Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
08.07.2013

Випускник НГУ - щасливий стан душі

У Національному гірничому університеті існує багато традицій, але одна з них особливо зворушлива – щорічна зустріч випускників. Вже п’ятдесят років поспіль, а останні десять – під егідою Асоціації випускників НГУ, в першу суботу липня вихованці гірничого усіх років поспішають до стін альма-матер, аби зустрітися зі своєю молодістю, вкотре повернутися у щасливі роки студентського життя. Шостого липня біля пам’ятника Михайлові Ломоносову – умовне для усіх місце зустрічі – можна було почути безліч цікавих історій з життя випускників гірничого, які приїздять з різних куточків України і світу.

Борис Дригола закінчив геологорозвідувальний факультет Дніпропетровського гірничого інституту більше п’ятдесяти років тому. Як староста групи згадує, що всі студенти були тоді дружними, ні в якій скруті не залишали один одного і кожен врешті досяг успіху. Сам Борис Пилипович кожного року приїздить з Києва, говорить, що задушевні спогади з одногрупниками додають життєвих сил. За цими безцінними хвилинами життя Ніна Давиденко, яка також навчалась на геологорозвідувальному факультеті, приїхала аж з Тюмені. Завітавши до рідних стін, планує зупинитися на кілька днів у одногрупниці в Одесі. До зустрічі з друзями вона рахувала хвилини.

Гортаючи альбоми з фотографіями, випускники розповідають про себе, згадують студентські часи. Тут вже різнобічності у спогадах немає – всі вдячні своїм вчителям, які дали блискучі знання. Випускниця 1968 року Людмила Зацеркляна говорить, що саме завдяки навчанню в гірничому здобула цікаву роботу в проектному інституті Харкова. Людмила Антонівна не приховує хвилювання, зізнається, що вперше приїхала в традиційний для випускників день, бо довго не могла знайти зв’язку зі своїми одногрупниками. Тепер понад усе хоче побачити рідні обличчя. Цьогоріч її група електротехнічного факультету, куратором якої був нинішній ректор НГУ Геннадій Півняк, святкує 45-річчя від дня отримання диплому.

Ювілейній зустрічі випускників була присвячена урочиста частина в актовій залі НГУ. Тут відчувалося, що студенти гірничого – люди, які вміють бути щасливими. Гірнича альма-матер визначила їх долю, серед них не тільки гірники, економісти, енергетики, а й артисти, музиканти, письменники, а іноді «фізика і лірика» поєднується в одній людині…

Вітаючи вихованців Національного гірничого університету, його ректор академік НАНУ Геннадій Півняк зазначив, що сьогодні НГУ займає лідируючі позиції серед інших ВНЗ України завдяки тому, що має таких чудових випускників.

Ведучі зустрічі – випускниця НГУ Катерина Причина і студент Данило Іванов знайомили присутніх з випускниками ювілейних років. Представникам таких випусків вручали пам’ятні знаки. Володарем пам’ятного знаку «Найстаріший представник зустрічі» став випускник 1958 року, який відвідував лекції ще у формі студента гірничого інституту. Знак «За професійну гідність» було вручено випускникові 1973 року, успішному підприємцю, заслуженому діячеві мистецтв України Віктору Веретенникову, знак «Кращому розвідникові надр» - випускниці 1978 року Галині Будановій.

На зустрічі випускників вирізнився випуск 1963 року, який відзначав 50-річчя. Серед них виявились люди з поетичним даром: своїй альма-матер присвятили вірші Юрій Кулініч та Віталій Бровченко. Ще вони пишаються тим, що їх однокурсником був ректор НГУ і видатний вчений Геннадій Півняк. Зі студентських років він не залишає гірничий і вже більше тридцяти років під його керівництвом процвітає альма-матер. Соратники-проректори вручили Геннадію Григоровичу найвищу нагороду гірничого – медаль «За відданість університету». Безперечно, такий ректор є найдостойнішим цієї відзнаки. 

Національний гірничий університет має чимало видатних випускників, які здобули високе визнання, але не забувають свій гірничий. На зустрічі згадували відомих людей в Україні: Вітольда Фокіна, Віктора Полтавця, Едуарда Ставицького, Сергія Чеха, Олександра Коваля, Віталія Сафонова, який написав безліч віршів і пісень, присвячених гірничому. Але цього року Віталій Миколайович вже не міг бути з усіма, залишивши по собі творчість… Його вірші про альма-матер звучали протягом ювілейної зустрічі випускників НГУ.

Герой України Сергій Руденко закінчив гірничий факультет 35 років тому, але разом з одногрупниками тримає міцній зв'язок з рідним гірничим, вони бувають тут щороку. В НГУ пам’ятають і високо цінують своїх вихованців. І цього разу ректор вручив заступнику технічного директора ДП «Львіввугілля» Сергію Євсейовичу медаль «Знак вдячності НГУ», а представникам підприємства, де працює багато випускників НГУ, пам’ятний знак «За відданість гірничій справі».

Особливий настрій свята створювали чоловічий ансамбль НГУ «Обертон» і ВІА «Терикон», до складу якого також входять випускники НГУ. У 1970-х році вони мали шалений успіх, гастролювали навіть в Чілі. І цього дня териконівці вразили своїм відчуттям сучасності, молодістю, сенсом пісень, високопрофесійною живою музикою. Солістові, випускникові НГУ 1971 року Віктору Бєляєву вручили пам’ятний знак НГУ «За тісний зв’язок з університетом».

Насамкінець присутні оплесками зустрічали виступ неординарної особистості, почесного громадянина Дніпропетровська і, звичайно, випускника НГУ Віктора Веретенникова. Його відомий відеокліп на пісню «Біла хата в саду» з Катериною Бужинською знайшов у залі багато шанувальників. Тож вони разом з Віктором Олександровичем заспівали пісню про місто щастя кожного випускника гірничого – Дніпропетровськ. Тут біля центрального входу НГУ вони зустрінуться вже наступного літа.

Наталія Андрющенко, фото відеостудії «Юність» НГУ 


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт