Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
09.07.2012

Вступна кампанія 2012 в НГУ

Другого липня розпочалась вступна кампанія до вищих навчальних закладах України. У Національному гірничому університеті Приймальна комісія також відкрила двері своїм абітурієнтам.

IMG_8034.jpg

Прийом на освітньо-кваліфікаційний рівень Бакалавр ведеться в НГУ за 31 напрямом підготовки (на базі повної середньої освіти, а також на базі ОКР «Молодший спеціаліст» (термін навчання 2 роки). Вступ на 5-ий курс на ОКР спеціаліста або магістратура ведеться за 44 спеціальностями.

Загалом НГУ отримав ліцензію на надання 2885 студентам ступеня бакалавра із них бюджетних місць – 1079. Державне замовлення на ОКР спеціаліста 801 особа (заочно 99) й магістра 281.

У порівнянні з пропозиціями, сформованими університетом у поточному році, Міністерство освіти й науки, молоді та спорту України збільшило замовлення НГУ на 65 місць. Значно збільшились обсяги держзамовлення (на 10-12%) за напрямами комп’ютерними спрямування та інженерну механіку.

По отриманій на наступний навчальний рік ліцензії, НГУ може підготувати на денній формі навчання 2159 - спеціалісти, 611 – магістрів.

Прийом проводиться також на ОКР молодшого спеціаліста (на базі 9 й 11 класів) в структурних підрозділах університету на базі Докучаєвського гірничого технікуму НГУ, Павлоградського технікуму НГУ, Марганецького коледжу НГУ та Дніпропетровського Автотранспортного технікуму НГУ ведеться відповідно до держзамовлення та чинної ліцензії.

IMG_8038.jpg

Незважаючи на загальнодержавне зменшення замовлення за напрямами економічної освіти та правознавства, НГУ отримав 5 бюджетних місць для напряму підготовки «правознавство» й 15 для «фінанси і кредит», де минулого року навчатися можна було лише на контрактній основі. Зазначимо, що якщо кількість вступників на інженерно-технічні спеціальності НГУ перевищить ліцензовану кількість, то Міністерство може збільшити держзамовлення на затребувані спеціальності. Так, після завершення вступної кампанії 2011 року на спеціальності за напрямом «Гірництво» було виділено 70 додаткових місць.

За словам ректора НГУ Геннадія Півняка цього року державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра залишилось на минулорічному рівні. «Національний гірничий університет надзвичайно серйозно ставиться до питань прийому, враховуючи те, що своїми освітніми, і технологічними програмами ми впливаємо на розвиток природних ресурсів, їх ефективне використання, а також підготовку інженерних й наукових кадрів, виконання науково-технологічних проектів сьогодні є одним із найважливіших складових інноваційного розвитку України, – зазначив голова Приймальної комісії, ректор НГУ, академік НАНУ Геннадій Півняк.– Університет входить до відповідних організацій використання ресурсів і тому спеціальності, на які приймаються абітурієнти, дозволятимуть їм проходити міжнародне стажування, отримати два диплома, здобути магістерську підготовку. Інтеграційні зв’язки розширюють можливості нашого абітурієнта. Він стає випускником конкурентоспроможного університету і може бути впевненим у своєму майбутньому».

Сьогодні студенти НГУ мають можливість отримати диплом про вищу освіту не лише гірничого, а й одного чи кількох зарубіжних університетів Європи й Америки. В новому навчальному році, наприклад, стартує міжнародний проект підготовки магістрів з гірництва – випускники якого отримають диплом університетів трьох країн: України, Німеччини й Австрії.

IMG_7919.jpg

Відповідно до чинного законодавства подавати документи для вступу до НГУ можна як в традиційному паперовому вигляді так і в електронному. Якщо заява на вступ подається в електронному вигляді, то приймальна комісія ВНЗ отримує інформацію про вступника з Єдиної державної електронної бази освіти України (ЄДЕБО), фіксуючи його у системі КОНКУРС, в яку також своєчасно вносяться дані про вступників, з «паперовими» заявами. Таким чином електронна система дає можливість відслідковувати динаміку подачі заяв і конкурсну ситуацію за кожним напрямком підготовки.

Щодня абітурієнтам Національного гірничого університету надається інформація Приймальної комісії, працюють відповідальні секретарі та юрисконсульт, які надають консультації вступникам. Ректор НГУ Геннадій Григорович Півняк проводить прийом з питань вступу до університету кожної середи з 11:00 до 13:00.

Як повідомив директор центру моніторингу знань і тестувань Національного гірничого університету Микола Одновол, електронна система ЄДЕБО лише набирає популярності: «Більшість заяв ми отримуємо у паперовому вигляді. Минулого року серед 12 тисяч заяв на вступ до університету лише 100 ми отримали в електронній формі й з них нашими студентами стали двоє».

Відповідно чинного законодавства надані обсяги держзамовлення оприлюднені на наочних стендах приймальної комісії, а також на сторінці офіційного сайту НГУ Вступ до НГУ. Відповідальнй секретар приймальнох комісії – Олег Валентинович Дерюгін, тел. 47-24-57.

ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт