Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
01.05.2014

ГРАНІ ТАЛАНТУ – В ЇЇ УЧНЯХ

У будь-якому колективі є люди, які завдяки своєму досвіду, професіоналізму та високим морально-етичним якостям складають основу його успішної діяльності й невпинного розвитку. Кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету пощастило особливо, адже упродовж багатьох років тут плідно й творчо працює видатний історик, широко відомий в Україні та поза її межами вчений, заслужений діяч науки і техніки України, дослідник козацької держави Гетьманщини та історії нашого краю, доктор історичних наук професор Г. К. Швидько.

Першого травневого дня Ганна Кирилівна відзначає свій достойний ювілей, і нам хочеться сказати багато хороших слів на її честь. Ця багатогранна людина присвятила себе служінню Науці, педагогічній праці, вихованню студентської молоді. Понад два десятки підготовлених кандидатів та докторів наук, сотні наукових публікацій, завжди цікаві і змістовні лекції, багаторічне керівництво обласною спілкою краєзнавців, історико-краєзнавчими клубами «Ріднокрай» і «Грані», редагування наукових видань, проведення конференцій – це далеко не вичерпний перелік ділянок її науково-педагогічної діяльності. Але навіть не це, напевно, найголовніше в постаті нашої шановної Ювілярки. Адже Ганна Кирилівна Швидько, перш за все, – цікава, неординарна й високопорядна особистість, мила й напрочуд творча Жінка, доброзичлива, комунікабельна й толерантна, завжди готова вислухати, зрозуміти, а головне – прийти на допомогу. Саме тому вона користується незаперечним авторитетом і повагою серед колег і студентів, а її неповторне почуття гумору ще нікого не залишало без щирої посмішки. Ганна Кирилівна відзначається тією особливо цінною та рідкісною життєвою мудрістю, яка не повчає і скеровує, а підтримує й надає слушні, корисні поради.

Почесний професор НГУ, директор Дніпропетровського регіонального відділу Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії НАН України, Г. К. Швидько знаходиться у постійному процесі наукової творчості. Однак при цьому завжди має час і відкритість до спілкування – як з колегами, так і зі студентською молоддю. Ганна Кирилівна належить до тієї яскравої плеяди видатних вчених Гірничого, що підтримують славні традиції нашого університету й особистим прикладом і наполегливою працею закладають підвалини його успіху сьогодні та на майбутнє.

Колектив кафедри історії та політичної теорії від усього серця щиро й тепло вітає шановну Ганну Кирилівну, бажаючи незмінно міцного здоров’я, багатьох років плідної праці на непростій науково-педагогічній ниві, невпинного польоту думки і невичерпної творчої наснаги, талановитих учнів і уважних і вдячних студентів! До цього вітання приєднується і весь колектив університету.


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт