Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
26.09.2013

Студенти й асистенти з ФРН прослухали лекцію в НГУ

Торік група студенті в і аспірантів з Рейн-Вестфальського технічного університету (Аахенський університет, RWTH, ФРН) вперше побувала в Україні і в НГУ на практиці. І якщо хтось думає, що іноземним студентам у нас нецікаво і нема чого навчитися, то той глибоко помиляється. Професор, доктор-інженер Крістіан Німан-Деліус з Аахенського університету, який керував практикою, висловив велике задоволення після її проведення. Особливо пізнавальними для німецьких практикантів виявилися спуски у вугільні шахти, бо у Німеччині вони наразі закриті.

Цього року для іншої групи з восьми студентів і шести асистентів Інституту збагачення корисних копалин при Аахенському університеті в Україні знову була організована практика. Вона складалася з ознайомчих екскурсій до Донецького національного технічного університету, на Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат, Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, ЦЗФ «Свято-Варварівську», МП «Керамік Плюс», ЗАТ «Ана-Темс» і криворізькі гірничо-багачувальні комбінати.

Один лекційний день практиканти провели у Національному гірничому університеті, де ознайомилися з навчальними лабораторіями і аудиторіями кафедри збагачення корисних копалин (ЗКК). Група на чолі з викладачем – керівником практики з Аахенського університету - Павлом Ілем побувала у лабораторіях підготовчих процесів, флотації та зневоднення корисних копалин, гравітаційної сепарації, магнітних та електричних методів збагачення, а також у науково-дослідній лабораторії високоградієнтного магнітного збагачення.

Лекцію на тему «Основні здобутки та наукові напрями досліджень кафедри ЗКК НГУ» прочитав завкафедри ЗКК, перший проректор НГУ професор Петро Пілов. Особливу зацікавленість у представників німецького вузу викликало повідомлення про розробку роликового магнітного сепаратора з електричним зніманням магнітного продукту.

На лекції були присутні й зацікавлені особи з української сторони – викладачі, аспіранти кафедри ЗКК, студенти четвертого і п’ятого курсів, що навчаються за спеціальністю «Збагачення корисних копалин» у НГУ, організатор екскурсій для німецьких практикантів на МП «Керамік Плюс» і ЗАТ «Ана-Темс» Валерій Кузнецов. 

Костянтин Левченко, спеціально для ІАЦ НГУ   


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт