Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
18.12.2014

У Дніпропетровську пройшов регіональний семінар інструкторів академій Cisco

У Дніпропетровську відбувся регіональний семінар для інструкторів академій Cisco, присвячений досвіду реалізації програми Мережевої академії Cisco в коледжах і школах Дніпропетровської області. Цей захід був організований Центром підготовки інструкторів мережевих академій Cisco при Національному гірничому університеті (НГУ). У семінарі взяли участь більше 35 представників навчальних закладів Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей, зокрема, одного університету, академії, восьми коледжів, чотирьох технікумів, двох ліцеїв та Центру аерокосмічної освіти молоді.

- Останнім часом НГУ приділяє багато уваги розвитку дистанційної освіти. Академії Cisco використовують модель навчання, яка поєднує заняття в класі з онлайн-інструментами, притаманними методиці електронного навчання e-learning і є хорошим для нас прикладом, – зазначив, відкриваючи семінар, проректор НГУ Юрій Хоменко.

- Академія Cisco при НГУ була відкрита в жовтні 2005 року. Упродовж всього часу існування студенти факультету інформаційних технологій вивчали курси IT Essentials, CCNA1-4 і CCNA Security. У поточному році сотні абітурієнтів з коледжів Дніпропетровської області прийшли до ВНЗ, уже маючи сертифікати про закінчення курсу IT Essentials. Наша співпраця з коледжами тепер продовжується в новій якості – в ролі Центру підготовки інструкторів академій Cisco, - сказав декан Факультету інформаційних технологій, професор Михайло Алексєєв.

Леонід Цвіркун, заступник завідувача кафедри Автоматизації та комп'ютерних систем НГУ і керівник Центру підготовки інструкторів Cisco, виступив з доповіддю про досвід реалізації програми Мережевої академії Cisco в навчальних закладах Дніпропетровської області та про подальші перспективи у цій сфері. За його словами, у попередньому навчальному році за підтримки нашого навчального Центру в академіях Cisco коледжів проводилися заняття з курсу IT Essentials за участю понад 290 студентів. З них понад 65 осіб були зараховані в НГУ на спеціальності IT-напрямку. Тобто в НГУ та інші університети прийшли підготовленіші абітурієнти, які після закінчення навчання мають більше шансів побудувати успішну кар'єру, а роботодавці зможуть вибрати серед претендентів таких, знання та вміння яких підтверджені міжнародними сертифікатами.

Керівникам академій була вручена символіка академій Cisco та передано обладнання для проведення лабораторних робіт курсу IT Essentials 5.0.

Досвідом організації роботи академій Cisco шкіл і коледжів Запорізької області поділилася керівник Центру підготовки інструкторів Cisco при Запорізькій державній

інженерній академії доцент Наталія Полякова. Вона розповіла про особливості та проблеми під час викладання курсу IT Essentials в школах і відповіла на запитання.

Леонід Цвіркун презентував українську версію курсу IT Essentials. Над перекладом працювали команди Центрів підготовки інструкторів Cisco Дніпропетровська – cisco.nmu.org.ua, Запоріжжя – www.zgia.zp.ua та Львова – www.lp.edu.ua (керівники Леонід Цвіркун, Наталія Полякова та Орест Костів). Обсяг тільки перекладених текстів лекцій з тестами перевищив 900 умовних сторінок, а лабораторні та практичні роботи склали близько 1400 сторінок.

Леонід Цвіркун зазначив, що це перший курс Cisco українською мовою, який з'явився на 15 році роботи програми академій Cisco в Україні.

Доповіді співробітників Центру підготовки інструкторів та академії НГУ Лілії та Дмитра Бешт, Яни Панферової, Ганни Крісанової були присвячені, відповідно, новим курсам академії Cisco, курсам, які розроблені спільнотою та партнерами, прийомам організації індивідуальних завдань в інтерактивному навчальному середовищі Cisco Netspace та питанням практичного застосування хмарних сервісів Google в навчальному процесі.

Досвідом планування навчання курсу IT Essentials для студентів коледжів спеціальності 5.05010201 «Обслуговування комп'ютерних систем і мереж» поділилися голова циклової комісії Дніпропетровського коледжу ракетно-космічного машинобудування Ксана Панасенко та заступник директора Дніпропетровського індустріального коледжу Ольга Калашник.

Інформація Центру підготовки інструкторів Cisco НГУ

сisco.nmu.org.ua


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт