Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
19.06.2014

Презентація фільму відеостудії "Юність" НГУ "Вечір яскравого дня" і зустріч з його героїнею - доктором історичних наук, професором кафедри історії та політичної теорії НГУ Ганною Швидько

19 червня о 15:00 у Дніпропетровському телевізійному театрі (вул. Рогальова, 9) відбудеться презентація документального фільму відеостудії «Юність» Національного гірничого університету «Вечір яскравого дня». Його героїнею стала доктор історичних наук, професор кафедри історії та політичної теорії НГУ, видатний дослідник історії нашого краю Ганна Кирилівна Швидько. У травні їй виповнилося 70 років.

Багатогранне життя відомого українського історика Ганни Швидько лягло в основу фільму «Вечір яскравого дня». Деякі факти становлення Ганни Кирилівни як особистості і вченого стануть для багатьох відкриттям, навіть – прикладом.

«Вечір яскравого дня» – документальний фільм, в якому поєднуються і ексклюзивна хроніка з життя Ганни Швидько, і сучасні зйомки, в тому числі – патріотичного Дніпропетровська. Музика українських композиторів, яка звучить за кадром підкреслює любов і належність Ганни Швидько до історії і культури України.

Жанр документальної стрічки визначений як фільм-часопис. Заголовками до окремих тем життя Ганни Кирилівни Швидько стали рядки з віршів дніпропетровських поетів – Ганни Світличної, Михайла Голодного, Сергія Бурлакова, Наталки Нікуліної, Михайла Дяченка, Олександра Завгороднього, Миколи Миколаєнка, Михайла Селезньова. Уривки з їх поезій у фільмі виконав народний артист України Іван Шепелєв..

Фільм відкриває серію відеожурналу студії «Юність» НГУ "Про видатних особистостей Дніпропетровщини", зокрема – Національного гірничого університету.

Вхід на презентацію фільму «Вечір яскравого дня» і зустріч з героїнею фільму в телетеатр вільний.

Довідка:

Ганна Кирилівна Швидько – доктор історичних наук, професор кафедри історії та політичної теорії Національного гірничого університету, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії історичних наук, директор Дніпропетровського регіонального відділення Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України НАН України. Автор численних монографій і статей, підручників, книг.

Ганна Швидько стала першим завідувачем відновленої в 1989 році кафедри історії України Дніпропетровського державного університету (нині ДНУ ім.. О. Гончара). В Україні вона відома і як продовжувач краєзнавчої справи академіка Дмитра Яворницького. Саме Ганна Швидько стояла у витоків відновлення краєзнавчого руху на Дніпропетровщині. Майже 20 років вона очолювала регіональне відділення Національної спілки краєзнавців України. У співпраці з головою організації – академіком Петром Троньком Ганна Кирилівна провела величезну роботу з відродження забутих імен нашого краю і розкриттю забутих сторінок історії Дніпропетровщини. Цю роботу вона продовжує і сьогодні.

Ганна Швидько очолює краєзнавчий клуб «Ріднокрай» при обласній бібліотеці, у Національному гірничому університеті щомісяця проводить історико-краєзнавчий клуб «Грані», редагує науковий щорічник Всеукраїнської краєзнавчої конференції НГУ «Історія і культура Придніпров’я: невідомі і маловідомі сторінки».


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт