Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
08.07.2013

«Перша практика на шахті запам’ятовується на все життя»

Кількарічна співпраця команди професіоналів гірничого факультету з підготовки фахівців для гірничодобувної галузі та командою керівництва ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» дає можливість нашим випускникам достойно підготуватися до трудового життя за отриманою спеціальністю.

Інколи ми чуємо: "Забудь чому тебе вчили – на виробництві треба буде перенавчатись!". Уявіть, протягом п’яти років навчання в Державному ВНЗ «НГУ» випускник гірничого факультету вивчає понад 100 дисциплін. То невже все треба забути…

Професор В.І.Бузило знав цей "гострий" вислів ще зі студентської лави. І тому, коли у 2001р. ректор Г.Г.Півняк запропонував йому посаду декана гірничого факультету, перше, що зробив Володимир Іванович, – налагодив співпрацю з виробництвом, аби студенти факультету (нині вже Гірничого інституту) не забували, чому навчалися і правильно застосовували ці знання.

Таким чином було підписано угоду між гірничим факультетом та ДХК «Павлоградвугілля» про обов’язкове проходження навчально-пізнавальної практики студентів II курсу на шахтах холдингу, а студентам старших курсів гарантовано надається можливість проходити виробничу та переддипломну практики.

Незважаючи на різні періоди в розвитку нашої держави, світові економічні кризи та зміну форми власності «Павлоградвугілля», студентам гірничого факультету завжди надавався повний пакет гарантій офіційного працевлаштування: оплачуваний робочий день, забезпечення засобами індивідуального захисту та новий одяг і ще багато іншого.

Багато студентів, які проходили навчально-пізнавальну, виробничу та переддипломні практики на шахтах «Павлоградвугілля» після закінчення НГУ працевлаштовувались на виробництво і нині займають керівні посади.

Пригадую розмову з колишнім студентом Є.В. Богословським, нині начальником дільниці прохідницьких робіт №2 ВСП «Шахтоуправління Павлоградське» шахто-площадка «Павлоградська»: "Перша практика на шахті запам’ятовується на все життя. Пам’ятаєш кожну робочу зміну, кожного, з ким працював, навіть виробки в яких з’явились перші мозолі та роботу, яку ми, другокурсники, виконували. Перші зароблені на практиці гроші вселили віру в майбутню професію, а співпраця над дипломним проектом з проф. І. Ковалевською зробила з мене справжнього гірника-прохідника!», - завершує Є.В.Богословський.

І таких записів можна назбирати не на один номер газети.

Під час проходження навчально-пізнавальної практики у форматі екскурсії при навчальному пункті шахти студенти відвідують видобувну дільницю, а також дільницю з проведення виробок, гараж-зарядну камеру та камеру з ремонту дизелевозів, спостерігають за роботою стрічкових конвеєрів та розвантаженням вагонеток в опрокиді.

Окремо бажано б розповісти про шахтоуправління «Павлоградське» - свого роду піонера з впровадження надсучасного обладнання в гірничо-видобувній галузі України. Директор А.П.Демченко, власне, куратор проходження навчально-пізнавальної практики студентів НГУ. Протягом останніх чотирьох років він доручає кращим фахівцям ш."Павлоградська" провести екскурсію в надсучасну видобувну дільницю, яку оснащено механізованим комплексом OSTROJ з комбайном МВ-444Р. А цього року, через тиждень після монтажу, студентам показали як працює швидкісна проходка з новим прохідницьким комбайном підвищеного технічного рівня EBZ-160 виробництва Китай.

Студентів окремо закріплюють на період практики за робітником зі стажем роботи за професією не менше 3-х років. На багатьох шахтах існує практика працевлаштовувати студентів-практикантів II курсу на дільницю шахтного транспорту. Працюючи за період практики на різних робочих місцях, студенти відвідують та знайомляться майже з усією шахтою, вивчають технологію гірничого підприємства, знайомляться з різноманітними гранями майбутньої реалізації диплому "Підземна розробка родовищ корисних копалин".

Дуже важливим аспектом навчально-пізнавальної практики є формування майбутнього професіонала з кожного окремого студента-практиканта. Адже тут вони кожен день стикаються з відповідальністю за кожен свій крок та робочою дисципліною. Цього року студентам разом з їх наставниками було запропоновано виконати особливо важливе завдання для підприємництва – виконати ремонт рейкового шляху у стратегічних для шахти виробках. І коли в один із останніх днів їх практики прийшов приймати роботу головний інженер шахтоуправління А.Р.Бекешко (також колишній випускник НГУ), він зробив акцент на тому, що саме останні 3 роки навчання в університеті необхідно використати з максимальною віддачею – ДТЕКу потрібні професіонали. А його фраза: "Кожен міністр вугільної промисловості України має диплом гірничого інженера" втілила в юнаків бажання стати справжніми гірниками й присвятити своє життя гірничій галузі. 

В програму першої практики входить також відвідування збагачувальної фабрики «Павлоградська». А після завершення практики студенти складають іспити в учбово-курсовому комбінаті м. Тернівка, за підтримки ДТЕК-Академія, й отримують першу в своєму житті гірничу професію – гірничий робітник підземний.

Павло Дьячков, заступник директора Гірничого інституту НГУ 


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт