Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
07.02.2012

ШЕРШЕ ЛЯ… Шляхов!

Життя університету вирує і позитивний результат цього «кипіння» дозволяє гірничому досягати всіляких вершин і постійно знаходитися на високому якісному рівні Природньо, за всім цим рушійним процесом стоять люди, що втілюють ідеї майбутнього в реальність вже сьогодні. Але, як кажуть, не хлібом єдиним, тобто, не роботою однієї живуть начальники відділів та педагоги. Є місце і творчості, і натхненню, і альтруїзму.

Знайомтесь, Ваш покірний слуга ...

А тепер знайомтеся (ніяк не Джо Блек) - Едуард Михайлович Шляхов, або Ваш покірний слуга (як любить висловлюватися сам Едуард Михайлович). Багато хто знає його як начальника відділу маркетингу, також як винахідливого викладача. Але якщо відкрити завісу офіційності і строгості, то погляду відкривається безпосередня особистість з КВКашним почуттям гумору і гіпнотичним шармом француза.

В лютому Едуард Михайлович святкує 45 років діяльності в стінах НГУ. За цей час він встиг проявити себе абсолютно в різних іпостасях.

 Взяти, наприклад, його участь з другого курсу університету (вступив Едуард Михайлович в Гірничий університет в 1961 році на спеціальність «Гірничі машини») в Театрі гумору і сатири. Банда іскрометних гумористів у складі осіб Шляхова та Хаенки була помічена в різний час в різних містах України, озброєні перуками і театральним реквізитом. Звинувачуються у вчиненні масових нальотів на Будинок культури та доведенні глядачів до стану ейфорії і максимально гарного настрою. Саме в такому тандемі протягом 12 років існував дует гумористів Шляхов-Хаенки, який радував публіку своїми номерами, вбираючись то в «бітлів», то в бабусь-бабусь. Дует підкорив серця багатьох, талановиті гумористи завжди підривали зали смішними коломийками і постановками. Навіть надходили пропозиції перейти солістом в основний склад виконавців Волгоградської оперети. Але рідні стіни взяли своє.

На фото: банда іскрометних гумористів  

Тримаємо курс на Алжир

Крім художньої самодіяльності, звичайно ж, є ще й основна робоча діяльність. Окрім основної роботи, Едуард Михайлович є виконавчим директором Асоціації випускників Національного гірничого університету, яка об'єднує та організовує незабутні зустрічі випусків університету різних років. Яскравим відрізком в життя Едуарда Михайловича залишається 4-річне перебування в Алжирі в якості викладача. Спеціально для цієї поїздки протягом 10 місяців була вивчена французька мова, яка надалі приємно послужила Едуарду Михайловичу, зокрема при спілкуванні з послом Франції. І студенти міста Аннаба (де викладав Едуард Михайлович) завдяки українському викладачеві мали можливість пізнати не тільки основи транспорту гірничих підприємств, але також і познайомитись з вітчизняним гумором. Таким чином, старанний алжирський студент був заочно ознайомлений зі списувальним аналогом місцевого виробництва. Так, шпаргалки та «бомби» з'явилися і в Алжирі.

На фото: Новий рік в Алжирі

Невпинний лідер

Що ж до наукової діяльності, то вона теж не стоїть на місці. Едуард Михайлович наочно демонструє важку стопку статей, публікацій у збірниках, науково-методичних посібниках. Все це свідчить про безперервну і колосальної роботу, а також про невтомну енергію. У наступному році Едуарду Михайловичу виповнюється 70 років, але дивлячись на його робочий тонус і невпинне бажання творити, здається, час зупинився років сорок тому! «Що б я не робив, я повинен робити це краще за всіх, працювати по максимуму. Тільки тоді я буду задоволений результатом. А інакше - немає сенсу. Нічого не робити в мене теж добре виходить, але на це у мене буде окремий час ». По-моєму, відмінне керівництво до дії для кожного студента. «Людина повинна вчитися все життя». Тут вже не посперечаєшся. А те, що Едуард Михайлович купив перший свій комп'ютер в 56 (!) років, на практиці підтверджує це.

На фото: Єдуард Михайлович:  «Людина повинна вчитися все життя»

Тепер завісу для студентів відкрито. Багато фактів з життя викрито і представлено. «Не принижуйся до квапливості». Таке кредо Едуарда Михайловича.

Нічого не змінилося за ці роки. Гумор і Франція так і кружляє під стелею у відділі маркетингу. Увійшовши до кабінету, Едуарда Михайловича можна побачити, як він читає свіжі французькі анекдоти під акомпанемент пісні Шарля Азнавура. Так що заглядайте на вогник, дорогі студенти, і потужний заряд бадьорості на весь день вам гарантовано!

Тетяна Дубіна, студентський пресс-центр


До списку

© 2006-2022 Інформація про сайт