Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
24.02.2012

Національний гірничий університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генрік Літвін.

23 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генрік Літвін, у супроводі генерального консула Республіки Польща в Україні Яна Граната, а також представників Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відвідав НГУ. Зустрічали гостей перший проректор Петро Іванович Пілов, проректор з міжнародних зв’язків Олександр Миколайович Шашенко, директор ННЦ міжнародного співробітництва Михайло Валентинович Рогоза та директор Центру українсько-польського співробітництва Роман Омелянович Дичковський, проректор з наукової роботи Олександр Степанович Бешта.У залі засідань Вченої ради пройшла зустріч з викладачами й студентами НГУ. Пан Літвін розповів про досвід Польщі на шляху від «невдалого комунізму» до сучасної капіталістичної країни. Він зазначив, що після вступу країни в ЄС економічна ситуація в Польщі значно покращилась. Цьому сприяли серед іншого два головні фактори: по-перше, те що саме малий та середній бізнес сьогодні складає більшу частину економіки Польщі і, по-друге, те що в регіонах впровадили потужну систему самоврядування, яка попереджує відтік коштів і дає можливість розвивати місцеву економіку.

Посол також звернув увагу на те, що в найближчому майбутньому Польща припинить отримувати фінансову допомогу від ЄС і сама приєднається до клубу країн, які є фінансовими донорами Союзу. 

Основними елементами перебудови Польщі за останні 20 років євроінтеграції він назвав детермінацію суспільства у напрямку розвитку і роки тяжкої праці.

«Польський народ був єдиний у відповіді на запитання: чи хочемо ми змінюватись так, щоб мати можливість увійти до Євросоюзу? Ми переконані, що для країн нашого регіону – це найкращій вибір і ми пропонуємо цей вибір для України, тому що для нас він став добрим», - зазначив посол.

Аудиторія зацікавлено слухала поважного гостя, котрий після виступу відповів на кілька запитань: щодо корупції, пільг на отримання польської візи в новоствореному візовому центрі в місті Дніпропетровську та «дивовижні» умови вступу України до ЄС. Посол зазначив, що Польщі при вступі до ЄС подібних умов не ставили, але потрібно розуміти, що світ змінюється і з ним змінюється Євросоюз.

Після зустрічі гості відвідали мінералогічний та історичний музеї НГУ, до речі, співробітниця музею Світлана Земницька, яка є вихованкою центру українсько-польської співпраці, провела екскурсію польською мовою. Генрік Литвин залишив пам’ятний запис про відвідування університету у книзі почесних гостей НГУ.

У Центрі українсько-польського співробітництва Роман Дичковський представив Послу студентів, які продемонстрували чудове володіння польською.

Прощаючись Генрік Літвін висловив бажання знову відвідати університет: «Як людину з академічною освітою мене дуже зацікавив найстаріший вуз Придніпров’я і я б з задоволенням відвідав його знову, але потрібно спланувати більш довготривалий візит».

Наталія Лісневська,

інформаційно-аналітичний центр НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт