Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.01.2012

Євген Суліма закликав керівників вищих навчальних закладів України активізувати налагодження партнерських відносин з закордонними колегами

19 січня 2012 року в Міністерстві під головуванням Першого заступника Міністра Євгена Суліми відбулася нарада з керівниками вищих навчальних закладів та начальниками міжнародних відділів вищих навчальних закладів з питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах та наукових установах у 2012 році. Участь у нараді також взяли представники посольств Сполучених Штатів Америки та Французької Республіки в Україні.


У своєму вступному слові Перший заступник Міністра поінформував присутніх, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 411 Конкурсною комісією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році проведено відбір студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників на навчання або стажування у провідні закордонні вищі навчальні заклади. Загалом до Конкурсної комісії надійшло 700 пропозицій від 68 університетів. Розглянувши всі пропозиції, конкурсна комісія рекомендувала направити на навчання або стажування у 33 провідні закордонні ВНЗ 277 осіб. У розрізі категорій, це: 107 студентів, 82 аспіранти, 88 науково-педагогічних працівників. З яких: 20 осіб пройшли стажування в першому семестрі 2011/2012 н. р. і вже повернулися до своїх вищих навчальних закладів; 100 осіб на цей час перебувають на навчанні в провідних вищих навчальних закладах за кордоном; решта пройде навчання чи стажування протягом другого семестру.

Євген Суліма закликав негайно приступити до вирішення питання налагодження керівниками вищих навчальних закладів партнерських зв’язків з закордонними колегами: «Існує вкрай низька активність вищих навчальних закладів щодо налагодження не просто договірних відносин, а партнерських відносин з закордонними вищими навчальними закладами. У 2011 році 14 закладів не направили жодної заявки на навчання або стажування студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах. Низка ВНЗ не направили жодного студента на навчання або стажування, а лише аспірантів та викладачів».

Під час наради велика увага приділялася міжнародним відділам вищих навчальних закладів.

«Відповідні структурні підрозділи мають бути основним інформаційним та допоміжним центром для аспірантів та науковців в реалізації можливості виконання спільних наукових досліджень із закордонними партнерами, а для студентів - у сприянні в отриманні паралельно з українським дипломом ще й закордонного», - зазначив Євген Суліма.

«Рішення Уряду слід виконувати. Міністерство зі свого боку організаційну та методологічну роботу здійснило. Наступні кроки мають робити керівники навчальних закладів та їхні міжнародні відділи», - додав Перший заступник Міністра.

Також Євген Суліма поінформував, що Міністерством в грудні 2010 року було організовано візит делегації ректорів вищих навчальних закладів України до університетів Франції. А в грудні 2011 року очолювана ним делегація, до складу якої входили представники семи провідних вищих навчальних закладів України відвідала низку університетів Сполучених Штатів Америки.

«Як і обіцялося, нами вивчено та узагальнено практично всі проблемні питання з якими вам і нам прийшлося стикатись під час реалізації Урядової програми у 2011 році. Вони здебільшого носили бюрократичний та обмежуючий характер і не давали можливості реалізації повною мірою всіх наших планів», - зазначив Євген Суліма.

Міністерством розроблено зміни до п’яти постанов Кабінету Міністрів України з питань навчання та стажування громадян України за кордоном.

Зокрема, передбачається збільшення терміну навчання за кордоном для студентів до 2 років, оплату проїзду до закордонного ВНЗ, медичної страховки та візового збору, а також знімається ціла низка перепон щодо тендерних процедур та при розгляді документів Державної казначейської служби України, спрощується звітність про закордонне навчання чи стажування і ще цілий ряд необхідних змін для реалізації відповідної бюджетної програми.

«Всі домовленості мають стати поштовхом для керівників вищих навчальних закладів, потрібно працювати заради розвитку наших українських університетів, співпрацювати з колегами не тільки з України, не тільки зі своєї області, зі свого міста, а й за межами», - сказав Євген Суліма.

Під час наради виступили аташе з питань університетської освіти та науки Посольства Франції Гійом Кален та координатор стипендій Посольства Франції Оксана Ландо з доповіддю про особливості вступу на магістерські програми та навчання у вищих навчальних закладах Французької Республіки. Аташе з питань культури Посольства Сполучених Штатів Америки Сьюзан Кліарі та фахівець з питань освіти Посольства Сполучених Штатів Америки Віра Терновська розповіли про особливості вступу на магістерські програми та навчання у вищих навчальних закладах Сполучених Штатів Америки.

Джерело:mon.gov.ua


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт