Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
27.02.2013

Про невичерпні перспективи канадської освіти для молоді з України

Далекі одна від одної Канада і Україна мають особливе партнерство і значні зв’язки в усіх сферах політичного, економічного і суспільного життя. Із загальних 34 мільйонів, які проживають в Канаді, українська громада становить понад 1,2 мільйона чоловік. У жовтні 2010 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядом Канади та України про молодіжні обміни, згідно з яким кваліфіковані канадці та українці віком від 18 до 35 років можуть подорожувати та працювати в обох країнах терміном до 1 року за спрощеною процедурою.

Посольство Канади в Україні організувало в Україні виставку «Освіта в Канаді 2013», на якій було презентовано 25 найкращих вищих навчальних закладів. У центрі «Менора» 26 грудня з виставкою ознайомилися студенти і жителі Дніпропетровська. У роботі виставки в якості перекладачів з англійської мови взяли участь 19 студентів і аспірантів Національного гірничого університету. До речі, свою місію вони виконали блискуче, за що їм було вручено відповідні сертифікати з канадської сторони.

В НГУ 27 лютого 2013 року пройшла зустріч студентів з менеджером міжнародного відділу Niagara College Девідом Оанісіа і представником Canadian College маркетологом міжнародного відділу по Східній Європі та Росії Мілою Луговською.

Спочатку свій навчальний заклад презентував Девід Оанісіа. Заснований більш як 45 років тому Niagara College став лідером у сфері освіти і одним з передових коледжів Канади. Щороку понад 10 000 студентів очного відділення, включно з 1000 міжнародних студентів із 70 країн світу, починають втілювати свою мрію у цьому коледжі, обладнаному за останнім словом науки і техніки. Niagara College є одним з найвідоміших навчальних закладів Канади у сфері туризму, готельного бізнесу, кулінарії і ділового адміністрування. Особливу увагу Девід Оанісіа зробив на тому, що коледж знаходиться поблизу Ніагарського водопаду, який щороку відвідують 15 мільйонів туристів. В особливій пошані тут готельний і ресторанний бізнес, а також курс виноробства. Причому останній викладається, починаючи від технології посадки винограду і закінчуючи подачею вина у ресторані на території коледжу. Цікавий факт: в комплекс коледжу входить один з найвідоміших Кулінарних інститутів Канади, а також перша канадська виноробня. Ресторан Niagara College годує щодня понад 1000 осіб, у ньому працюють виключно студенти. Освіта в Niagara College пропонує більше 100 програм бакалаврату, дипломного та післядипломного навчання.

Міла Луговська презентувала Canadian College, випускницею якого вона стала сім років тому. Canadian College – це центр англійської мови, відкритий у 1991 році, який знаходиться в самому центрі Ванкувера. Він пропонує широкий спектр мовних та професійних програм протягом всього року. На сьогоднішній день мовна школа презентує нову програму SMRT ENGLISH – заняття без книжок та зошитів, за останніми новітніми технологіями з використанням комп’ютерів. На заняттях студенти працюють в системі Google docs, а також з використанням YOUTUBE, TED TALKS, WIKIPEDIA тощо.

Сьогодні всі програми Canadian College акредитовані на міжнародному рівні професійними організаціями і компаніям такими як FITT, Ah&la, PMI, CISCO, REDHAT тощо. Програма англійської мови коледжу дозволяє безпосередньо вступити до канадських вузів, оскільки коледж має партнерські відносини з такими вузами як Universiti of Alberta, Emily Carr (Universiti of Art and Design), Universiti of Lethbridge, New Image College.

Девід Оанісіа Міла Луговська пояснили присутнім різницю між коледжем та університетом. Справа у тому, що канадські університети надають більше теоретичних знань, а коледжі включають комбіноване навчання, тобто в обов’язковому порядку відводиться час на практичне стажування. Причому, якщо студент не має коштів на навчання на подальшому курсі, то коледж дає змогу заробити йому гроші самому за рахунок стажування. Деякі компанії платять студентам, що проходять стажування, від 9 до 14 доларів за годину.

Автор цих рядків порадив би вступати українським студентам до Niagara College, бо недавні дослідження канадського уряду оцінили задоволеність роботодавців його випускниками в 93% ! Тож не дивно, що тисячі випускників Niagara College працюють в тисячах компаній по всій Канаді.

Валентина Шабетя

Інформаційно-аналітичний центр НГУ

До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт