Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
02.08.2013

Співчуваємо...

1 серпня на 60 році життя після тяжкої хвороби пішов з життя декан механіко-машинобудівного факультету, завідувач кафедри будівельної, теоретичної та прикладної механіки, доктор технічних наук, професор Сергій Євгенович Блохін. Ректорат, профком, деканат ММФ глибокоспівчувають сім’ї, рідним і близьким покійного. Громадянська панахида відбудеться 3.08.2013 о 10.30 за адресою вул.Лазаряна, 1


Останнє інтерв’ю професора Сергія Блохіна для газети «Вісник НГУ» (березень 2013 року)

Наші інтелектуальні мости

Мало хто знає,що Національний гірничий університет поєднаний з Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту (ДНУЗТ) глибинними інтелектуальними узами. Нині ДНУЗТ носить ім’я відомого вченого академіка В.А. Лазаряна – випускника Дніпропетровського гірничого інституту (тут він навчався у 1927—1931 рр. На шахтобудівному факультеті).З 1930року Всеволод Арутюнович викладав у Дніпропетровському інституті інженерів транспорту. В 1932 році під керівництвом талановитого вченого професора ДГІ О.М. Динника захистив кандидатську дисертацію,у 1934—1968 рр. очолив кафедру будівельної механіки ДІІТу, а з 1941 до1958 працював на посаді начальника цього вузу.

У результаті напружених пошуків, проведених автором цих рядків ще у 2001 році, коли готувався номер «Вісника НГУ», присвячений 80-річчю механіко-машинобудівного факультету, виявилося, що теперішній п’ятнадцятий декан ММФ С.Є Блохін, який свого часу ходив в учнях професора В.А.Лязаряната О.М. Пшінька (тоді ще асистента ДІІТу), став лауреатом премій імені академіка В.А. Лазаряна та Комсомолу України, а в 34роки – професором.

- Сергію Євгеновичу, що вам дало спілкування з цими видатними людьми?

- Мені дійсно поталанило на науковому шляху з учителями – я всотав знання двох великих особистостей – професора Динника, фізика і механіка від самого Бога, і академіка Лазаряна– ініціатора створення вДІІТі факультету обчислювальної техніки на початку далеких 60-х рр. минулого століття. Звичайно, приємно, що мене інколи називають «внучатим учнем Динника». З одного боку я сприймаю це як жарт, але з другого – цілком справедливо, бо навчатися у цих славнозвісних людей і спілкуватися з видатними особистостями було ой як непросто.

Професор Блохін додав, що ще студентом четвертого курсу Всеволод Лазарянна запрошення академіка Динника вів практикум з теоретичної механіки для першокурсників ДГІ. А професор Ф.В Флоринський, завкафедри будівельної і теоретичної механіки ДГІ, передаючи досвід колегам, працював одночасно і завідувачем кафедри теоретичної механіки ДІІТУ (кадрів не вистачало). До речі, це було в той час, коли начальником (так тоді називалася посада глави вузу) ДІІТу тільки-но став В.А Лазарян.

І нарешті про мости. Ми вживаємо це слово і в гарному фразеологічному виразі «мости дружби». І ті, й інші мости потребують уваги, а надто – залізничні. Випускник ДІІТу, а нині декан ММФ професор Блохін свого часу запропонував проводити профілактику залізничних і автотранспортних мостів також і на гірничозбагачувальних комбінатах. Тільки на одному Південному ГЗК їх експлуатується більше 10 загальною протяжністю понад 10 кілометрів на балансі самого підприємства. Сергій Євгенович ініціював створення на базі ДГІ-НГУ галузевої науково-дослідної лабораторії динаміки та міцності несучих конструкцій штучних споруд гірничо-металургійних підприємств. Це поки що єдина лабораторія в гірничо-металургійних вузах України.

Інтерв’ю взяла Валентина Шабетя


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт