Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.11.2013

"Співпраця в рамках міжнародної мережі університетів з питань відповідального природокористування"

- міжнародний семінар під такою назвою розпочався в НГУ сьогодні, 28 листопада 2013 року.

Організаторами заходу є Національний гірничий університет, Бранденбурзький технічний університет (БТУ, Коттбус – Зенфтенбург, Німеччина), Організація міжнародної кооперації Німеччини.

Проблема, яку зібралися вирішити учасники семінару, наразі надзвичайно важлива і стосується ефективного природокористування і забезпечення сталого розвитку в майбутньому в умовах зміни клімату та постійно зростаючого рівня забруднення навколишнього середовища.

Метою заходу є просування ідей імплементації концепції сталого розвитку в навчальні програми ВНЗ в рамках «Зелених» навчальних планів, а також розвиток партнерства і співробітництва ВНЗ з даних питань.

Семінар відкрив модератор - проректор з міжнародних зв’язків Національного гірничого університету професор О.М. Шашенко. Учасників заходу привітав ректор НГУ академік НАН України Г.Г. Півняк.

Одним з основних питань семінару є розгляд загальних тенденцій і заходів щодо здійснення діяльності гірничодобувних підприємств на принципах сталого розвитку. Також відбудеться обговорення питань організації і розвитку міжнародної мережі університетів, що реалізують ідею відповідального природокористування і розробки «Зелених» навчальних планів.

Ключовими спікерами виступають Геннадій Півняк, ректор НГУ, Бернтхольд Гансманн, консультант організації міжнародної кооперації Німеччини, Міхаель Шмідт, професор Бранденбурзького технічного університету (Коттбус – Зенфтенбург, Німеччина), Лютц Нойман, незалежний консультант з питань сталого розвитку (Німеччина).

На початку семінару представники від кожного вузу, які приїхали до Дніпропетровська, презентували себе і розповіли, чим зацікавила їх участь у мережі університетів з питань відповідального природокористування . Німецька сторона навіть не сподівалася, що пропозиція провести семінар зацікавить досить значну кількість вузів.

До участі в семінарі прибули посланці з Російської Федерації (Московський державний гірничий університет, Уральський технічний університет (м. Катеринбург), Тульський державний університет, Південно-Російський політехнічний університет), Казахстану (Національний технічний університет ім.Сатпаєва (м.Алмати), Карагандинський державний технічний університет), України (Національний гірничий університет, Донбаський технічний університет (м.Алчевськ), Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, Маріупольський технічний університет, Донецький національний технічний університет, Дніпродзержинський технічний університет, Криворізький національний університет, Житомирський національний університет, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (Дніпропетровськ), Національна металургійна академія (Дніпропетровськ), Запорізький національний університет, Полтавський національний технічний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Приазовський державний технічний університет, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

На семінарі почалося обговорення таких питань: добровільної екологічної стандартизації підприємств, особливо у сфері розробки корисних копалин; концепції та завдань створюваної міжнародної мережі університетів, включаючи можливості on-line навчання; підготовку молодих вчених і міжнародне співробітництво.

Коротка довідка. На базі БТУ в рамках магістерської програми «Екологічний ресурсний менеджмент» створено навчальний модуль з «вимірювання стійкості», в якому представлені різні аспекти відповідального природокористування.

Загальна ідея створення мережі університетів полягає в імплементації накопичених знань і досвіду в сфері сталого розвитку , в т.ч. з добровільної стандартизації підприємств, в навчальні модулі та плани. Це включає в себе створення платформи електронного навчання. При цьому БТУ забезпечує довгострокову координацію роботи мережі, яка на місцях підтримується регіональними партнерами. Платформа для електронного навчання технічно супроводжується Бранденбурзьким технічним університетом, в той час як регіональні партнери наповнюють її відповідним змістом. У довгостроковій перспективі розроблені on-line модулі можуть бути включені в нормативні документи університетів-учасників. Розвиток on-line модулів проходитиме в рамках Європейської кредитно-трансферної системи.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт