Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.10.2014

Кафедра іноземних мов навчає викладачів НГУ

Одним з пріоритетів діяльності НГУ є розвиток міжнародної співпраці. Керівництвом університету робиться чимало для інтеграції до світового наукового співтовариства. Одним з досягнень університету у цьому напрямку є запровадження курсів з поглибленого вивчення іноземних мов для аспірантів та науково-педагогічних працівників, які діють при кафедрі іноземних мов.

Ще на початку свого існування, у перші декади ХХ ст., наш університет славився своїм рівнем міжнародної співпраці. Викладачі Катеринославського Вищого гірничого училища часто стажувалися за кордоном та навчалися протягом літніх семестрів у провідних університетах Європи. Звичайно, це вимагало вільного володіння кількома іноземними мовами. Саме тому одним із предметів, який обов’язково вивчали майбутні гірничі інженери, був технічний переклад.

У наш час знання іноземних мов стало справжньою необхідністю для науковців, котрі хочуть виконувати дослідження на світовому рівні та співпрацювати з колегами із закордону. Багато співробітників університету беруть участь у програмах стажувань, проводять спільні дослідження з іноземними фахівцями, публікують статті у закордонних виданнях, викладають англійською мовою, беруть участь у міжнародних конференціях. Вже кілька років всі вони мають можливість покращити знання іноземних мов у центрі мовної підготовки кафедри. Сьогодні вже десятки співробітників університету змогли вдосконалити свої знання мов та досягнути успіхів у міжнародній діяльності.

Слухач курсів Центру мовної підготовки Ігор Нікітенко проводить екскурсію для Посла США в Україні Джона Тефта в музеї історії НГУ

Треба відзначити ту натхненність, з якою викладачі кафедри ставляться до слухачів курсів, адже до них приходять фахівці у своїх галузях знань, котрі мають певну мету вивчення іноземної мови. Тут необхідний індивідуальний підхід і самостійна розробка відповідних програм. Про те, що кафедра справляється з даними викликами, може свідчити зростаюча кількість бажаючих займатися на мовних курсах.

Всі відвідувачі курсів Центру мовної підготовки для аспірантів і науково-педагогічних працівників щиро вдячні викладачам кафедри іноземних мов за їх важку, але дуже необхідну працю, щиро вітають кафедру з 80-річним ювілеєм, бажають продовження славетної історії та нових досягнень.

Ігор Нікітенко, доцент кафедри ЗСГ, завідувач музею історії НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт