Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
23.09.2013

Співробітництво між НГУ і ЕУПН отримало своє продовження

Днями до Національного гірничого університету завітала делегація з Есслінгенського університету прикладних наук (ЕУПН) землі Баден-Вюртемберг (ФРН) у складі доцента факультету електротехніки та мехатроніки ЕУПН почесного професора НГУ Ніколауса Нойбергера, професорів цього ж факультету Карла-Хайні Кайзера і Георга Шмідта. Мета візиту німецьких вчених – проведення робочих зустрічей з керівництвом НГУ та лекцій і семінарів для студентів і науковців Інституту електроенергетики (ІЕЕ) НГУ з сучасних питань альтернативних джерел енергії.

Регламент роботи німецьких науковців в НГУ дуже насичений і почався він з лекції для студентів ІЕЕ, яку прочитав професор Карл-Хайні Кайзер – відомий у широких наукових колах знавець з питань альтернативних джерел енергії. Лекція пройшли на «ура», що свідчить про велику зацікавленість цією темою. Це пов’язано з тим, що в Україні існує проблема сильної залежності від російського газу. В енергетичному балансі України він займає близько 40%, що не мало і дорого, адже ціни на блакитне паливо весь час зростають. Зважаючи на таку ситуацію, країні будь-якими шляхами треба йти йти від газу. Альтернативні джерела енергії, приміром, вітроенергетика – один з виграшних варіантів для Європи й України, як зазначив у своїй лекції професор Кайзер. Безперечно, зустрічі з вченими зарубіжних країн дають можливість нашим студентам і викладачам зіставити засади і методику підготовки фахівців у контексті сучасних вимог.

Відбулася зустріч делегації з ректором НГУ, академіком НАН України професором Геннадієм Півняком, на якій були присутні проректор з науки, член-кореспондент НАН України професор Олександр Бешта, директор ННЦ міжнародного співробітництва Михайло Рогоза, директор ІЕЕ професор Олексій Іванов.

За досить короткий час зустрічі було обговорено цілу низку питань, зокрема:

1. Перспективи подальшого співробітництва НГУ і ЕУПН;

2. Розширення тематики спільних наукових проектів;

3. Спільне курівництво магістерськими роботами;

4. Проведення взаємного обміну навчальними практиками.

Після того, як професор Кайзер розповів про успіх проведеної лекції, ректор Геннадій Півняк запропонував йому і професорові Шмідту прочитати цикли лекцій для студентів ІЕЕ й інших технічних факультетів. Німецькі науковці підтвердили свою готовність провести цю роботу у стінах НГУ й визначилися з приблизним часом проведення лекцій.

Німецьким науковцям також було запропоновано взяти участь у випуску «Наукового вісника НГУ». Цей часопис, як зазначив академік НАНУ Півняк, входить до міжнародної бази даних із взаємного цитування Skopus і оцінюється індексом Герша. «Таким відомим спеціалістам, як ви, що мають величезний практичний досвід у своїй галузі, буде що сказати на сторінках «Наукового вісника НГУ», - сказав Геннадій Григорович. Професори Кайзер і Шмідт зацікавилися пропозицією і найближчим часом мають намір подати свої статті до редакції цього часопису.

Геннадій Півняк вручив гостям з ФРН новітні підручники для студентів ІЕЕ, підготовлені і видані вченими НГУ, а також оригінальний подарунок – книгу «Відповідність часу», присвячену діяльності університету за останні 30 років.

У промові-відповіді професор Карл-Хайні Кайзер сказав, що співробітництво вимірюється двома чинниками – угодою і життям. Без конкретних людей і їхнього спілкування жодна угода не діє. Наше співробітництво успішне, але ми повинні думати про його продовження. Пан Кайзер запропонував розширювати контакти між двома вузами за рахунок практики і стажування студентів, а також подвійного керівництва магістерськими і кандидатськими дисертаціями. Дуже хороша можливість для вчених ЕУПН – це розміщення публікацій у «Науковому віснику НГУ», - наголосив він. «Я беру на себе інформування моїх колег про розміщення статей у цьому науковому виданні. Я впевнений, що ми отримаємо підтримку нашого ректорату і регіонального керівництва у розширенні контактів з НГУ», - запевнив німецький вчений.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ 


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт