Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
17.10.2013

Науково-практична конференція «Забуттю не підлягає», присвячена 70-й річниці визволення міста Дніпропетровська від гітлерівських загарбників, відбулася в НГУ

Науково-практична конференція «Забуттю не підлягає», присвячена 70-й річниці визволення міста Дніпропетровська від гітлерівських загарбників, відбулася 15 жовтня у Культурно-освітньому центрі НГУ. У програмі конференції взяли участь ветерани Великої Вітчизняної, студенти, які навчаються на військовій кафедрі НГУ. Розширена книжкова виставка науково-технічної бібліотеки НГУ «Пам'ять - енергія вічності» засвідчила, що ця тема хвилює серця українців різних поколінь.

З величезною увагою слухали учасники конференції вступну доповідь про оборону Дніпропетровська, яку підготував доцент кафедри історії та політичної теорії підполковник запасу А.В. Поух.

Зокрема, він навів факти про участь в обороні міста студентів і викладачів тодішнього ДГІ: з 23 червня по 4 серпня 1941 року було мобілізовано на фронт 28 викладачів, 4 аспіранти, 5 працівників НДЧ, 52 робітники, 196 студентів. Відомо, що більшість наших студентів було зачислено курсантами до Дніпропетровського артилерійського училища, особистий склад якого відзначився при обороні міста. На жаль, незважаючи на величезний опір ворога, у жорстоких боях гітлерівці все ж окупували всю Дніпропетровську область. З цього часу і до звільнення два роки населення переживало тяжкий період. Тільки у місті було розстріляно 11500 мирних жителів і 37000 військовополонених, а всього в області фашисти знищили 115303 осіб, до Німеччини примусово забрали 176300 людей, більшість з яких там і загинули.

Свою розповідь про роль партизанів і підпільників Дніпропетровська в наближенні перемоги представила старший науковий співробітник Музею комсомолу і молоді Придніпров’я Т.О. Сейфуліна.

Про воєнно-політичне становище у світі і ситуацію на радянсько-німецьких кордонах навесні й восени 1943 року наголосив у своїй доповіді генерал-майор А.Л. Васильков.

Бойові дії Червоної армії у звільненні Дніпропетровська знайшли своє глибоке відображення у доповіді старшого наукового працівника Дніпропетровського обласного історичного музею ім. Д. Яворницького В.М. Сацути.

Про участь 152-ї стрілецької дивізії у форсуванні Дніпра і звільненні Дніпропетровська зробив доповідь полковник запасу, учасник Великої Вітчизняної війни І. С. Пеня.

Прикрасили конференцію виступ студентського дівочого ансамблю «Мальви» та проникливо продекламований вірш К. Симонова викладачем військової кафедри НГУ В.Л. Яловим. 

На конференції  представив свою унікальну колекцію військового одягу, зброї та фотографій періоду Великої  Вітчизняної війни випускник НГУ Богдан Качилов.

Надія Гринько, ІАЦ НГУ, фото відеостудії "Юність" НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт