Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
11.02.2011

До 75-річчя кафедри електрифікації гірничих підприємств МДГУ.

З огляду на те, що наука інтернаціональна і в ній не існує кордонів, співробітництво Національного гірничого університету з Московським державним гірничим університетом (МДГУ) триває досить давно. Активне партнерство пояснюється, перш за все, ідентичністю позицій у вирішенні найважливіших проблем гірництва.

Особливо міцні ділові й людські стосунки давно склалися між кафедрами систем електропостачання НГУ й кафедрою електрифікації гірничих підприємств МДГУ. Фундамент їх заклали у минулому столітті колишні завідувачі – С.А.Волотковський (ДГІ) та Л.В. Гладилін (МГІ). Зараз партнерство продовжується під керівництвом О. В. Ляхомського (нинішнього завкафедрою ЕГМ МДГУ), а з українського боку - під керівництвом професора, академіка Національної академії наук України Г.Г. Півняка, завідувача кафедрою систем електропостачання НГУ.

Близькість позицій, критичний підхід до оцінки використання сучасного обладнання, розвиток менеджменту в сфері електрифікації гірничого виробництва, створення нових видів техніки і технологій, які забезпечували б вирішення проблем ресурсо-та енергозбереження в галузі електрифікації гірничого виробництва, - це основа активних наукових контактів між кафедрами.

Одним із доказів їх повнокровного партнерства став вихід спільного підручника у двох томах «Електрифікація гірничого виробництва», виданого російською та українською мовами для студентів вузів, які навчаються за спеціальністю «Електропривод і автоматика промислових установок і технологічних комплексів» (кваліфікація « гірничий інженер ») напряму підготовки «Електротехніка, електромеханіка та електротехнології ». Підручник випущений під грифом Міністерства освіти РФ, а також аналогічний гриф він отримав від Міністерства освіти і науки України.

З боку МДГУ над підготовкою монографії працювали автори професори А.В. Ляхомський, Л.А. Плащанский, В.І. Щуцький (нині, на жаль, покійний) та доцент Н.І Чеботаєв. З боку НГУ - професори Ф.П. Шкрабець, Ю.Т. Розумний, В.Т. Заїка, А.Я. Рибалко. Випущений підручник під редакцією член-кореспондента РАН Л.А. Пучкова та академіка НАН України Г.Г. Півняка.

Ще один практичний крок тісної співпраці - створення Центру підземної урбаністики між МДГУ та НГУ. У перспективі даної міждержавної міжвузівської структури - виконання величезного обсягу робіт, пов`язаних з підготовкою фахівців для підземного будівництва, організацією та проведенням наукових досліджень, а в загальному підсумку - з розширенням, а точніше поглибленням будівництва підземних об`єктів як у Москві, так і в Дніпропетровську. Керівництво Центром довірено досвідченим і надійним людям, професорам - А. В. Солодянкін з НГУ та П.С. Франкевичу з МДГУ.

Ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк надіслав привітання, яке буде надруковане у книзі, що готується до друку напередодні підготовки до святкування 75-річчя з дня створення кафедри електрифікації гірничих підприємств МДГУ. «Ми хочемо побажати всьому колективу кафедри творчості, наполегливості, впевненості, активної позиції в реалізації всіх науково-технологічних та освітніх проектів у сфері електрифікації гірничого виробництва», - цими теплими словами Геннадій Григорович закінчив привітання.

Підготувала Валентина Шабетя


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт