Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
21.05.2013

50-річчя народної кіностудії «Юність» Національного гірничого університету

До святкування планується проведення таких заходів.


1. 22 травня 2013 р. о 16.00 в аудиторії 1/104 (зала вченої ради Національного гірничого університету, пр. Карла Маркса, 19) відбудеться засідання кіноклубу імені Данила Сахненка ДОУНБ, на якому буде представлено репрезентативний перегляд фільму «Санитарная зона» («БЛЯ!»). Фільм знято в Дніпропетровску режисером Юхимом Гальперіним – випускником ДГІ (НГУ), активістом кіностудії «Юність» при ДГІ (НГУ) у 1990 р. В кадрах фігурують Дніпропетровський залізничний вокзал, Привокзальна площа, старий залізничний міст через Дніпро й інші об’єкти міста. У головних ролях знімалися актори Володимир Самойлов і Любов Поліщук. У засіданні кіноклубу візьме участь режисер фільму Юхим Гальперін, який нині проживає в США.

2. 23 травня 2013 р. о 19.00 у приміщенні Будинку вчених (вул. Куйбишева, 2) пройде засідання кіноклубу «Машина времени» за участю режисера Юхима Гальперіна. Гостям будуть показані уривки з художнього фільму «Дом с привидениями» (режисер Юхим Гальперін, 1987 р.), з художнього фільму «Санитарная зона» (Бля!», 1990 р. , режисер Юхим Гальперін), сюжети з альманаху «Єралаш», уривки з документального фільму «Гарики и человеки).

3. 23 травня 2013 р. об 11.00 у викладацькому читальному залі НГУ (1/7) відбудеться творча зустріч з відомим поетом, прозаїком, журналістом, сценаристом, активістом кіностудії «Юність» Семеном Бурдою (США); о 15.00 у викладацькому читальному залі відкривається тематична виставка «Раритети кінофотообладнання народної кіностудії «Юність» (до 50 –річчя кіностудії).

4. 24 травня 2013 р. о 15.00 в залі вченої ради НГУ (пр. К. Маркса, 19, ауд. 1/104) відбудеться урочистий вечір з нагоди 50-річчя народної кіностудії «Юність». 

Історична довідка: У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету святкує своє перше п’ятдесятиріччя. Народна кіностудія «Юність» НГУ – нетипова для вищого навчального закладу, зокрема, й унікальна на теренах всеукраїнських взагалі. Піввіку тому студент механіко-машинобудівного факультету Лев Попов заіскрив вогник кінотворчості в тодішньому Дніпропетровському гірничому інституті і наповнив гарячим бажанням створювати «свої фільми» перших студійцівАнатолія Ірзу, Олександра Мельника, Володимира Ковальчука, Геннадія Мазура. Упристосованому приміщенні колишнього бомбосховища гуртожитку №2 збирались і навчались студенти основам кіномистецтва, проявляли і монтували плівки. Саме у цьому авторському колективі народився перший фільм про геологічну практику студентів у Криму «Стежкою романтиків». Потім були «Здрастуй, майбутнє!», «Кінозбірник подій у рідному вузі» та інші. У 1966 році кіностудію «Юність» очолив талановитий студент Юхим Гальперін. З ним прийшло нове поповнення захоплених самодіяльних митців – Валерій Бродський, Борис Цегельницький, Кім Левін, Володимир Моложен, Анатолій Косолапов (нині проректор НГУ), трохи пізніше Семен Бурда, Анатолій Деркач, Анатолій Калуцький (майже 20 років очільник «Юності»), Анатолій Пасинков, В’ячеслав Бабич та інші. Першим великим успіхом кіностудії був знятий у 1967 році фільм «Галка-професор», відзначений золотою медаллю Республіканського конкурсу любительських фільмів у Києві й іншими численними нагородами, у тому числі й міжнародними. Ця стрічка зробила «Юність» знаменитою на всю країну. У кінці 60-х і на початку 70-х з’явились на світ «Мадонна», «Боляче», «Птахи великі і маленькі», «Море у двох кроках» та інші cтрічки, теж удостоєні високих нагород і визнання глядачів. У 1971 році «Юність» була відзначена званням народної. У 80-х студійці представляли на різних фестивалях і конкурсах фільми: «Як тобі пояснити?», «Прислухайся і ти почуєш знов…» «Один з нас», «Доньки її і сини».

У 90-х студія почала активно співпрацювати з Дніпропетровським та Всеукраїнським ТV. Сюжети для телевізійних програм «Відродження», «Пороги», «Живе слово», «Пізнаємо світ – світ пізнає нас», «Витоки перемоги» (редактор Г.А. Півняк, режисер Л.І. Щеглова) готували оператори Володимир Корінний, Дмитро Шакович, Олександр Мусінов, Андрій Болотов, Кирило Буц, Віталій Буштрюк.Разом з ними працює і творчий колектив Інформаційно-аналітичного центру НГУ. Численні сюжети створювали Людмила Брега, Ірина Соболь, Валентина Шабетя, Ольга Юдіна. А сьогодні цим займаються молоді журналісти Наталія Андрющенко, Дарина Бутко та студенти Ліка Мушкудіані, Марія Бережна, Ольга Пасічна.

Завдяки кіностудії «Юність»не зникає пам’ять про особливі історичні події на Придніпров’ї і в житті Національного гірничого університету, народні традиції і ремесла України, про долі цікавих особистостей, які ставали основою для самобутніх сюжетів і відеофільмів.

Незважаючи на свою піввікову сивину, «Юність» крокує в ногу з часом.


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт