Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
23.11.2012

Колекцію військової зброї представив випускник НГУ Богдан Кочилов

Військово-історичний клуб імені капітана Андрія Грязнова Національного гірничого університету збирається практично щомісяця. Його засідання завжди цікаві за тематикою, а гостями є учасники воєнних дій, очевидці історичних подій. Наприкінці листопада в клубі була представлена виставка «Вогнепальна зброя: історія та перспектива», на якій експонувалася зброя часів Другої світової війни. Зібрав таку унікальну колекцію Богдан Кочилов, недавній випускник НГУ. Історична реконструкція – його давнє захоплення, але сьогодні воно чи не найголовніше в житті юнака. А почалося все з розповідей дідуся, учасника Великої Вітчизняної.

Володар колекції продемонстрував зброю іноземного та вітчизняного виробництва. Студенти мали нагоду не тільки побачити, а й потримати її в руках, відчути вагу автомата-кулемета, карабіна-маузера, ручного кулемета та пістолетів-кулеметів, якими воювали за свободу нашої країни. Богдан Кочилов, окрім історії створення всіх видів зброї, навіть продемонстрував, як з неї стріляти.

– Будь-яка зброя часів Другої світової війни має свою специфіку, – зазначив колекціонер. – Наприклад, автомат-кулемет іноземного виробництва заряджався більш ніж 30-ма патронами, але через коливання його магазину, де й знаходились патрони, заряджали тільки 27. Під час стрільби стовбур у нього нагрівався так, що можна було отримати опік, тому солдати використовували рукавиці. А ось ручний кулемет міг видавати до 1200 вистрілів за хвилину, але був досить важким за своєю вагою.

Керівник військово-історичного клубу ім. А. Грязнова, доцент кафедри історії та політичної теорії НГУ Анатолій Поух, розповів про історію виникнення зброї, що розпочалася зі спису. На засіданні також виступили представники військової кафедри НГУ, які загострили свою увагу на сучасному виробництві автомату Калашникова. Під час виставки демонструвалися й фільми про зброю.

Голова Ради ветеранів НГУ Віталій Молчанов запросив молодь вже на нову ювілейну зустріч у військово-історичному клубі НГУ, якому в грудні виповниться 10 років.

Наталія Андрющенко, ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт