Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.04.2013

Портрет кицьки з зеленими очима та інші картини

Напередодні професійного свята – Дня геолога – п’ятикурсники і співробітники Гемологічного центру піднесли жителям Дніпропетровська і університетові справжній подарунок – відкрили в одній з бібліотечних зал виставку картин з каменю, зроблених своїми руками. Директор гемологічного центру професор П.М. Баранов зі своїми вихованцями знайшов гарне рішення для показу колекції – на кількох стендах з напрямленим на них світлом настільних ламп заіскрилися понад 40 картин з напівдорогоцінного каміння і оригінальний сувенір «Гірський замок» студента Ернеста Коваленка.

Директор бібліотеки О.Н. Нефедова гарними словами привітала гостей і учасників з Днем геолога і, як завжди, знайшла слова-родзинки для характеристики людини, яка організувала захід:

- Студія Баранова заслуговує найвищої оцінки, як і сам керівник – романтик, мрійник, ентузіаст, відомийпрофесор-гемолог.

На фото: Професор-гемолог П.М. Баранов відкриває виставку

«Два творці» - так названа виставка, яка упродовж двох тижнів знайомитиме відвідувачів з досягненнями майстрів –каменерізів НГУ.

- Перший творець – це її величність природа, що створила неперевершеної краси українські самоцвіти, - пояснив Петро Миколайович. А другий вершитель краси – це її ясновельможність людина, яка підкреслює красу каміння, обробляючи його у майстерні. Іхоча роботи моїх учнів ще далекі від досконалості, але в деяких молодих майстрів є гарні природні й набуті здібності, що дозволить їм в недалекому майбутньому відкрити свої персональні виставки ювелірних виробів.

На фото: Карина Мансурова

Презентацію робіт провела студентка-відмінниця НГУ Карина Мансурова. Дівчина детально ознайомила з картинами, створеними студентами-випускниками за спеціальністю «Оцінка дорогоцінного й напівдорогоцінного каміння». Було цікаво слухати майбутнього спеціаліста-гемолога, який добре володіє, як виявилося, ще й акторським мистецтвом і навіть веде студію з цього мистецького напряму.

Виставка демонструє, що з вітчизняного напівдорогоцінного каменю можна зробити картини на будь-яку тему, про що говорять самі назви стендів: «Природні чари», «Таємничі пригоди», «Предмети оточення», «Картини з епідозиту». Авторові цих рядків найбільше до вподоби картина «Кішечка» Карини Мансурової, виготовлена з закам’янілого дерева. М’яка комфортна текстура цього матеріалу дозволила майстрині передати не тільки зовнішність, а навіть настрій грайливої кішечки з зеленими очима.

Валентина Шабетя

ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт