Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
05.11.2013

У НГУ відбувається Міжнародна конференція «Здоровий спосіб життя: проблеми та досвід»

Сьогодні в Національному гірничому університеті проходить ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Здоровий спосіб життя: проблеми та досвід». На ній розглядаються найболючіші питання суспільства і кожної особистості, яка знаходиться під впливом деградаційних процесів нашого життя. Така проблема привернула увагу не лише науковців і студентів, а й небайдужих людей, які своєю діяльністю намагаються виправити загрозливу ситуацію в моральному і фізичному здоров’ї людства.

На відкритті конференції про головні її аспекти розповіли представники оргкомітету – науковий керівник Центру здорового способу життя НГУ Тамара Ніколаєва, яка звернула увагу на необхідність обміну досвідом між фахівцями в цій галузі, та доцент кафедри екології Артем Павличенко.

– У цьому році до наукового збірника нашої конференції надійшло 150 робіт з України та Росії, – розповів Артем Володимирович. – Вперше до участі було залучено тих, хто переймається вирішенням проблем здорового способу життя з середніх шкіл, відповідних обласних та міських об’єднань і установ.

З відкриттям конференції привітав проректор з навчально-виховної роботи НГУ Юрій Хоменко, зазначивши, що наукові статті конференції стануть основою для проведення занять зі студентами, які в Національному гірничому університеті слухають лекції зі здорового способу життя. Він також наголосив наскільки важливі для молоді теми здоров’я, уміння його зберегти попри усі негативні впливи соціуму.

Здоров’я – поняття, яке заключає в собі не тільки боротьбу з фізичними хворобами чи вадами. Здоров’я розпочинається з психологічного стану людини. Тримати його в рівновазі, спокійно навчатись і йти до своєї мети не так-то просто в сучасному світі. Тому на базі Інституту гуманітарних проблем НГУ було створено Центр здорового способу життя, націленого на роботу з молоддю. Наразі цим Центром вже втретє проводиться конференція на актуальні питання суспільства і кожного з нас.

– Ключові проблеми сьогодення, – зазначив у своєму виступі директор Інституту гуманітарних проблем НГУ Віктор Пушкін, – полягають у деградації морального і фізичного здоров’я, замовчувати цю проблему неможливо, бо вона вже переросла в проблему виживання. Те, що роблять фахівці Центру здорового способу життя не є формальними справами. Вони – ентузіасти, які згуртовують навколо себе молодь і передових науковців, звертаючи на актуальні питання увагу громадськості.

Секції конференції були розподілені за темами, що розглядають теоретико-методологічні засади формування здорового способу життя; педагогічні і соціально-психологічні технології формування здорового способу життя молоді; медичні та санітарно-гігієнічні аспекти охорони та збереження здоров’я. Також мова йшла про фізичну культуру, спорт, раціональне харчування як основу збереження та покращення здоров’я молоді; екологічні та економічні аспекти формування здорового способу життя. Доповіді учасників прийшли послухати студенти, викладачі і співробітники НГУ, до них долучилися гості, які довго чекали на цей захід.

Особливо цінним є те, що доповіді на хвилюючі теми досить професійно підготовили як студенти НГУ, так й інших вищих навчальних закладів та коледжів міста. Під час конференції була представлена виставка продукції Центру здорового способу життя НГУ, де можна було отримати інформаційний матеріал. Діяла і тематична виставка від Дніпропетровського монтажного технікуму.

Наталія Андрющенко, ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт