Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
11.12.2013

Найстарішій університетській газеті Придніпров'я виповнюється 85 років

Десятого грудня в ІА « Мост - Днепр» відбулася прес - конференція, присвячена ювілею газети «Вісник», в якій взяли участь керівник інформаційно - аналітичного центру НГУ Надія Гринько, журналісти газети «Вісник» Валентина Шабетя і Дарина Бутко, проректор НГУ Юрій Хоменко.


Найстаріша вузівська газета Придніпров’я свої перші кроки здійснила у грудні 1928 року. Народний музей історії ім. О.М.Поля Національного гірничого університету зберігає підшивки “вузівської багатотиражки”, назва якої неодноразово змінювалася. Свого часу вона називалася “В забої навчання” (з 1928 р.), “За кадри” (з 1929 р.), “Артемовец” (з 1953 р.), “Артемівець” (з 1965 р.)), “Вісник Державної гірничої академії України” (з 1993 р.), “Вісник Національної гірничої академії України” (з 1997 р.), “Вісник Національного гірничого університету” (з 2002 р.).

У першому номері “В забої навчання” було зазначено, що газета “студентська”. А в поновленій у 1950-х рр. написано, що це – “орган парткому, комітету комсомолу і профкому”. Компартійної лузги на сторінках видання було чимало, але і реалїї життя, дух часу газета передавала повною мірою. Цілком очевидно, що від самих початків редактори різних часів - О. Ратушний, Н. Череватенко, О. Філюк, І. Шаповал, Л. Безуглий, Н. Ромазан, Т. Котишева - обрали своїм творчим кредом висвітлення позитивних цінностей як норми життя, а сама газета стала одним із центрів громадської роботи вузу.

До наших днів 85-річна газета залишається надійним джерелом інформації для своєї читацької аудиторії. Цікаво, що до її випусків завжди долучалися й долучаються представники професорсько-викладацького складу, бібліотекарі, технічні співробітники. Автори статей здебільшого не професійні журналісти, але видання від цього лише виграє, бо, як відомо, фізики можуть бути прекрасними ліриками.

Останні 20 років газету «Вісник НГУ» очолює Надія Гринько. Надбанням цієї здібної журналістки став регулярний випуск додатка до «Вісника НГУ» під назвою «Студент НГУ», авторами якого є самі студенти. Кілька років підряд ця газета отримувала призові місця на конкурсах студентських засобів масової інформації, що є свідченням майстерності і злагодженої роботи редакторського колективу «Вісника НГУ», до якого 13 років тому приєднався і молодіжний творчий колектив. Треба зазначити, що редакція газети гірничого завжди активно працювала зі студентами, знаходила серед них таланти. Тож не дивно, що чимало з них обрали своєю професією саме журналістику.

Як зазначила редактор газети, Надія Гринько «Компартійних гасел на сторінках видання було чимало, але й реалії життя, дух часу газета передавала повною мірою. Цілком очевидно , що з самого початку редактори різних часів обрали своїм творчим кредо освітлення позитивних цінностей як норми життя, а сама газета стала одним з центрів громадської роботи вузу. До наших днів 85 -річна газета залишається надійним джерелом інформації для своєї читацької аудиторії. Цікаво, що до її випусків завжди долучалися представники професорсько - викладацького складу, бібліотекарі, технічні співробітники. Автори статей в основному не професійні журналісти, але видання від цього тільки виграє, тому що, як відомо, фізики можуть бути прекрасними ліриками. Кілька років поспіль наша газета отримувала призові місця на конкурсах студентських засобів масової інформації, що є свідченням майстерності та злагодженої роботи редакторського колективу «Вісника НГУ», до якого 13 років тому приєднався і молодіжний творчий колектив. Варто зазначити, що редакція газети гірничого завжди активно працювала зі студентами, знаходила серед них таланти. Не дивно, що багато хто з них обрали своєю професією саме журналістику. Недавні наші випускниці, редактори «Студента» Вікторія Какубава і Ольга Юдіна теж стали професійними журналістами. Сьогодні «багатотиражка» виступає не тільки літописцем подій, а й формує корпоративну культуру, несе слово, яке виховує поведінку людини, його національну гідність, патріотичні почуття до alma mater. 

Проректор гірничого Юрій Хоменко зазначив, що в університетській газеті багато студентів НГУ знайшли своє покликання.

«Я вже 30 років у своїй роботі стикаюся з нашою газетою. Почав писати в неї, ще будучи студентом. Саме на базі «Вісника» були створені студентський прес- центр, газета «Студент», прес - служба НГУ. Святкувати 85 - річний ювілей газети ми маємо намір весь 2014 рік. З прапором газети будемо підкорювати Карпати, а влітку - гори Криму та Кавказу!»

Популярними стали спецвипуски газети «Вісник» до ювілеїв університету, його визначних культурних подій і наукових форумів. Хотілось би звернути увагу на багато матеріалів, присвячених історії університету, його науковим школам і традиціям, статті про видатних особистостей і випускників НГУ. Звичайно, такі матеріали публікувалися і раніше, але останнім часом вони стали більш повними.

 Неможливо перерахувати всі напрямки газетних публікацій, бо читач їх легко визначить, звернувшись до офіційного сайту НГУ nmu.org.ua, де матеріали газети зараз дублюються (та ще й у розширеному вигляді!)

Журналіст Валентина Шабетя підкреслила, що їй робота в університетській газеті дає можливість розвивати творчий потенціал.

«Я працюю у «Віснику» з 2000 року. Це дуже цікава і захоплююча робота, яка допомогла мені стати справжнім професіоналом у своїй професії. Я вважаю, що у нашої газети існують відмінні перспективи для розвитку».

 Незважаючи на те, що редакційний колектив газети невеликий, їм завжди є про що розповісти читачам. Важливу роль відіграє, звичайно, професіоналізм співробітників, які працюють у "Віснику" багато років і добре знають університетське життя. Але допомога позаштатних авторів – безцінна, бо гонорари їм не виплачуються, а тому всі, хто пише для газети і допомагає у її виході – люди безкорисні і по-справжньому люблячі свою alma mater. 

Як зазначила наймолодший журналіст редакції Дарина Бутко «Власна університетська газета - це чудова традиція! Я рада, що працюю у «Віснику». У нас дуже дружний, можна навіть сказати, сімейний колектив. У рамках святкування 85 - річного ювілею газети буде знято фільм, і ми запрошуємо всіх бажаючих студентів взяти участь в його створенні».

ІАЦ НГУ за матеріалами ІА «Мост Днепр»


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт