Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
14.09.2012

Творче відрядження

З відрядження до Федеративної Республіки Німеччина повернулася доцент кафедри систем електропостачання НГУ Юлія Хацкевич. Кілька днів, на запрошення декана машинобудівного факультету Есслінгенського університету прикладних наук проф. В. Чернецькі, вона працювала в лабораторії за договором на проведення науково-дослідної роботи «Підвищення енергетичної ефективності систем теплопостачання з використанням теплових насосів».

Відповідно до завдання у відрядженні проводилися експериментальні дослідження параметрів роботи теплових насосів на прикладі обладнання Dometic HB 2500 типу "повітря-повітря", що, зокрема, використовується для керування кліматом в автомобілях. Також досліджувалися режими з погіршеними енергетичними характеристиками, у тому числі, при намерзанні льоду на зовнішній теплообмінник. Отримано теплофізичні показники роботи теплового насосу. У подальшому запланована розробка та перевірка математичної моделі режиму роботи теплового насосу. Досягнуто домовленості щодо публікації результатів спільних досліджень, проведених у 2011 – на початку 2012 року у фахових наукових виданнях в Україні та Німеччині.

P.S. Інформація від першого проректора П.І. Пілова.: у Дніпропетровську під керівництвом мер міста І.І. Куліченка спільно з партнерами з ФРН розпочато програму з енергозбереження в житлових будинках, у т.ч. з впровадженням тепло насосних установок.


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт