІДЕРСТВА: університет для розвитку лідерського потенціалу суспільства, соціальна місія та прогромадська діяльність ЗВО, life-long learning.

2. WORLD-CLASS UNIVERSITY: конкурентоспроможність університету в контексті інтернаціоналізації, дослідницька діяльність та інтеграція до Європейського наукового простору, співпраця з партнерами та стейкхолдерами, цифровізація, ренкінги університетів.

3. ЛІДЕРСТВО В УНІВЕРСИТЕТІ: менеджмент і врядування в освіті, стратегічне планування діяльності внутрішніх систем забезпечення якості освіти, процесний підхід до управління освітніми програмами, розвиток педагогічної майстерності, студентоцентроване навчання і викладання, створення мотивуючого освітнього середовища.

Спікерами форуму були:

Тарас ФІНІКОВ, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики;

Олена ЄРЕМЕНКО, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Юрій РАШКЕВИЧ, член Національного агентства кваліфікацій;

Володимир БАХРУШИН, голова Вченої ради НУ «Запорізька політехніка», координатор Сектору вищої освіти НМР МОНУ, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти;

Ірина ДРАЧ, директорка Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України;

Michaela SMIDOVA, Vice-Director of Centre for Higher Education Studies (Прага);

Андрій БУТЕНКО, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Іван БАЛИКІН, к.і.н., доц., освітній експерт, співзасновник ГО «Прогресильні»;

Зоряна ЛУЦИШИНА, д.е.н., проф., помічниця проректора з науково- педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, членкиня ГЕР 29 Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, членкиня ГО «Інноваційний університет»;

Оксана БІЛОУС, д.ф.-м.н., дослідниця Віденського університету, членкиня ГЕР10 Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Олена КОЛЕСНІКОВА, членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Галузевої ради Федерації металургів України;

Ірина ГРИЩЕНКО д.держ.упр., заступниця директора ННІ неперервної освіти і туризму з наукової роботи Національного університету біоресурсів і природокористування України;

Ольга ПОЛОЦЬКА, виконавча директорка Фонду досліджень України;

Євгенія ПОЛІЩУК, д.е.н., проф., проф. Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, членкиня Ради молодих учених при МОНУ;

Ігор ЛИМАН, д.і.н., проф., завідувач кафедри історії та філософії, координатор міжнародної діяльності Бердянського державного педагогічного університету, голова галузевої експертної ради «Гуманітарні науки» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член Президії ГО «Інноваційний університет», координатор Офісу підтримки вченого (Україна);

Юлія ПІСКОРСЬКА, координаторка спеціальних проєктів центру EducationUSA в Україні;

Ірина ЗОЛОТАРЬОВА, проф., помічниця ректора з міжнародних проектів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, членкиня Національної команди експертів України з реформування вищої освіти, експертка DAAD «Bologna Hub Peer Support», експертка Європейської Асоціації Університетів EUA;

Світлана ЛИТВИНОВА, д.п.н., с.н.с., в.о. директора Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України;

Микита АНДРЄЄВ, голова Громадської ради при МОН України, виконавчий директор Української асоціації освіти дорослих, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Лідія ФЕСЕНКО, освітня експертка, членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Олена ГУЗАР, к.філол.н., доц., керівниця Центру професійного розвитку та лідерства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, директорка україно-канадської мовної програми, координаторка проєкту TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» ELITE (2013-2017) від ТНПУ;

Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ, к.т.н., доц., проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку Національного університету «Запорізька політехніка»;

Олена СКУЙБІДА, к.т.н., доц., начальниця відділу перспективного розвитку, ліцензування, акредитації та якості освіти Національного університету «Запорізька політехніка», міжнародна експертка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, експертка Команди підтримки реформ МОНУ (2019);

Марія ПАВЛЕНКО, голова студентського самоврядування Національного університету «Запорізька політехніка», депутат Запорізької міської молодіжної ради, заступниця голови Обласної студентської ради при Запорізькій обласній державній адміністрації;

Андрій КАРПЕНКО, д.е.н., проф., начальник відділу проєктної діяльності Національного університету «Запорізька політехніка», директор ГС «Запорізький кластер «ІнжинірингАвтоматизація-Машинобудування»;

Владислав КОРОЛЬКОВ, к.е.н., доц., декан факультету економіки та управління Національного університету «Запорізька політехніка»;

Наталія ЛАЗЕБНА, д. філол. н., доц., доц. кафедри методики викладання англійської мови як іноземної Вурцбурзького університету імені Юліуса-Максимільяна (Німеччина);

Ірина ТОНКІХ, к.філол.н., доц. Національного університету «Запорізька політехніка», членкиня ГО «Соціальна взаємодія». 

Форум проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, Інституту вищої освіти та Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України, ГС «Прогресильні», ГС «Українська асоціація освіти дорослих», Education USA в Україні, а також під егідою Європейського року навичок.

Photo 001.pngPhoto 002.jpgPhoto 003.pngPhoto 004.jpgPhoto 005.pngPhoto 006.pngPhoto 007.jpgPhoto 008.jpgPhoto 009.jpgPhoto 010.jpgPhoto 011.jpgPhoto 012.jpgPhoto 013.jpgPhoto 014.jpgPhoto 015.jpgPhoto 016.jpgPhoto 017.jpgPhoto 018.jpgPhoto 019.jpgPhoto 020.jpgPhoto 021.jpgPhoto 022.jpgPhoto 023.jpgPhoto 024.jpgPhoto 025.jpg


01.05.2023. Онлайн-захід з підвищення кваліфікації «Прогресильне викладання: складові системи якості вищої освіти»


Представниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь в онлайн-заході з підвищення кваліфікації «Прогресильне викладання: складові системи якості вищої освіти». Даний онлайн-захід був тривалим та складався з таких тем як:

 • Питання академічної доброчесності та чому це важливо в розрізі розвитку країни?;
 • Як спроектувати якісну освітню програму;
 • Інституційне забезпечення якості освітнього процесу: становлення та розвиток;
 • Зміст освітньої програми: вимоги ринку праці та актуалізація;
 • Безбар’єрність та умови для інклюзивного навчання;
 • Синергія неформальної та академічної освіти: інструменти та best practices;
 • Чому успішний освітній процес повинен бути публічним?
 • Наука, як невід'ємна складова підготовки сучасного спеціаліста;
 • Lifelong learning для викладача: вимога зверху чи необхідність сучасності?;
 • Методи якісного навчання: лайфгаки від Прогресильних. 

За результатами онлайн-курсу учасники мали змогу отримати сертифікат. Один із таких сертифікатів отримала представниця нашого відділу Юлія Тюря. Вітаємо!

Організатори онлайн-заходу:

ГО «Прогресильні» – це ком'юніті активних людей, які створюють нову якість освіти в Україні. Прогресильні зміцнюють та розвивають мережеву комунікацію між освітянами, які відкриті до змін та готові застосовувати креативні методики у навчальний процес. Прогресильні є найбільшим неформальним об'єднанням, яке динамічно розвивається з 2017 року.

Іван Баликін – к.і.н., доцент, співзасновник ГО «Прогресильні»;

Дмитро Чумаченко – к.т.н., доцент кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ»;

Наталія Шевченко – к.і.н., доцентка кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Національного університету біоресурсів і природокористування України;

Світлана Бульбенюк – к.п.н., доцентка кафедри політичних технологій Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpgPhoto 007.jpgPhoto 008.jpgPhoto 009.jpgПрогресильне викладання Складові системи якості вищої освіти.jpg


28.04.2023. Опитування за темою «Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України»


Шановні друзі! Інститут вищої освіти НАПН України проводить опитування на тему «Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України». Опитування проводиться в рамках виконання наукового дослідження Інституту вищої освіти «Політика та механізми реалізації соціальної відповідальності ЗВО України в умовах війни та під час повоєнного відновлення країни» та передбачає, серед іншого, узагальнення досвіду та обґрунтування перспективних напрямів і механізмів розвитку соціальної відповідальності вітчизняних ЗВО. Опитування триватиме до 14 травня 2023 року. Ознайомитись із результатами наукових досліджень з найбільш актуальних проблем вищої освіти можна на офіційному сайті Інституту вищої освіти НАПН України: https://ihed.org.ua/publications/.

Photo 001.png


18.04.2023. Сертифікати за результатами онлайн-тренінгу «Особливості функціонування культури академічної доброчесності в умовах воєнного стану»


Маємо гарну новину! Представники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти отримали сертифікати за результатами онлайн-тренінгу «Особливості функціонування культури академічної доброчесності в умовах воєнного стану», що проводився Центром професійного розвитку персоналу. Тренінг надав дуже корисні знання щодо важливості опитувань як маркера надання освітніх послуг, відповідального ставлення до цитування першоджерел як одного із шляхів доброчесної поведінки, понятійного базису академічної доброчесності, культури академічної доброчесності та викликів сучасності, академічної доброчесності серед студентів та як це працює в Дніпровській політехніці.

Photo 001.pngPhoto 002.pngPhoto 003.png


12.04.2023. Опитування викладачів  щодо інституційних систем управління цифровим навчанням та підтримки студентів 


Шановні науково-педагогічні працівники! Просимо, будь ласка, доєднатися до опитування щодо інституційних систем управління цифровим навчанням та підтримки студентів. Дане опитування є дуже важливим для аналізу цифрових аспектів та цифровізації освітнього процесу в цілому. Дякуємо!

Photo 001.jpg


07.04.2023. Опитування за темою "Цифрова участь і громадська активність"


Шановні науково-педагогічні працівники! Запрошуємо прийняти участь в опитуванні щодо практик цифрової взаємодії органів публічного управління із громадськістю: НТУ "Дніпровська політехніка" - Dnipro University of Technology, ННІ державного управління НТУ "Дніпровська політехніка" спільно зі шведським університетом Лінчопінгу. Результати дослідження будуть використані для розроблення пропозицій щодо підвищення якості взаємодії громадського сектору з органами публічного управління, а також нарощення адресної допомоги Україні з боку міжнародних партнерів. Заздалегідь дякуємо вам!

Photo 001.jpg


04.04.2023. Доповідь про якість вищої освіти в Україні, її відповідність завданням сталого інноваційного розвитку суспільства у 2022 році


Шановні наукові та науково-педагогічні працівники! Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти опубліковало Доповідь про якість вищої освіти в Україні, її відповідність завданням сталого інноваційного розвитку суспільства у 2022 році. Рекомендуємо перейти за посиланням та детальніше ознайомитися з  інформацією у доповіді. Дана інформація може бути надзвичайно корисною та цікавою для Вас!

Доповідь про якість вищої освіти в Україні, її відповідність завданням сталого інноваційного розвитку суспільства у 2022 році.jpg


30.03.2023. Всеукраїнський методологічний семінар «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, Soft skills, підприємницькі навички»


30 березня 2023 року представниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у Всеукраїнському методологічному семінарі за темою «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, Soft skills, підприємницькі навички». Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, ГО «Асоціація інноваційної та цифрової освіти», ТОВ «Компанія інтелектуальних технологій», ГО «Ukraine Active», ГО «JuniorS».

У семінарі прийняли участь представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівники, керівники і вчителі закладів загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти та стейкхолдери.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpg


29.03.2023. Онлайн-тренінг «Особливості функціонування культури академічної доброчесності в умовах воєнного стану»


29 березня 2023 року в НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся онлайн-тренінг за темою «Особливості функціонування культури академічної доброчесності в умовах воєнного стану». На тренінгу була дуже корисна та насичена інформація стосовно таких елементів як:

 • Важливість опитувань як маркера надання освітніх послуг;
 • Відповідальне ставлення до цитування першоджерел як один із шляхів доброчесної поведінки;
 • Понятійний базис академічної доброчесності;
 • Культура академічної доброчесності: виклики сучасності;
 • Академічна доброчесність серед студентів: як це працює в Дніпровській політехніці.
Спікерами онлайн-тренінгу були:
 • Олена Яворська, начальниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти;
 • Ольга Нестерова, завідувачка кафедри філософії і педагогіки;
 • Юлія Тюря, представниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти;
 • Максим Свисенко, голова апарату Конгресу української студентської ліги;
 • Єлизавета Таран, голова Ради студентів НТУ «Дніпровська політехніка».

Photo 001.pngPhoto 002.pngPhoto 003.pngPhoto 004.pngPhoto 005.pngPhoto 006.pngPhoto 007.pngPhoto 008.jpg


24.03.2023. Опитування в рамках проєкту «Онлайн викладання у воєнний час і після нього»


Друзі! Рекомендуємо долучитися до опитування, що є частиною проєкту «Онлайн викладання у воєнний час і після нього», партнерами якого є Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), кафедра комп’ютерних і системних наук Стокгольмського університету (Швеція) та Хазарський університет (Азербайджан), за підтримки Шведського інституту. Мета опитування полягає у тому, щоб вивчити досвід викладачів університетів з викладання навчальних курсів в онлайн-режимі та дізнатися, які аспекти свого особистого досвіду вони хотіли б покращити. У рамках проєкту восени цього року запланована програма навчання викладачів. Результати, отримані в опитуванні, стануть основою для її розробки.

Photo 001.png


13.03.2023. Сертифікат за результатами академічного курсу "Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель"


Маємо гарну новину! Вітаємо студента групи 184-20ск-6 Інституту природокористування Дениса Дьякова із завершенням академічного курсу за темою "Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель" та отриманням відповідного сертифікату!

Photo 001.jpg


27.02.2023. Онлайн-презентація «Порівняння європейської рамки кваліфікації та української національної рамки кваліфікації»


27 лютого 2023 року начальниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська долучилась до вебінару за темою «Порівняння європейської рамки кваліфікації та української національної рамки кваліфікації» («Comparison of the European Qualifications Framework and Ukrainian National Qualifications Framework»). Вебінар призначений для освітніх закладів та громадян з України, ЄС та інших країн. Вебінар був цікавим та насичений корисною інформацією.

Photo 001.jpg

Photo 002.jpg

Photo 003.jpg

Photo 004.jpg

Photo 005.jpg


20.02.2023. Опитування здобувачів вищої освіти щодо визначення якості надання освітніх послуг протягом останнього року


20 лютого 2023 року відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування серед здобувачів вищої освіти стосовно визначення якості надання освітніх послуг НТУ "Дніпровська політехніка" протягом останнього року. Дане опитування проводиться з метою дізнатися, як, на думку студентів, змінилась якість надання освітніх послуг університетом протягом останнього року, починаючи з 24 лютого 2022 року. Кожен бажаючий студент може перейти за  посиланням та заповнити анкету. Долучайтесь!

Photo 001.png


26.01.2023. Вебінар "SMART-підхід у зовнішньому забезпеченні якості вищої освіти"


26 січня 2023 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості прийняли участь у вебінарі "SMART-підхід у зовнішньому забезпеченні якості вищої освіти", що був організований для експертів та членів галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Спікерами заходу були Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства, Ганна Денискіна, керівниця відділу акредитації освітніх програм та Оксана Требенко, провідна фахівчиня відділу по роботі з експертами. Протягом вебінару був детальний розглянутий SMART-підхід до формування рекомендацій експертів та членів галузевих експертних рад, обговорені конкретні приклади формулювання рекомендацій для закладів вищої освіти та втілені набуті знання у практичній частині вебінару. Коректне формулювання рекомендацій для закладів вищої освіти позитивно вплине на зовнішнє забезпечення якості вищої освіти, оскільки зрозумілі і чіткі рекомендації - це перший крок до їх успішного виконання. Постійний розвиток та та відповідність європейським стандартам - ключові цінності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, саме тому цей вебінар був важливим для підвищення кваліфікації експертів та членів галузевих експертних рад, а відтак покращення акредитаційного процесу.

Photo 001

002Photo 003Photo 004

Photo 005

Photo 006

Photo 007Photo 008Photo 009


23.11.2022. Онлайн-тренінг "Акредитація освітніх програм від А до Я: практичні кейси"


З 17 по 24 листопада 2022 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до онлайн-тренінгу "Акредитація освітніх програм від А до Я: практичні кейси". Метою тренінгу є розбудова системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти шляхом формування культури якості вищої освіти, професійного розвитку та підвищення методичного й практичного рівнів компетентності науково-педагогічних працівників з питань розроблення, перегляду, оновлення, моніторингу та акредитації освітньої програми; дотримання принципів академічної доброчесності. На тренінгу були розглянуті та обговорені такі кейси як:

 • Методологія формування якісної освітньої програми;
 • Формування корпоративної та академічної культури якості;
 • Акредитація освітніх програм як зовнішнє забезпечення якості вищої освіти.
Спікерами онлайн-тренінгу були:

🔹 Юлія Тюря - представник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти;
🔹 Юлія Заболотна - начальник навчально-методичного відділу;
🔹 Олена Яворська - начальник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти.

Онлайн-тренінг був особливо корисним для гарантів освітніх програм, оскільки він допоможе розробляти та реалізовувати сучасні освітні програми підготовки здобувачів вищої освіти, враховуючи місію і стратегію університету, інтереси стейкхолдерів, тенденції розвитку спеціальності та ринку праці, галузевий і регіональний контекст, досвід аналогічних вітчизняних та іноземних освітніх програм, використовувати набуті знання та вміння при плануванні й організації акредитаційного процесу за відповідною освітньою програмою, забезпечувати ефективне адміністративне та/або академічне управління якістю освітнього процесу за відповідною освітньою програмою, оволодіти спеціальними знаннями та вміннями, необхідними для забезпечення високої культури якості й академічної доброчесності всіх учасників освітньої спільноти, розуміти сутність акредитації освітніх програм як зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, розуміти статус, права і обов’язки гаранта освітньої програми, взаємодіяти із зовнішніми та внутрішніми стейкхолдерами та формувати культуру якості освіти.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpgPhoto 007.jpgPhoto 008.jpgPhoto 009.jpgPhoto 010.jpgPhoto 011.jpgPhoto 012.jpgPhoto 013.jpgPhoto 014.jpgPhoto 015.jpgPhoto 016.jpgPhoto 017.jpgPhoto 018.jpgPhoto 019.jpgPhoto 020.jpgPhoto 021.jpg


21.11.2022. Онлайн-конференція "Принципи дотримання академічної доброчесності"


21 листопада 2022 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до онлайн-конференції за темою "Принципи дотримання академічної доброчесності", яка присвячена забезпеченню доброчесного освітнього середовища в закладах вищої освіти. 📢 Спікерами конференції були:

🔹Максим Свисенко і Кирило Лапко – представники ГО «Українське покоління лідерів»
🔹Кирило Демченко – голова ГС «Українська студентська ліга»
🔹Єлизавета Таран – в.о. голови студентської ради #dniprotech 🎓
🔹Катерина Михайлова – голова департаменту якості освіти студентської ради #dniprotech


Під час зустрічі були обговорені такі питання як:

 • прояви корупції в освітньому процесі та господарській діяльності ЗВО, а також шляхи їх подолання;
 • досвід студентів щодо випадків недотримання принципів доброчесності в ЗВО;
 • інструменти, що покликані підвищити рівень доброчесності в освітньому середовищі.

Захід було організовано за підтримки відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти на базі Центру професійного розвитку персоналу НТУ "Дніпровська політехніка.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpgPhoto 007.jpgPhoto 008.jpgPhoto 009.jpgPhoto 010.jpg

Photo 011.jpg

Photo 012.jpgPhoto 013.jpg


18.11.2022. II Міжнародна науково-практична конференція "Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: інструменти та виклики"


17-18 листопада 2022 року співробітниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у II Міжнародній науково-практичній конференції "Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: інструменти та виклики". Мета конференції полягала у зібранні разом лідерів у галузі забезпечення якості освіти з країн Європи. Напрями роботи конференції полягали у наступному:

1. Забезпечення якості освіти при перезарахуванні результатів навчання, здобутих шляхом неформальної або інформальної освіти.

2. Впровадження мікрокваліфікацій як інструменту, що забезпечує гнучкість освітньої та професійної траєкторії.

3. Інтернаціоналізація як інструмент реалізації політики ЗВО у забезпеченні якості освіти.

4. Роль опитувань у прийнятті інституційних рішень ЗВО щодо забезпечення якості освіти.

5. Нормативне регулювання. Розроблення освітніх стандартів на компетентнісній основі як базовий інструмент забезпечення якості вищої освіти.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpgPhoto 004.jpgPhoto 005.jpg


07.11.2022. Друга хвиля опитування українських науковців в часи війни

Директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України пропонує науковцям закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління МОН, в рамках проєкту UAScience.Reload долучитися до другої хвилі опитування українських науковців в часи війни https://uasciencereload.limesurvey.net/973914.

Проєкт UAScience.Reload передбачає розробку рекомендацій для державних органів, наукових установ, закладів вищої освіти, інших організацій в Україні і за кордоном, міжнародних інституцій для підтримки української науки.

Зокрема, перша хвиля опитування охопила понад 2000 вчених, а його результати дозволили встановити основні потреби науковців та відобразити реальну ситуацію, яка виникла в перші місяці війни. Отримані дані стали підґрунтям для формування запитів про створення програм допомоги українським науковцям, інформація отримала розголос на тематичних конференціях, у пресі, знайшла відображення у наукових дослідженнях.

Опитування українських науковців.png


28.10.2022. Перша міжнародна конференція "Відкрита наука та інновації в Україні" 2022


27-28 жовтня 2022 року співробітниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у першій міжнародній конференції "Відкрита наука та інновації в Україні".

OSICU2022 – це міжнародна наукова конференція з відкритої науки та інновацій в Україні (приурочена до міжнародного тижня відкритого доступу), яка відбулася під егідою Міністерства освіти та науки України та за участю національних, міжнародних організацій, асоціацій та інших спонсорів. В конференції взяли участь провідні експерти з багатьох країн світу, які поділилися своїм досвідом, а також обговорили шляхи імплементації найкращих практик відкритої науки та інновацій в Україні. Захід передбачав доповіді відомих міжнародних фахівців та експертів. Конференція була приурочена до міжнародного Тижня відкритого доступу.

OSICU2022 – це майданчик для обміну досвідом для науковців, керівників та співробітників наукових бібліотек, менеджерів з управління інституційними репозитаріями, керівників та відповідальних виконавців науково-дослідних проєктів, співробітників у галузі ІТ, видавців наукових журналів, розробників науково-інформаційних платформ та систем, аспірантів та молодих вчених, проєктних менеджерів, співорганізаторів стартапів, голів та членів бібліотечних асоціацій, науковців, які працюють над розробкою досліджень, що пов’язані зі штучним інтелектом.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpg


26.10.2022. Результати вебінару "Організація онлайн-навчання закладами вищої освіти"

26 жовтня 2022 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь у вебінарі "Організація онлайн-навчання закладами вищої освіти". На вебінарі були обговорені особливості функціонування Open University, принципи організації якісного онлайн-навчання, основи навчального дизайну та організація онлайн-оцінювань. Вебінар був дуже інформативним та насиченим цікавою та корисною інформацією.

Photo 001.pngPhoto 002.pngPhoto 003.pngPhoto 004.pngPhoto 005.pngPhoto 006.pngPhoto 007.pngPhoto 008.pngPhoto 009.pngPhoto 010.pngPhoto 011.pngPhoto 012.png


24.10.2022. Вебінар "Організація онлайн-навчання закладами вищої освіти"

Шановні друзі! Міністерство освіти і науки України дійшло домовленостей із закладом вищої освіти Великобританії The Open University щодо організації спеціалізованого вебінару для України «Організація онлайн-навчання закладами вищої освіти». Захід відбудеться 26 жовтня 2022 року о 12:00-14:00 на комунікаційній платформі Zoom за покликанням https://bit.ly/3EFqi5M.

The Open University - це світовий лідер дистанційної освіти з 50-річним досвідом та найбільший університет Великобританії, в якому навчається понад 200 тис. студентів. Під час вебінару Ви дізнаєтеся про:

• особливості функціонування Open University;

• принципи організації якісного онлайн-навчання;

• основи навчального дизайну;

• організацію онлайн-оцінювань.


Вебінар проводиться англійською мовою. Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися.

63565976b1cf0664621333.jpg


06.10.2022. Академічний курс "Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель"


Шановні друзі! Запрошуємо вас долучитися до курсу "Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель". Даний курс насичений корисною інформацією та буде дуже цікавим здобувачам освіти усіх рівнів. Пропонуємо вам зареєструватися та отримати нові та корисні знання!

Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах багатовимірна імерсивна модель.png


04.10.2022. Форум академічної доброчесності


04 жовтня 2022 року співробітники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до форуму академічної доброчесності. На форумі основною темою обговорення була проблема академічної доброчесності у вищій освіті в умовах кризи. Спікери розповідали про те, як підтримувати академічну доброчесність у кризові часи та про методи, які можуть ефективно вплинути на її розвиток. Форум був проведений командою Unicheck Україна та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Photo 001.pngPhoto 002.pngPhoto 003.pngPhoto 004.pngPhoto 005.pngPhoto 006.pngPhoto 007.pngPhoto 008.pngPhoto 009.pngPhoto 010.pngPhoto 011.pngPhoto 012.png


04.10.2022. Грамота від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації


Маємо гарну новину! Начальник відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська отримала грамоту від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, високий рівень професіоналізму з підготовки кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну діяльність у навчанні і вихованні студентської молоді та з нагоди відзначення Дня працівника освіти. Вітаємо!

Грамота (Яворская О.О.).jpg


30.09.2022. Сертифікати за участь у тренінгу "Сталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства"


Співробітники відділу ВЗЯВО за участь у тренінгу "Сталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства" отримали сертифікати, які підтверджують здобуття базових знань та компетенцій у сфері застосування трудового законодавства під час воєнного стану, оцінки корупційних ризиків у державній установі, напрямів розвитку державної служби в умовах воєнного стану та розвитку у цивільного населення навичок мінної безпеки в умовах воєнного часу задля забезпечення сталого розвитку підприємств, організацій та установ.

Сталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства (Яворська О.О.).jpgСталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства (Тюря Ю.І.).jpgСталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства (Замковий М.Ю.).pngСталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства (Кравченко Т.В.).pngСталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства (Чеберячко С.І.).jpg


29.09.2022. Тренінг "Сталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства"


28-29 вересня 2022 року Центр професійного розвитку персоналу НТУ "Дніпровська політехніка" провів тренінг за темою "Сталий розвиток підприємств на основі ефективної практики використання чинних норм законодавства" за участі представників ГУ Держпраці в Дніпропетровській області, до якого долучилися співробітники відділу ВЗЯВО. Тренінг був проведений з метою виконання вимог статті 8 Закону України "Про державну службу" та Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій та заступників посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Спікерами тренінгу були:

- Липовська Н.А. - доктор наук з державного управління, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування.

- Чеберячко Ю.І. - доктор технічних наук, професор кафедри охорони праці та цивільної безпеки.

- Виприцький А.О. - кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного, господарського та екологічного права, уповноважений з питань корупції НТУ "Дніпровська політехніка".

- Біланинець І.Д. - заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю у Дніпровському регіоні управління з питань праці.

Основними темами тренінгу були:

- особливості розвитку державної служби в умовах викликів воєнного часу;

- мінна безпека, правила, які повинен знати кожен;

- оцінка корупційних ризиків у державній установі;

- особливості застосування трудового законодавства під час воєнного стану.

Photo001.pngPhoto002.pngPhoto003.pngPhoto004.pngPhoto005.pngPhoto006.pngPhoto007.pngPhoto008.jpgPhoto009.jpgPhoto010.jpg


23.09.2022. Презентація Інструментарію для дослідження академічної доброчесності та якості освіти у ЗВО


23 вересня 2022 року співробітники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь у презентації Інструментарію для дослідження академічної доброчесності та якості освіти у ЗВО. На презентації було представлено:
 • Анкету самооцінювання ЗВО;
 • Анкети для студентів та викладачів з супутніми інструкціями з їх використання;
 • Інструкцію з організації та проведення фокус-групових дискусій;
 • Матрицю-світлофор;
 • Поради з написання звіту за результатами проведеного дослідження.

Інструментарій дозволяє провести комплексний внутрішній інституційний аналіз, визначити сильні сторони у роботі ЗВО, а також сфери, які потрібно підсилити.

Інструментарій показав свою результативність серед 60-ти університетів учасників проєкту Academic IQ та апробований для вільного використання в усіх ЗВО України.


Над матеріалами працювали Ольга Бершадська, Єгор Стадний, Тетяна Жерьобкіна, а також команда проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти». Презентація була дуже інформативною та корисною для співробітників, зокрема у галузі соціологічних досліджень.

Photo 001.jpgPhoto 002.jpgPhoto 003.jpg

Photo 004.jpgPhoto 005.jpgPhoto 006.jpg

Photo007.jpg

Photo008.jpgPhoto009.jpgPhoto010.jpg


12.09.2022. Здобуття сертифікатів внутрішнього аудитора інтегрованих систем менеджменту


09 вересня 2022 року ректор НТУ "Дніпровська політехніка" Олександр Азюковський та начальник навчально-методичного відділу Юлія Заболотна пройшли курси внутрішніх аудиторів та здобули кваліфікацію “Внутрішній аудитор інтегрованих систем менеджменту” відповідно до вимог стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та положень ISO 19011:2018 на безстроковий термін. Вітаємо!

Олександр Азюковський - Внутрішній аудитор інтегрованих систем менеджменту.JPG

Юлія Заболотна - Внутрішній аудитор інтегрованих систем менеджменту.JPG


05.09.2022. Результати опитування щодо готовності до можливих форматів організації роботи в 2022-2023 навчальному році


Державною службою якості України в період з 05.08.2022 до 15.08.2022 було проведено анонімне онлайн-опитування педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти закладів фахової передвищої, вищої освіти щодо готовності до можливих форматів організації роботи в 2022-2023 навчальному році. В анкетуванні взяли участь близько 24 тисяч респондентів з 56 закладів фахової передвищої та 46 закладів вищої освіти: 19358 здобувачів фахової передвищої та вищої освіти та 4552 педагогічних, науково-педагогічних працівників. За результатами узагальнення вивчено думку учасників опитування про можливі формати організації освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році в умовах продовження воєнних (бойових) дій, визначено перспективи та проблемні питання надання освітніх послуг в період воєнного стану.

     Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти сумісно з Державною службою якості України дякує усім, хто долучився до опитування та повідомляє, що інформаційно-аналітичні матеріали за результатами згаданого дослідження оприлюднено на офіційному веб-сайті Служби та надіслано для інформування Міністерству освіти і науки України.


02.08.2022. Лекція: Кібербезпека та штучний інтелект


02 серпня 2022 року співробітники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь у онлайн-лекції "Кібербезпека та штучний інтелект". Протягом лекції були обговорені такі елементи:

- ENISA – європейські стандарти кібербезпеки. Рекомендації щодо стійкої інфраструктури. Проблема 5G;

- Фінляндія – інфракстуктурне вирішення транспортних проблем;

- стандарти ISO 27000;

- взаємодія штучного інтелекту – кібербезпека. Роль моделювання даних у кібер атаках. Виявлення DDoS-атак. Машинне навчання в кібербезпеці.

Організаторами заходу виступають наступні структурні підрозділи НТУ "ДП":

- Центр українсько-польської співпраці;

Міжгалузевий інститут безперервної освіти;

- Науково-дослідна частина;

- Рада молодих вчених.

Лекцію провів професор Краківської політехніки Яцек Лесков.

Photo 001.pngPhoto 002.pngPhoto 003.pngPhoto 004.pngPhoto 005.pngPhoto 006.png


23.07.2022. Сертифікат з тренінгу «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи»


Вітаємо начальника відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олену Яворську з отриманням сертифікату, що засвідчує успішне проходження тренінгу «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи». Нагадаємо, що з 14 по 16 червня відбувся тренінг «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи». Протягом тренінгу були обговорені такі питання як:

 • Аналіз нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності.
 • Критерії оцінювання системи забезпечення академічної доброчесності під час акредитаційної експертизи.
 • Академічна доброчесність у звітах самооцінювання та звітах експертної групи - кейси.

Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти кейми акредитаційної експертизи.jpg


27.06.2022. Проєкт "Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти"

Вітаємо наших колег - Миколу Трегуба, Ірину Удовик та Юлію Тюрю із заверешенням участі у проєкті "Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти"! Нагадаємо, що даний проєкт був створений з метою об’єднати професійну спільноту освітян середньої та вищої освіти для обміну досвідом та співпраці задля підтримки академічної доброчесності та якості освіти. Проєкт упроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Результатом діяльності проєкту Academic IQ, співпраці українських та міжнародних експертів є розвиток освітянського середовища задля відповідального запровадження норм академічної доброчесності та посилення спроможностей освітньої системи України на засадах і принципах академічної доброчесності та якості.

Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти. Сертифікат.jpg


20.06.2022. Подяка від департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради


Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради висловлює подяку начальнику відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олені Яворській за плідну співпрацю та високий професіоналізм в організації навчально-методичної роботи з підвищення рівня професійного розвитку освітян міста Дніпра під час інноваційного методичного марафону "Шлях до педагогічної майстерності". Вітаємо!

Подяка.JPG


16.06.2022. Тренінг «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи»


З 14 по 16 червня відбувся тренінг «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи», до якого долучилася співробітниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря. Тренінг відбувався протягом 3-х днів.

День 1: Аналіз нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності.

День 2: Критерії оцінювання системи забезпечення академічної доброчесності під час акредитаційної експертизи.

День 3: Академічна доброчесність у звітах самооцінювання та звітах експертної групи - кейси.

Photo001.pngPhoto002.jpgPhoto003.pngPhoto004.pngPhoto005.png


16.06.2022. Проєкт “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”


16 червня 2022 року співробітниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у проєкті "Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти", мета якого - об’єднати професійну спільноту освітян середньої та вищої освіти для обміну досвідом та співпраці задля підтримки академічної доброчесності та якості освіти. Проєкт упроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Результатом діяльності проєкту Academic IQ, співпраці українських та міжнародних експертів стане розвиток освітянського середовища задля відповідального запровадження норм академічної доброчесності та посилення спроможностей освітньої системи України на засадах і принципах академічної доброчесності та якості.

Photo001.jpgPhoto002.jpgPhoto003.jpgPhoto004.jpg


07.06.2022. Круглий стіл "Діджиталізація в університеті"


07 червня 2022 року співробітники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь у круглому столі за темою "Діджиталізація в університеті". На круглому столі були обговорені актуальні питання цифрової трансформації університету. Під час круглого столу були обговорені наступні важливі теми:

- Освітня діяльність в умовах війни: досвід українського університету;
Доповідач: Микола Трегуб - проректор з перспективного розвитку НТУ "Дніпровська політехніка".

- Процеси цифрового переходу університету на основі шведського досвіду;
Доповідач: Хоакім Нейдебю - IT-директор (університет Лінчепінгу, Швеція).

- Онлайн-викладання та навчання: обмін найкращими практиками інноваційного викладання та реалізації стратегій діджиталізації Тартуського університету;
Доповідач: Анна Бейтане - менеджер проєктів онлайн-навчання Інституту політичних досліджень Йохана Скайта Тартуського університету (Естонія).

- Цифрові інструменти для університетів: інформаційна статистична панель Тартуського університету та інструменти grant funding matching.
Доповідач: Міхкель Солвак - доцент кафедри технологічних досліджень, Інституту політичних досліджень Йохана Скайта Тартуського університету (Естонія).

Круглий стіл організовано в межах проєкту: "EMDIAC: Підтримка діджиталізації в університеті: міжнародне співробітництво для вирощування потенціалу та інновацій".

Photo001.pngPhoto002.pngPhoto003.pngPhoto004.pngPhoto005.pngPhoto006.pngPhoto007.pngPhoto008.pngPhoto009.pngPhoto010.jpgPhoto011.jpg


25.05.2022. Семінар "Інституційна культура академічної доброчесності: національний досвід та кращі практики Європейського союзу"

25 травня 2022 року співробітники відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь в онлайн-семінарі "Інституційна культура академічної доброчесності: національний досвід та кращі практики Європейського союзу". На семінарі були обговорені такі важливі та тематичні питання як інституційне забезпечення академічної доброчесності, роль учасників освітнього і наукового процесів у забезпеченні академічної доброчесності та педагогічні інновації в забезпеченні академічної доброчесності. Спікерами онлайн-семінару були:

 • Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету, Міжнародний інженер-педагог (ENG PAED IGIP);
 • Юрій Волк, керівник Лабораторії дослідження академічної доброчесності Сумського державного університету.

Круглий стіл проводився в рамках проєкту ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055 – «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe».

Семінар1.pngСемінар2.pngСемінар3.pngСемінар4.jpgСемінар5.jpgСемінар6.jpgСемінар7.jpgСемінар8.jpgСемінар9.jpg


24.05.2022. Міжнародний онлайн-форум від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти «Забезпечення якості вищої освіти України в умовах війни»


24 травня 2022 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти прийняли участь в Міжнародному онлайн-форумі від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти «Забезпечення якості вищої освіти України в умовах війни». Під час заходу ректори провідних ЗВО України ознайомили світову спільноту із діяльністю своїх університетів в аспекті забезпечення якості вищої освіти під час повномасштабного вторгнення РФ. Форум організувало Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні в межах проєкту «Сприяння підходам, заснованим на верховенстві права та правах людини, в системі вищої освіти» та у співпраці з Комітетом ВР з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України. Протягом онлайн-форуму були виступи представників E4 (ENQA, ESU, EUA, EURASHE), міжнародних мереж забезпечення якості вищої освіти, очільників Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства освіти і науки, а також відбулася презентація проєкту Національного плану дій зовнішнього забезпечення якості вищої освіти України на період 2022-2023 рр.

Photo001.jpgPhoto002.jpgPhoto003.jpgPhoto004.jpgPhoto005.jpgPhoto006.jpgPhoto007.jpgPhoto008.jpg

Photo009.jpg

Photo010.jpg


18.04.2022. Онлайн подія «Письмо та доброчесність під час війни»

18 квітня 2022 року співробітниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь в онлайн-події «Письмо та доброчесність під час війни», яку організувала Бібліотека Українського католицького університету спільно з Факультетом наук про здоров'я УКУ. На події були обговорені наступні питання:  

- як зараз писати курсову, дипломну чи іншу кваліфікаційну роботу;

- зміни у написанні, захисті дипломної роботи;

- методи, якими можна допомогти собі, коли важко зібратись із думками, налаштуватись;

- натхнення та переконання;

- захист ментального здоров’я в цей складний час. Організація процесу написання роботи під час війни.   

Спікери:  

- Анастасія Широка – Доцентка кафедри психології та психотерапії УКУ.
Данило Судин – Доцент кафедри соціології УКУ.

Письмо та доброчесність під час війни.jpg


18.04.2022. Щорічний моніторинг "Освітній процес очима студента"

18 квітня 2022 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав щорічний моніторинг методом опитування за темою "Освітній процес очима студента". Дане опитування зосереджується на думках та поглядах студентів 1-го та 4-го курсів НТУ "Дніпровська політехніка". Проте, в цьому році контекст питань моніторингу зосереджується в умовах воєнного стану. Питання даного моніторингу націлені на визначення факторів вибору нашого університету, задоволеності якістю освіти та умов під час воєнного стану. Зокрема, однією із задач моніторингу є фіксація та порівняння відповідей студентів 1-го та 4-го курсів між собою задля подальшого звставлення та аналізу.

Survey 18.04.png


14.04.2022. Курс для освітян із міжнародного гуманітарного права

14 квітня 2022 року співробітниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у курсі для освітян із міжнародного гуманітарного права. Даний курс був створений Міністерством освіти і науки України спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Метою курсу є підвищення фахового професійного та методичного рівня педагогів щодо розуміння головних положень МГП задля ідентифікації та фіксації порушень в умовах російсько-української війни, а також роз’яснення учнівству та широким верствам населення питань, пов’язаних із порушенням норм МГП у російсько-українській війні. На курсі були розглянуті:

- основні положення міжнародного гуманітарного права;
- захист цивільних осіб у період збройного конфлікту;
- гуманітарні організації, що надають допомогу у період збройного конфлікту та під час надзвичайних ситуацій;
- емблеми і знаки розрізнення, які використовуються у період збройного конфлікту;
- відповідальність за порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Курс для освітян із міжнародного гуманітарного права.jpgКурс для освітян із міжнародного гуманітарного права 2.jpgКурс для освітян із міжнародного гуманітарного права 3.jpg


24.03.2022. Опитування здобувачів вищої освіти 4-го курсу бакалаврату стосовно можливості завершення 2021-2022 навчального року


24 березня 2022 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування здобувачів вищої освіти 4-го курсу бакалаврату НТУ "Дніпровська політехніка" щодо можливості завершення 2021-2022 навчального року. Опитування передбачає питання, що стосуються можливості студентів бути присутніми на атестаційному екзамені, захисті кваліфікаційної роботи тощо.

Survey 24.03.png


16.03.2022. Опитування науково-педагогічних працівників стосовно їх стану під час війни


16 березня 2022 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування науково-педагогічних працівників НТУ "Дніпровська політехніка" щодо їх стану під час війни. Опитування передбачає питання, що стосуються матеріального та психологічного стану науково-педагогічних працівників нашого університету, організація та продовження освітнього процесу під час війни та поглядів щодо подальшої організації освітнього процесу синхронно/асинхронно та вступної кампанії 2022.

Opinion2.png


16.03.2022. Опитування здобувачів вищої освіти стосовно їх стану під час війни


16 березня 2022 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування здобувачів вищої освіти НТУ "Дніпровська політехніка" щодо їх стану під час війни. Опитування передбачає питання, що стосуються матеріального та психологічного стану наших студентів, продовження освітнього процесу під час війни та поглядів щодо подальшої організації освітнього процесу синхронно/асинхронно та вступної кампанії в магістратуру.

Opinion.png


23.02.2022. Вебінар "Академічна доброчесність і санкційна політика: досвід Університету Арканзасу"


23 лютого 2022 року співробітниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря прийняла участь у вебінарі "Академічна доброчесність і санкційна політика: досвід Університету Арканзасу". Під час цієї вебінару  було розглянуто унікальний підхід вирішення питань, пов’язаних з академічною доброчесністю, що почав впроваджуватися в Університеті Арканзасу (Фейетвілл, США) з 2012 року. Особливу увагу було звернено на централізований підхід до впровадження санкцій, який значно посприяв підвищенню рівня залученості студентів та викладачів до вирішення питань академічної доброчесності. Спікери розказали про фактори, які значно вплинули на започаткування, розвиток, оцінку, успіхи та виклики цього підходу. Також, доповідачі поділилися уроками, які вони винесли із власного досвіду впровадження політик академічної доброчесності. Ці висновки та поради можуть допомогти іншим інституціями під час пошуку рішень та розробки інфраструктури академічної доброчесності у їх установах. Спікерами вебінару були:
1. Кріс Брайсон, що працює виконавчим директором Офісу академічних ініціатив  та доброчесності Університету Арканзасу з 2018 року.  Пан Брайсон має більше чотирнадцяти років досвіду як адміністратор у галузі вищої освіти. Перед тим, як приступити на теперішню посаду, Кріс Брайсон працював в офісі зі слухання справ в Університеті Арканзасу та Університеті Колорадо, беручи участь у розгляді кейсів, пов’язаних із широким спектром порушень, в тому числі академічної доброчесності. Пан Брайсон є активним членом Міжнародного центру з академічної доброчесності (ICAI). Він також виступав із презентаціями  на тему академічної доброчесності для учасників Програми імені Фулбрайта та Американської асоціації коледжів та університетів.
2. Доктор Пол Кронан - професор інформаційних систем, очолює докторські програми Коледжу бізнесу імені С. Волтона (Walton College of Business) Університету Арканзас. Пол Кронан отримав ступінь доктора в Технологічному університеті Луїзіани. У минулому, доктор Кронан працював співдиректором Центру викладання та підтримки викладачів Університету, засновником та директором Центру вдосконалення Blockchain, заступником кафедри інформаційних систем. Він є активним членом Асоціації інформаційних систем, Інституту рішень наук та Асоціації обчислювальних машин. Нещодавно, Інститут рішень наук нагородив доктора Кронана нагородою «Lifetime Distinguished Educator Award» за його життєві досягнення як педагога. Його наукові публікації з’являлися у визначних журналах, зокрема у MIS Quarterly, Decision Sciences, Journal of Business Ethics, Information and Management, OMEGA The International Journal of Management Science, The Journal of Management Information Systems та інших авторитетних виданнях.

Вебінар Академічна доброчесність і санкційна політика досвід Університету Арканзасу 1.jpgВебінар Академічна доброчесність і санкційна політика досвід Університету Арканзасу 2.jpgВебінар Академічна доброчесність і санкційна політика досвід Університету Арканзасу 3.jpg


17.02.2022. Онлайн-конференція "Культура академічної доброчесності"

17 лютого 2022 року відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ініціював онлайн-конференцію "Культура академічної доброчесності", яка присвячена забезпеченню доброчесного освітнього середовища в закладах вищої освіти. Спікери онлайн-заходу Максим Свисенко і Кирило Лапко - представники Українське покоління лідерів та Кирило Демченко - голова Українська студентська ліга / Ukrainian student's league  розповіли слухачам, які сфери студентського життя мають найбільше корупційних ризиків та визначили найбільш ефективні методи антикорупційної боротьби в ЗВО. Онлайн-захід був дуже корисним та насиченим цікавою та актуальною інформацією. Під час заходу була активна дискусія та насичене емоційне спілкування. У заході прийняло участь більш, ніж 100 осіб академічної спільноти.

photo001.pngphoto002.pngphoto003.pngphoto004.jpgphoto005.jpg


14.02.2022. Ділимося досвідом з колегами!


14 лютого 2022 року була проведена онлайн-зустріч з колегами Одеського національного університету ім. Мечникова в рамках підписаної Угоди між університетами, де НТУ "Дніпровська політехніка" поділився суттєвим досвідом щодо проведення соціологічних досліджень. Начальник відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" Олена Яворська та завідувач кафедри економічної теорії та міжнародних економічних відносин Юрій Пилипенко поділилися досвідом щодо аспектів проведення соціологічних досліджень, зокрема, порядком проведення опитувань та аналізу результатів досліджень. Також було максимально інформативно розказано про соціологічні дослідження як складової академічної доброчесності, їх необхідність та виокремлено позитивні сторони. На зустрічі були присутні аспіранти, науково-педагогічні працівники та завідувачі кафедр. Надзвичайно корисний і цікавий захід сприятиме вдосконаленню проведення опитування здобувачів усіх рівнів навчання. Завжди корисним є обмін досвідом, тим паче з колегами, які, так само як і ми, переймаються можливостями вдосконалення якісного освітнього процесу навчання.

Screenshot_20220214-160254_Zoom.jpgScreenshot_20220214-160243_Zoom.jpgScreenshot_20220214-160346_Zoom.jpg

Screenshot_20220214-163629_Zoom.jpg


10.02.2022. Культура академічної доброчесності

Запрошуємо Вас доєднатися до онлайн-конференції "Культура академічної доброчесності", що присвячена забезпеченню доброчесного освітнього середовища в закладах вищої освіти! 💻

🎯 Мета заходу: з’ясувати, які сфери студентського життя мають найбільше корупційних ризиків, а також визначити найбільш ефективні методи антикорупційної боротьби в ЗВО.

💬 Спікери:

🔹Максим Свисенко і Кирило Лапко - представники Українське покоління лідерів

🔹Кирило Демченко - голова Українська студентська ліга / Ukrainian student's league

⏰ Де? Коли? О котрій?

17 лютого (четвер), 15:00, MS Teams.

🔗 Доєднуйтесь до конференції за посиланням: https://cutt.ly/BO1o53v


Захід організовано за підтримки відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти.

Culture of academic integrity.jpg


04.02.2022. Опитування науково-педагогічних працівників щодо змішаної форми освітнього процесу під час карантинних обмежень


04 лютого 2022 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти розпочав опитування науково-педагогічних працівників університету щодо змішаної форми освітнього процесу під час карантинних обмежень. Опитування передбачає питання, що стосуються аспектів заміни традиційної форми навчання на змішану, властивостей, що притаманні традиційній, дистанційній та змішаній формам освітнього процесу, переваги між формами освітнього процесу та, безпосередньо, думки наших викладачів щодо оптимального змішаного формату.

Opinion.png


01.02.2022. Результати навчального модулю "Внутрішній аудитор систем управління в освітніх організаціях"

Маємо гарну новину! Співробітники Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" начальник Навчально-методичного відділу Юлія Заболотна, начальник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська, начальник служби внутрішнього аудиту Роман Згерський та методист Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Максим Замковий прийняли участь у навчальному модулі за темою "Внутрішній аудитор систем управління в освітніх організаціях", що тривав протягом 27-28 січня 2022 року. Прослухавши дводенний, цікавий та насичений корисною інформацією модуль, учасники отримали сертифікати, що підтверджують їх компетентність у рамках ДСТУ ISO 21001:2019 Освітні організації. Системи управління в освітніх організаціях. Вимоги та настанови щодо застосування (ISO 21001:2018, IDT).

Внутрішній аудитор систем управління в освітніх організаціях.png

Внутрішній аудитор систем управління в освітніх організаціях.png

Внутрішній аудитор систем управління в освітніх організаціях.jpg


02.12.2021. Онлайн-розмова про доступність і якість вищої освіти

01 грудня 2021 року співробітниця Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Юлія Тюря долучилась до онлайн-розмови, що була присвячена темі доступності та якості вищої освіти. Під час онлайн-розмови були обговорені питання забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти, піднято питання стосовно того, чи варто змінювати кількість університетів в Україні, які зміни варто зробити, аби покращити фінансування вищої школи та яке майбутнє чекає на Національне агенство із забепечення якості вищої освіти. До онлайн-розмови був запрошений Михайло Винницький - Ph.D., Професор центру сімейного бізнесу LvBS, викладач з менеджменту управління бізнесом. Захід пройшов в рамках проєкту EDtalkUA - подкасту про освіту від інформаційного ресурсу Освіта.ua. Photo001.jpgPhoto002.pngPhoto003.png

30.11.2021. Вебінар "Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів"

30 листопада 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до вебінару "Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів". На вебінарі спікери ознайомили слухачів із поняттям "хижацькі видання" та які наслідки публікація у них несе для дослідників. Cпікерка Діна Вьорткіна розповіла про практики, які можна використовуввати, щоб забезпечити прозорість й ефективність перевірки наукових статей співробітників чи потенційних працівників. Учасники вебінару також отримали доступ до онлайн-ресурсів, які можуть використовувати для детального аналізу хижацьких видань та підвищення рівня обізнаності серед науковців, адміністраторів та студентів.

photo001.jpg

photo002.jpgphoto003.jpg
photo004.jpgphoto005.jpgphoto006.jpgphoto007.jpg

19.11.2021. Круглий стіл "Як толерантність працює у медіації та у роботі з соціальними конфліктами". "Толерантність - мода чи інструмент у роботі з конфліктами?"


19 листопада 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти взяли участь у круглому столі за темами "Як толерантність працює у медіації та у роботі з соціальними конфліктами". "Толерантність - мода чи інструмент у роботі з конфліктами?". У круглому столі були обговорені питання взаємодії толерантності з медіацією та соціальними конфліктами. Доповідачі розповіли про толерантність як один з інструментів роботи з конфліктами та акцентували увагу на її невід`ємності.

photo001.jpgphoto002.jpg


18.11.2021. II Всеукраїнська науково-практична конференція Гуманітарно-педагогічна освіта: здобутки, проблеми, перспективи
18 листопада 2021 року відбулася II всеукраїнська міжнародна науково-практична конференція “Гуманітарно-педагогічна освіта: здобутки, проблеми, перспективи”. Ректор НТУ “Дніпровська політехніка” Олександр Азюковський та начальник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська виступили з доповіддю за темою “Особливості освітнього процесу під час дистанційної форми навчання в Національному технічному університеті “Дніпровська політехніка”. Спікери розповіли про переваги та перспективи дистанційного освітнього процесу, наголосили на можливостях платформи Microsoft Office 365 та зазначили окремі особливості освітнього процесу під час дистанційної форми навчання.

photo001.jpgphoto002.jpgphoto003.jpg


18.11.2021. Міжнародна науково-практична конференція “Дуальна форма здобуття освіти: успіхи та проблеми другого року запровадження пілотного проекту у закладах вищої та фахової передвищої освіти України”
18 листопада 2021 року начальник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська прийняла участь у міжнародній науково-практичній конференції “Дуальна форма здобуття освіти: успіхи та проблеми другого року запровадження пілотного проекту у закладах вищої та фахової передвищої освіти України”. На конференції були обговорені актуальні проблеми та перешкоди дуальної форми здобуття освіти. Були визначені чинники та аспекти впровадження даного проекту у закладах вищої та фахової освіти. Також, на конференції особлива увага приділялась тенденціям та перспективам розвитку дуальної форми здобуття освіти в українському освітньому середовищі.

photo001.jpgphoto002.jpgphoto003.jpg


17.11.2021. Конкурс "Cтудент - основа якості освіти"

Шановні студенти, для Вас є цікава новина! До дня студента 17 листопада 2021 року Відділ внутрішнього забезпечення якості вищої освіти оголошує конкурс “Студент – основа якості освіти”. Мета конкурсу полягає у тому, щоб дізнатися, як, на Ваш погляд, має виглядати якісний освітній процес в університеті. Свої ідеї надсилайте Максиму Замковому на електронну пошту Zamkovyi.M.Y@nmu.one. Приймайте участь у нашому конкурсі та вигравайте цінні призи: сертифікати на отримання продукції з  символікою НТУ “Дніпровська політехніка” та солодкі призи до Дня Святого Миколая. Пріоритет віддаватиметься пропозиціям, що будуть подані у креативному вигляді. Переможців визначатиме конкурсна комісія. Конкурс триватиме до 17 грудня 2021 року. Залучайтесь до покращення освітнього процесу разом із командою НТУ «Дніпровська політехніка»!

photo001.jpg


16.11.2021. Вебінар "Конфлікти: розпізнавання і вирішення. Як поводитись?"

16 листопада 2021 року начальник Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Олена Яворська долучилась до вебінару "Конфлікти: розпізнавання і вирішення. Як поводитись?", який був проведений Центром професійного розвитку персоналу НТУ "Дніпровська політехніка". На вебінарі було обговорено явище конфліктів як деструктивного чинника. Доповідач навчила слухачів методам уникнення конфліктів та конфліктних ситуацій, розповіла про способи розв`язання конфліктів та проінформувала щодо основних правил їх попередження. Даний вебінар був дуже цікавим та корисним, оскільки отримані знання для співробітників університету можуть стати в нагоді у їх професійній діяльності.

photo001.jpg


photo002.jpg

photo003.jpg

photo004.jpg

photo005.jpg

photo006.jpg

photo007.jpg

photo008.jpg


12.11.2021. Онлайн-форум з питань системного менеджменту

12 листопада 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучилися до онлайн-форуму з питань системного менеджменту, що проводиться в рамках Європейського тижня якості. Фахівці з України, Австралії та Польщі доповідали про те, як повинні розвиватися системи менеджменту в організаціях, щоб дозволяти їм відповідати на нові виклики і долати нові рубежі.

Photo001.pngPhoto002.pngphoto003.jpgphoto004.jpgphoto005.jpgphoto006.jpgphoto007.jpg

photo008.png

photo009.jpg

11.11.2021. НТУ "Дніпровська політехніка" пройшов наглядовий аудит!

Маємо гарну новину! За результатами наглядового аудиту, що був проведений у НТУ "Дніпровська політехніка", встановлено, що система управління якістю відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 "Системи управління якістю. Вимоги" (ISO 9001:2015, IDT), дія сертифікату на систему управління якістю № UA.8O073.QMS.286-19 від 26.06.2019 року була успішно підтверджена та подовжена до 25.06.2022 року!

Рішення.jpg


04.11.2021. Онлайн-подія "Презентація результатів опитування студентів щодо випадків дискримінації за ознакою статі у закладах вищої освіти"

04 листопада 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучились та прийняли участь в онлайн-заході "Презентація результатів опитування студентів щодо випадків дискримінації за ознакою статі у закладах вищої освіти". Під час онлайн-події були презентовані результати комунікаційної кампанії та результати опитування студентства щодо випадків дискримінації за ознакою статі та сексизму в закладах вищої освіти. Під час дискусії учасники обговорювали різні шляхи розв`язання проблеми та історії успіху.

Event1.pngEvent2.pngEvent3.pngEvent4.pngEvent5.png


25.10.2021. Наші співробітники - аудитори!

Цікава новина! Маємо власних аудиторів! 20-22 жовтня 2021 року співробітники НТУ “Дніпровська політехніка” – перший проректор Павличенко Артем, голова Ради із забезпечення якості освітньої діяльності Удовик Ірина, завідувач кафедри електротехніки Ципленков Дмитро, доцент кафедри електроприводу Лисенко Олександра та методист Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти Замковий Максим пройшли підготовку та здобули кваліфікацію “Внутрішній аудитор інтегрованих систем менеджменту” відповідно до вимог стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та положень ISO 19011:2018. Вітаємо наших співробітників!

Certificate1.png

Certificate2.png

Certificate3.png


Certificate4.png

Certificate5.png


21.10.2021. Лекція-дискусія "Що робити з замовними роботами?"

21 жовтня 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучились до лекції-дискусії за темою "Що робити з замовними роботами?". На он-лайн лекції Вероніка Краснічан розповідала про поняття замовних робіт, їхні різновиди, а також про проведені міжнародні опитування студентів стосовно досвіду замовлення робіт та результати цих опитувань. Також на лекції-дискусії були обговорені потенційні причини того, чому студенти вдаються до замовлення навчальних та дипломних робіт, які наслідки несуть ці недоброчесні практики та як виявляти та запобігати замовними роботам.

photo1.jpgphoto2.jpgphoto3.jpgphoto4.jpg


20.10.2021. Вебінар "Система академічної доброчесності в Університеті Томсон Ріверс"

20 жовтня 2021 року співробітники Відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти долучились до вебінару за темою "Система академічної доброчесності в Університеті Томсон Ріверс". На вебінарі Маріан Ендербер та Кріста Лусіей поділилися досвідом розбудови системи академічної доброчесності в Університеті Томсон Ріверс. Були розглянуті практики проведення кампаній боротьби з замовними роботами на кампусі університету, практики орієнтації з питань академічної доброчесності для викладачів, що лише починають роботу в Університеті Томсон Ріверс.

photo6photo1photo2photo4photo5photo6.png


15.10.2021. Тренінг для гарантів освітніх програм та науково-педагогічних працівників
З 18 по 21 жовтня в НТУ "Дніпровська політехніка" відбудеться тренінг для гарантів освітніх програм та науково-педагогічних працівників за темою "Опитування учасників освітнього процесу як ефективний інструмент внутрішнього забезпечення якості освіти". На тренінгу доповідатимуть: Олена Яворська - начальник відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти НТУ "Дніпровська політехніка", Лариса Колісник - соціолог, завідувач аспірантури і докторантури НТУ "Дніпровська політехніка" та Максим Замковий - методист відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти НТУ "Дніпровська політехніка". На тренінгу спікери будуть розповідати про:

 • вивчення громадської думки учасників освітнього процесу щодо стану та якості надання освітніх послуг;
 • забезпечення зворотнього зв'язку від усіх учасників освітнього процесу, як складової академічної доброчесності;
 • соціологічний супровід освітніх програм та третього освітньо-наукового рівня;
 • соціологічні дослідження в університеті: особливості, аспекти та необхідність;
 • організацію соціологічного моніторингу щодо оцінки якості освітньої програми;
 • організацію та проведення досліджень, їх специфіку, етапи, аналіз.

 anons-training.jpg
27.09.2021. Вебінар "Спартанці науки: інтервенція академічної доброчесності"


27.09.2021 року співробітники ВВЗЯВО, начальник відділу Яворська О.О. та методисти Тюря Ю.І., Кравченко Т.В. та Замковий М.Ю. прийняли участь у вебінарі "Спартанці науки: інтеграція академічної доброчесності", де був обговорений досвід Університету штату Мічиган та Темпльського університету щодо створення унікальних моделей системи академічної доброчесності та оцінювання. Також учасниками вебінару була обговорена практика створення курсів з академічної доброчесності для студентів.

1.png

2.png

photo_2021-09-27_22-28-51 (2).jpgphoto_2021-09-27_22-28-51.jpgphoto_2021-09-27_22-28-51 (3).jpgphoto_2021-09-27_20-32-18 (2).jpgphoto_2021-09-27_20-32-18.jpg

photo_2021-09-27_20-32-19 (2).jpg


23.09.2021. Epson Business Breakfast 2021!

23.09.2021 року представники НТУ Дніпровська політехніка, завідувачка кафедри ПЗКС Удовик І.М., начальник відділу ВЗЯВО Яворська О.О. та начальник відділу НМВ Заболотна Ю.А. відвідали захід Epson Business Breakfast 2021, де були презентовані найсучасніші рішення Epson для освітнього сектору.

photo_2021-09-23_13-25-40 (2).jpgphoto_2021-09-23_13-25-40 (3).jpgphoto_2021-09-23_13-25-41.jpgphoto_2021-09-23_13-25-39 (3).jpgphoto_2021-09-23_13-25-39.jpgphoto_2021-09-23_13-25-39 (2).jpg

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт