Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.10.2016

Перший тренінг міжнародного проекту

Сьогодні, 3 жовтня 2016 року, в Національному гірничому університеті розпочався Перший тренінг із застосування Методології для хвостосховищ , який триватиме до 07.10.2016.В рамках проекту Німецького відомства з охорони навколишнього середовища «Підвищення безпеки промислових хвостосховищ на прикладі українських підприємств», успішно виконаного протягом 2013-2015рр. українськими фахівцями, у тому числі науковцями Державного ВНЗ «Національний гірничий університет», була розроблена Методологія підвищення безпеки хвостосховищ на основі контрольних списків. Методологія була схвалена Німецьким відомством з охорони навколишнього середовища і провідними міжнародними експертами у цій галузі.


Результати та висновки даного проекту показали, що ефективне вирішення проблеми безпеки хвостосховищ в Україні можливе лише при одночасному вирішенні цього питання на практичному та законодавчому рівнях.

Право на продовження проектної діяльності отримав Державний ВНЗ «НГУ» та українська команда проекту. Планується протягом 2016-2017рр. реалізувати новий проект щодо безпеки хвостосховищ за темою «Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ та законодавчий огляд в Україні» за фінансової підтримки та координації Німецького відомства з охорони навколишнього середовища. Проектна пропозиція підтримана Міністерством екології та природних ресурсів України і Міністерством освіти та науки України.

Заходи щодо освітнього компоненту проекту будуть проводитися в Державному ВНЗ «НГУ», що спеціалізується на питаннях гірничої справи.

Засідання сторін проекту відкрив ректор Державного ВНЗ «Національний гірничий університет»,академік НАН України Г.Г.Півняк, який висловив задоволення, що всі: представники влади, міністерств, науки та освіти, об’єднались навколо такого важливого екологічного проекту, долучились до нього і викладачі та студенти Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Національної металургійної академії України, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. « Унікальність полягає в тому, що ця міжнародна програма підготує молодь,націлить владу до вирішення в Україні проблеми хвостосховищ, а ми, Національний гірничий університет, підтверджуємо спроможність стати центром вирішення цього питання в нашій державі».
Також з вітальним словом виступив представник Німецького відомства Герхард Вінкельманн-Ойє, який зауважив, що вірить в цей пілотний проект, а головне – цей міжнародний експеримент навчить студентів, які обов’язково знайдуть практичне застосування Методології для хвостосховищ.З Презентацією результатів попереднього проекту 2013-2015 виступила Ірина Ніколаєва, менеджер проекту. Українську команду представляли проф.Рудаков Д.В., проф.Шматков Г.Г., ЗадніпрянаГ.І., Охотник К.К., Омельяненко Т.Л.. Про практичний досвід ДТЕК в управлінні хвостосховищами інформувала присутніх Тетяна Завгородня.

Як показав перший день Першого тренінгу міжнародного проекту «Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ та законодавчий огляд в Україні» був насиченим і цікавим, а всі виступи змістовними і корисними. Тренінг триватиме до 7 жовтня 2016 року.Олена Усенко 
ІАЦ НГУ

До списку

© 2006-2023 Інформація про сайт