Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
24.10.2023

Університети спільно з громадами об’єднують зусилля задля відновлення України

24 жовтня у Києві шість українських університетів проведуть освітній форум «Відбудова України через синергію університетів та територіальних громад».


Цією подією розпочинається пілотний проєкт співпраці між Альянсом українських університетів та громадами задля відбудови України. 
Від Дніпропетровської області в проєкті візьме участь Національний технічний університет «Дніпровська політехніка». В межах цього проєкту НТУ «Дніпровська політехніка» співпрацюватиме з  громадами:

• Зеленодольська ТГ Дніпропетровської області;
• Марганецька ТГ Дніпропетровської області;
• Мирівська ТГ Дніпропетровської області.

Мета проєкту – сприяти формуванню самозарадності у громадах, ефективнішому врядуванню та залученню кваліфікованих експертів для місцевого розвитку. 
Виш запропонує громадам унікальну експертизу своїх науковців та студентів у широкому переліку галузей.

Форум відбудеться 24 жовтня в Київській школі економіки. Учасники заходу планують напрацювати дієві механізми залучення експертизи освітніх закладів для відбудови України та обговорити посилення співпраці українських університетів і місцевих територіальних громад. Доповідачами та учасниками заходу будуть ректори й експерти з Альянсу університетів, представники державного сектору, а також делегати від обраних дванадцятьох пілотних територіальних громад в яких будуть реалізовувати проєкт «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами».

Обрані громади отримають можливість провести комплексну оцінку своїх потреб та спільно з університетами розроблять 12 пілотних проєктів розвитку. Також вони зможуть підвищити кваліфікацію фахівців на місцях та налагодити співпрацю між громадами та експертами університетів.

Діяльність у межах проєкту включатиме:

• комплексну оцінку потреб пілотних громад на основі визначених громадами проблем для вирішення, досліджень статистичних даних та опитувань експертів і населення;
• шість навчальних програм для представників кожної з громад, необхідних для успішної реалізації проєктів (проєктний менеджмент, грантрайтинг, місцевий економічний розвиток тощо);
• консультативний супровід від університетів для громад у напрацюванні проєктів для розв’язання актуальних проблем;
• розробку дванадцяти пілотних проєктів розвитку, представниками відповідних громад з допомогою менторів від університетів;
• ефективну адвокаційну та комунікаційну кампанію, публічні презентації спільних напрацювань експертів ЗВО та стейкхолдерів громад.

Відтак, результати передбачають:

• Вдосконалену самозарадність та проєктний підхід до розв’язання актуальних проблем громад, навички із залучення фінансування та адміністрування.
• Ефективні універсальні моделі співпраці між університетами та громадами з розробкою та апробацією юридичних, фінансових та інформаційних механізмів.
• Масштабування та мережування досягнень кооперації університетів та громад, імплементацію суспільно орієнтованого підходу в програми університетів та залучення більшої кількості учасників.
• Впровадження найкращих міжнародних практик та долучення американських та європейських університетів-партнерів в довгостроковій перспективі.
• Короткострокові результати проєкту покладено в основу навчальних та сертифікатних програм.
• Напрацювання моделі співпраці «університет – громада».

Нагадаємо, що навесні 2023 року в Альянс українських університетів заради відбудови України і розбудови українських громад об’єдналися шість закладів вищої освіти – Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ), Київська школа економіки (м. Київ), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро), Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне), Сумський державний університет (м. Суми) та Український католицький університет (м. Львів).

Альянс українських університетів бачить в проєкті фантастичну можливість – об'єднати зусилля академічної спільноти та громад для відповіді на воєнні виклики. Через співпрацю з громадами ми прагнемо надати українському університету якісно нового сенсу – залучити заклади вищої освіти як платформу об'єднання зусиль державного і приватного секторів для відновлення України. Виші пропонують громадам унікальну експертизу своїх науковців та студентів у широкому переліку галузей завдяки різноманіттю серед учасників Альянсу», – зазначає Єлизавета Щепетильникова, виконавча директорка Альянсу.

Проєкт реалізує Альянс українських університетів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Акредитація для участі ЗМІ:  https://forms.gle/LFrcMo7F2wUBJZRi8

Контакти для зворотного зв’язку: 
                    
Михайло Стах, менеджер з комунікацій Альянсу українських університетів

+38098 113 4 674 / m.stakh@ucu.edu.ua


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт