Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
04.04.2014

Результати останнього соціологічного дослідження іноземних студентів, що проводилось Центром соцоілогічного аудиту Інституту гуманітарних проблем НГУ

Національні системи освіти розширюються з урахуванням прийому іноземних студентів, і експорт вищої освіти є невід’ємною частиною діяльності сучасних університетів. Агенти академічних систем зацікавлені в іноземних студентах, оскільки в більшості випадків вони є джерелом доходу для університетів, який у ряді випадків не залежить від державного фінансування і контролю. Крім того, іноземні студенти є джерелом символічних ресурсів, які можуть конвертуватися в економічні не лише на міжнародному, але і на внутрішньому ринку. Саме тому важливо регулярно вивчати оцінки іноземними студентами якості української освіти, потреби іноземних студентів, джерела, з яких вони беруть інформацію про наш та інші університети Дніпропетровщини, України зокрема.Центром соціологічного аудиту Інституту гуманітарних проблем ДВНЗ «Національний гірничий університет» в кінці 2013 року було проведено соціологічне дослідження методом анкетного опитування серед іноземних студентів нашого університету. Результати свідчать про достатньо високу оцінку респондентами якості навчання. Значна більшість іноземних студентів відмінно або добре володіє російською мовою, і саме в нашому університеті студенти її вивчили. Половина студентів відзначили, що хотіли б навчатись англійською мовою.

Більше занепокоєння викликає незадоволення іноземними студентами умов проживання в гуртожитку, незадовільний стан санвузлів, аудиторій. Рівень безпеки, за оцінками іноземних студентів, відносно високий, що дає надії на те, що знайомим вони будуть радити вступати саме до нашого університету. Для університету має важливе значення створення умов, в яких якісні змістовні та організаційні аспекти навчального процесу поєднувалися б із загальною толерантною атмосферою. Це сприяє формуванню та поширенню позитивного іміджу університету, міста, та країни в цілому, зміцненню її міжнародних позицій у світі.

Детальніше читайте тут


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт