Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.09.2012

Національний гірничий університет випустив нових офіцерів

275 випускників єдиної на Дніпропетровщині кафедри військової підготовки НГУ 30 серпня прийняли присягу на вірність українському народові. Ця подія стала завершальною у дворічному навчанні студенів з різних вишів нашого міста. Протягом всього часу майбутні офіцери запасу здобували як теоретичні, так і практичні знання. Під час військових зборів, окрім базової підготовки, навчилися володіти холодною і огнестрільною зброєю, управляти танком. 

Урочисте прийняття присяги пройшло за усіма військовими правилами. Кожен випускник зачитав слова вірності Україні та її народу. Вихованці кафедри військової підготовки НГУ продемонстрували стройові прийоми зі зброєю та прийоми рукопашного бою зі зброєю й без неї. Молоді бійці виявили велику майстерність, бездоганність стройової підготовки, а також виконали гімн України та військові пісні.

Відтепер новоспечені офіцери мають шанс продовжити військову кар’єру. Але й ті, хто обрав свій професійний шлях за спеціальністю, щасливі, що навчались на кафедрі військової підготовки НГУ, яку очолює полковник запасу Микола Кондратюк. «Підготовка велася за спеціальностями командир танкового взводу, командир механізованого взводу, командир взводу з ремонту артилерійського озброєння та командир взводу з ремонту електроспецобладнання – розповідає Микола Петрович. – На кафедрі вони отримали необхідні знання, привчились до суворої дисципліни. Особливо їм запам’ятались військові збори в селищі Черкаському».

«Два тижні ми жили в солдатських казармах, підіймались о п’ятій і до пізнього вечора вивчали стройові елементи, – ділиться враженнями випускник кафедри студент 5-го курсу НГУ Станіслав Мардаровський, – відпрацьовували постріли зі зброї й танків. За ці незабутні враження та безцінні навички ми дуже вдячні своїм вчителям».

Ректор Національного гірничого університету академік НАНУ Геннадій Півняк на присязі мав особливу роль. До нього звертались за дозволом розпочати захід, доповідали й про завершення. Тільки після того, як останній студент склав присягу і став випускником, Геннадій Григорович звернувся з привітальним словом. Він зазначив, що військова служба починається з піклування про власну родину і побажав юнакам завжди залишатися сильними і вірними словам присяги. Наприкінці урочистостей ректор відзначив новоявлених офіцерів і тих, хто навчав їх військовій службі. Щасливі випускники, дочекавшись урочистого дня, ще довго не розходились. Їх вітали рідні, друзі й кохані дівчата.

ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт