Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
16.12.2020

ІІ Міжрегіональний науково-практичний форум: Заклади освіти без насильства

Запрошуємо правників, освітян, державних службовців, фахівців громадських організацій, а також усіх небайдужих до проблем насильства у закладах освіти взяти участь у ІІ Міжрегіональному науково-практичному форумі «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти».

Форум відбудеться 16 грудня 2020 року. Він проходитиме з одночасною онлайн-трансляцією на YouTube каналі мережі правових клубів PRAVOKATOR та на платформі для проведення онлайн-конференцій ZOOM. Початок о 10.00.

Для участі у заході реєструйтеся за посиланням:
https://forms.gle/R1vkFQcR8Vur4tDy5

Якщо ви бажаєте підготувати тези доповіді для збірника який буде підготовлено за результатами проведення ІІ Форуму, перейдіть за посиланням:
https://forms.gle/d2o2r8FMtrdEdZQq7
(для учасників, які підготують доповіді, передбачено надання сертифікатів про участь у заході).

У травні 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги разом із юридичними клініками Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Університету митної справи та фінансів, Дніпровського гуманітарного університету, Університету ім. Альфреда Нобеля об’єдналися задля проведення заходу, покликаного об’єднати усіх представників професійної спільноти, закладів освіти та громадського сектору, які небайдужі до проблем насильства у закладах освіти та прагнуть до позитивних змін у цьому секторі з метою утворення всебічного діалогу та напрацювання методів співпраці та консолідації зусиль. Таким заходом став І Міжрегіональний науково-практичний форум «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти».

Завдяки проведенню Форуму вдалося досягти великих результатів. Ознайомитись як відбувався захід можна за посиланнями: 
Відео: https://bit.ly/3735RNt  
Стаття: https://bit.ly/30K0Ub8 

Під час Форуму експерти виявили ряд проблем, які існують на сьогодні з питань протидії насильству у закладах освіти. Ці проблеми є нагальними для нашої країни та потребують вирішення. 

Тому Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує про початок підготовки до проведення ІІ Форуму, який має на меті напрацювати дієві механізми, щодо протидії насильству у закладах освіти за тими проблемами, що були виявлені під час І Форуму, а саме:
- Низький рівень обізнаності учасників навчально-виховного процесу щодо правових аспектів попередження та виникнення насильницької поведінки.
- Прогалини у законодавстві, яке регулює питання протидії насильницьким злочинам у закладах освіти та притягнення до відповідальності.
- Внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за насильницькі злочини у закладах освіти, в тому числі булінг.
- Внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за насильницькі злочини в закладах освіти, в тому числі булінг.
- Внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо зміни порядку розслідування насильницьких злочинів в закладах освіти, в тому числі булінг.
- Подолання випадків замовчування фактів насильства або відповідальність свідків булінгу, які не розповіли про це відповідальним особам або тим, хто може втрутитися у ситуацію.
- Булінг у кіберпросторі, запозичення досвіду боротьби з проявами кібербулінгу в інших країн.
- Можливість застосування практики Personal and Social Education в Україні.

Проведення наступного форуму неможливе без широкого обговорення вищезазначених проблем та синергії зусиль усіх суб’єктів у сфері профілактики та протидії цьому явищу. 

Перший етап ІІ Форуму проходитиме у форматі Moot court, де майбутні юристи - студенти юридичних закладів освіти, які бажають приєднатись до обговорення, зможуть у своїх виступах більш детально підійти до розв’язання виявлених проблем та, згенерувати пропозиції щодо шляхів їх розв’язання.

Другий етап Форуму полягатиме в експертному обговоренні адвокаційних виступів студентів. Виступи спікерів відбуватимуться з урахуванням перегляду відео записів moot court та матимуть оцінку запропонованих пропозицій. Експерти нададуть відповідь чи можливо реалізувати запропоновані студентами пропозиції у реаліях національного законодавства.

Організатори заходу:
Координаційний центр з надання правової допомоги, мережа правових клубів PRAVOKATOR, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Університет митної справи та фінансів, Дніпровський гуманітарний університет, Університет ім. Альфреда Нобеля, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

До списку

© 2006-2022 Інформація про сайт