Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
17.12.2013

Історія кафедри систем електропостачання – у новій книзі

У Національному гірничому університеті пройшла презентація книги «Кафедра систем електропостачання», в якій викладена її історія, яка охоплює більше ніж 90-річний період. Оскільки на базі цієї кафедри створені фундаментальні наукові школи, що сприяють розвиткові енергетичного сектора України і є основою для навчання молоді, – у всі роки її випускники є затребуваними.

Першим перед аудиторією, де були присутні співробітники кафедри СЕП різних років, її вихованці і сьогоднішні студенти, виступив заступник завідувача кафедри систем електропостачання, професор Станіслав Випанасенко. Він розповів, що до роботи над книгою був залучений чи не весь кафедральний колектив, адже прагнули, щоб молодь набулала не тільки професійні знання, а й знала історію кафедри СЕП, діяльність її видатних вчених, розуміння високого рівня і навіть особливої культури виховання.

Багаторічний завідувач кафедри СЕП, ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк – випускник кафедри – зазначив, наскільки важлива в житті викладацького колективу спадковість. Вона склалася багато в чому завдяки доктору технічних наук, професору Сергію Волотковському, який протягом 18 років завідував кафедрою (з 1959–1976 рр.). Він своїм прикладом показував, що викладач повинен знати свій предмет не лише теоретично, а й практично. Тож і сьогодні професорсько-викладацький склад веде активну наукову діяльність, вчені на основі власних розробок випускають відповідну літературу, яка стає у пригоді і починаючим електроенергетикам, і фахівцям із досвідом роботи.

Геннадій Григорович згадував імена численних вихованців, викладачів, співробітників кафедри, нікого не оминув увагою. Він також щиро подякував ініціаторам створення книги, серед яких – доценти кафедри СЕС Михайло Білий і Леонід Ворохов, випускниця кафедри, а нині інспектор ректорату Антоніна Дибріна.

На презентації проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України Олександр Бешта, директор Інституту електроенергетики Олексій Іванов, доктор технічних наук, професор кафедри СЕП Юрій Разумний звернули увагу на те, що кафедра систем електропостачання дала життя іншим кафедрам, на її відповідність науково-технічному прогресу, широкі міжнародні зв’язки і величезну затребуваність випускників кафедри, які сьогодні працюють на розбудову електроенергетики нашої держави, розповідали про діяльність її співробітників.

Книгу «Кафедра систем електропостачання» вручили колективу кафедри і гостям заходу, в тому числі й студентам, дев’ятеро з яких в нагороду за відмінне навчання отримали ще й підбірку з чотирьох підручників, написаних викладачами кафедри.

Презентована книга про кафедру СЕП важлива не лише для викладачів і студентів Національного гірничого університету, вона є частиною історії розвитку енергетики України.

Довідка: Книгу «Кафедра систем електропостачання» присвячено історії створення і розвитку кафедри систем електропостачання Національного гірничого університету, всім сферам її діяльності: педагогічній, науково-дослідній, міжнародній, кадровій, видавничій; питанням підготовки і випуску електриків, а також гірничих електриків і електромеханіків. Широко висвітлено хроніку подій, біографічний матеріал про завідувачів та співробітників, випускників і друзів кафедри, а також історичні фотографії.

Наталія Андрющенко


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт