Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
27.02.2013

Присвячено 80-річчю від дня заснування Національної спілки композиторів України

26 лютого в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбулася зустріч, присвячена 80-річчю від дня заснування Національної спілки композиторів України (НСКУ). У 1932 році на основі постанови ЦК ВКП(б) «Про перебудову літературно-художніх організацій» була створена НСКУ. Саме завдяки цій спілці стало можливим почути чимало музичних фольклорних творів.

Організувала та провела зустріч викладач університету Наталя Слобода. Почесним гостем стала член НСКУ Наталя Тарасова. Вона розповіла про відомих композиторів спілки та їх твори.

Видатна постать та член НСКУ – А. Кос-Анатольський. Автор класичних творів, але більш відомий як пісняр. Учасники зустрічі, студенти та викладачі, слухали «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» та «Два потоки з Чорногори» у чудовому виконанні Наталі Слободи. Вона просто зачарувала слухачів своїм неперевершеним вокалом.

Цікавий твір «Етюд-картина» Жанни Колодуб віртуозно зіграла на фортепіано студентка 1-го курсу юридичного факультету Галина Бур’янова. Відомий композитор О. Білаш написав популярну пісню «Два кольори» на слова Д. Павличка. Взагалі О.Білаш був легендою 80-х років. Незважаючи на те, що він створював музику до опери, був і чудовим піснярем,. Його називали «поетом баяну». Найбільше розкрився саме в пісні «Два кольори», яку студенти прослухали в класичному виконанні Д. Гнатюка.

Члени спілки Є. Станкович, М. Скорик, Л. Дичко відносяться до «нової фольклорної хвилі. Учасники зустрічі подивилися уривок з фільму «Легенда про княгиню Ольгу», де прозвучав твір Є. Станковича «Княгиня Ольга» у виконанні хору.

Твори Лесі Дичко набули популярності в Західній Європі та Північній Америці. Як учениця відомого композитора Б. Лятошинського вона звернулась до релігійної музики і написала багато хорових творів. Один з яких – «Херувимська» прослухали у виконанні камерного хору «Київ».

М. Скорик почав збирати фольклор з 20-ти років. Він намагався схрестити європейську музику та фольклор, створюючи традиційно-європейський формат музичних творів. Студенти прослухали найвідоміший твір М. Скорика «Мелодія» у виконанні скрипки з оркестром.

Наприкінці вечора прозвучав твір Т. Оленєвої «Укріпи нас любов» у виконанні ансамблю бандуристів. Завдяки проведеній зустрічі студентам вдалося доторкнутися до світу народної музики й дізнатися чимало цікавого про життя та творчість композиторів НСКУ.

Євгенія Лавриненко, студкор


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт