Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
04.09.2013

Леонід Коган – Паганіні ХХ століття

У Центрі естетичного розвитку при кафедрі філософії НГУ навчальний рік розпочався для студентів зустріччю з віртуозною грою видатного скрипаля ХХ століття Леоніда Когана.

На екранному полі в кадрах понад 30-річної давності скрипка проникливо плакала і співала, а у студентській аудиторії стояла незвичайна тиша і на обличчях не було жодної кривої усмішки. Доцент Наталя Тарасова як вправний лоцман вводила майбутніх економістів у світ високого мистецтва. І вони слухали її дуже уважно.

А ще цього дня юнаки і дівчата познайомилися з заступником директора Дніпропетровської філармонії Наталією Григорівною Серебряковою та почули цікаву розповідь заслуженого артиста України Євгена Івановича Токолова, музиканта, ім’я якого увійшло в «Нову енциклопедію України». Він особисто знав Леоніда Когана й неодноразово грав разом з ним на концертах. Вже кілька років від імені колективу Дніпропетровської філармонії він намагається втілити в життя ідею присвоєння філармонії ім’я метра світової класичної музики.

Завідувач кафедри історії та політичної теорії, професор Віктор Юхимович Пушкін з цього приводу зазначив, що є справою честі дніпропетровців увіковічити ім’я свого знаменитого земляка. До речі, студенти підтримали професора таким невимушеним голосуванням і реплікою : «Коментарі тут зайві!».

Тест на знання відомих виконавців класичної музики виявив, що наші студенти дещо знають про них. Дарья Дусматова і Дмитро Гончарюк навіть отримали від заступника директора Дніпропетровської філармонії Н. Г. Серебрякової в нагороду за відповіді білети до філармонії.

P. S. Шлях сходження на музичний Олімп народного артиста колишнього СРСР, професора, великого скрипаля минулого століття Леоніда Борисовича Когана починався у Дніпропетровську. Тут він народився і тут отримав основи мистецтва гри на скрипці. Його знав увесь світ. Саме Л. Когану запропонували взяти участь у фільмі «Ніколо Паганіні», де він озвучував гру на скрипці геніального генуезця. Це про нього французький скрипаль Жак Тібо сказав: « Так ще ніхто не грав на скрипці!..».

Дніпропетровська філармонія просить відгукнутися за електронною адресою: philarmonia­_dnepr@i.ua


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт