Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
04.04.2014

Все у письменника складається добре!

У викладацькому читальному залі бібліотеки НГУ відбулася презентація книги «Петриковка – жемчужина Украины».


Видання представив автор – український професійний письменник Євген Білоусов, який нині проживає в Криму. Євген Васильович розповів про свої дитячі і шкільні роки і акцентував на тому, що потяг до письменництва у нього з’явився ще тоді, коли він навчався у двомовному українсько-російському класі. «Це так чудово - з дитинства осягати відразу дві культури і думати на двох мовах!», - сказав письменник.

З 16 років Євгенові дописи вже друкувалися у газеті «Дніпровська правда», а в 20 років вийшла у світ його перша книга. «Володимир Святий — князь Київський», «Тарасове перо», «Як віра Христа в Землю нашу прийшла», «Казки та легенди Криму», «Оповідання про маленьку копійку та велику гривню», «Славетні імена України», «Степан Руданський — поет і лікар», «Лесина пісня» тощо. Це твори, які вийшли з-під його пера, а всього у доробку пана Білоусова 50 книг. Цікаві і пізнавальні, потрібні і актуальні, вони прививають у підростаючого покоління любов та повагу до Вітчизни, її історії, традицій, видатних людей. 

«Петриковка – жемчужина Украины» - це книга, за словами самого автора, матеріал до якої треба було усвідомити, систематизувати і пропустити крізь себе. Крім того, Євген Васильович зауважив, що не можна було писати про петриківський розпис, не навчившись тримати в руках пензлика. В одному з оповідань книги письменник розповів, як навчався малювати під керівництвом члена Національної спілки художників України Т.Ф. Пати (Скляр). Цікаво, що автором художнього оформлення і оригіналу-макету книги є сам автор. А ще пан Євген похвалився власноруч зробленими «мальовками» у петриківському стилі, на яких зображені кетяги винограду з його феодосійського саду. Ці малюнки вже художника Білоусова прекрасно вписалися у формат книги.

Євген Білоусов розповів присутнім про свою роботу над книгою, про вдячну петриківську громаду і митців, які активно допомагали йому . Книга про Петриківку, її людей, історію і майстрів петриківського розпису є художньо-публіцистичною, написана живою мовою та гарно ілюстрована. Видання надзвичайно презентабельне і може стати чудовим подарунком любителям малярства і всім небайдужим до української культури.

Гості презентації ставили запитання, на які автор охоче відповідав. Наприклад, щодо своїх подальших творчих планів він сказав так: «Плани безмежні. Все у письменника складається добре!». Директорка бібліотеки НГУ О.Н. Нефедова запросила письменника на подальші заплановані в університеті мистецькі заходи, на що він жваво відгукнувся. Виявилося немало бажаючих придбати книгу, а Євген Білоусов залишив дарчий автограф всім бажаючим.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

фото Альона Леонович, відеостудія "Юність"


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт