Національний гірничий університет — відповідність Часу
20.03.2017

Над берегами вічної ріки…

У черговий раз отримати насолоду від поетичного слова Ліни Костенко, набратися нової життєдайної енергії мали змогу відвідувачі Центру культури української мови імені Олеся Гончара Національного гірничого університету. Саме тут 20 березня 2017 року відбулася незвичайна подія – відкриття літературної виставки «Над берегами вічної ріки…» з нагоди дня народження Ліни Костенко. 


Мудрими людьми мовлено, що нація не існує як така без носіїв величного творчого начала, без людей, які уособлюють совість, цвіт усього народу. Дякуючи Богу, український народ має таких творців. Серед них Ліна Василівна Костенко. Це вона, письменниця-шістдесятниця, несла і продовжує нести нам, зовсім молодим і вже досвідченим, справжнє слово правди. 


Книжкова експозиція – улюблені збірки творів Ліни Костенко, які принесли студенти, викладачі, співробітники Національного гірничого університету. 

  
Святкове відкриття книжкової виставки блискуче розпочала координатор роботи Центру Світлана Ігнатьєва, наголосивши на унікальності постаті Ліни Костенко, оскільки її словом хочеться думати. А ще разом з нею переходити в інший часовий і навіть просторовий вимір. Саме її громадянська позиція і позиція поетки-митця вчить нас вірності своєму таланту й своєму покликанню за будь-яких обставин, вчить бути справжнім у любові й дружбі, у ставленні до людей і Батьківщини. Бо, «Ще не було епохи для поета, але були поети для епох!».


Директор Центру Ірина Цюп’як відзначила , що для Ліни Костенко Поезія і Правда тісно пов'язані між собою. Справжня Творчість неможлива без Правди, без прагнення пізнати і виразити Істину. А тоді таке Мистецтво буде жити. Бо, «Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Ці слова Ліни Костенко уже стали афоризмом, їх постійно цитують на радіо й телебаченні, вживають у своєму мовленні студенти ... 


Усі поціновувачі поетичного слова Ліни Костенко, що зібрались на відкритті, із захопленням слухали Наталію Слободу – доцента кафедри, яка натхненно читала улюблені поезії Ліни Костенко: «Усе іде, та не усе минає над берегами вічної ріки…»

Приємною несподіванкою також стали виступи студентів. Їм близьке палке слово Ліни Василівни, їм зрозуміла громадянська позиція поетеси.
Відвідувачі виставки змогли побачити й почути слово Ліни Костенко, яке звучало у виконанні викладача Олени Чумак.Також старший викладач Наталя Костюк настільки яскраво презентувала збірку «Крила», що після закінчення відкриття виставки студенти ще тривалий час зачаровано перегортали сторінки книг відомої української шістдесятниці. 

Ірина Цюп’як , директор Центру культури української мови імені Олеся Гончара, зазначила, що вчора, 19 березня, у Києві розпочався стартап на честь дня народження Ліни Костенко. Видатні митці, майстри слова, актори, письменники і всі бажаючі читали поезії поетеси. Ця акція була продовжена і в інших містах України. Тому сьогоднішня зустріч у НГУ є логічним продовженням київського започаткування.

Поезія Ліни Костенко насправді вражає, оскільки уможливлює мандрувати Україною, насолоджуватися словом.
Вдивляючись в замріяні обличчя студентів, можна з упевненістю стверджувати, що більшість – абсолютно точно поділяла позитивні емоції, поринувши при цьому в якісь свої, особисті спогади.


Найголовніше, що перебування на нашій виставці – це час, який для кожного став моментом людяності, щирості та любові та всім іншим добрим почуттям, якими Господь нагородив людину, насиченим добрим словом, щасливими обличчями, цікавими ідеями! 

Тож, усміхнімося і починаймо подорожувати світом поетичної творчості та натхнення – поезією Ліни Костенко, бо її слово лаконічне й свіже, воно близьке і зрозуміле, тонке й влучне. Тому вона дорога кожному з нас.


Не обмежуйте себе, читайте поезії Ліни Костенко! Вона сучасна!


Фото Алени Леонович, відео студія «Юність»
ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2018 НГУ Інформація про сайт