Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.02.2012

Науково-практичний семінар «Вирішення практичних геодезичних задач з використанням сучасних методів вимірювань»

Днями в гірничому пройшов науково-практичний семінар «Вирішення практичних геодезичних задач з використанням сучасних методів вимірювань», який провели кафедри маркшейдерії і геодезії разом з ТОВ «ТНТ ТПІ». Участь у заході взяло понад 30 представників гірничо-будівної галузі з різних регіонів України, серед яких ДПЕК, «Белогородские известняки» республіки Крим, «Глуховецький коаліновій завод» з Вінницької області, Криворізький Центральний ГОК, Орджонікідзовський ГОК, та багато інших.

Як зазначив у своєму привітальному виступі завідувач кафедри маркшейдерії Юрій Миколайович Халимендик, при вирішенні практичних завдань від маркшейдерів вимагають перш за все достовірність. «Використання сучасного обладнання є альтернативою застарілим методам та приладам, які й досі використовують маркшейдери на шахтах. Техніка, представлена сьогодні дозволяє проводити маркшейдерські й геодезичні роботи точно і швидко».

На семінарі були представлені сучасні тахометри, роботизовані станції, різноманітні нівеліри, обладнання супутникового позиціонування, що дозволяє визначити координати у системах GPS та ГЛОНАС.

Сучасне обладнання, японської фірми TOPCON надає можливість використовувати лазерні, оптичні, інерціальні технології, безпровідний зв'язок та системи супутникового позиціонування при проведенні інженерно-геодезичних, будівельних, вишукувальних, моніторингових, кадастрових та роботах. Крім того, як повідомив генеральний директор ТОВ «ТНТ ТПІ» Микола Терновий, сьогодні функціонують 16 базових референтних станцій, які при використанні обладнання фірми забезпечують спеціалістів єдиною координатною основою, точними координатами в потрібних одиницях, та можливістю оцінити точність вимірювань безпосередньо «в полі».

Один з учасників семінару Юрій Цьома, який працює начальником гірничого цеху у Крюковському кар’єрі відмітив, що у багатьох кар’єрах вже використовуються сучасні тахеометри, але їхнє впровадження на вугільних шахтах зустрічає багато перепонів, найсуттєвіша з яких стосується сертифікації цього обладнання відповідно до вимог державних органів охорони праці щодо вибухонебезпечності. Учасники семінару навіть влаштували невелику дискусію з цього приводу.

Наталка Лісневська,

Інформаційно-аналітичний центр НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт