Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
08.02.2013

Пам’яті талановитих педагогів і вчених НГУ

У Національному гірничому університеті пройшли життєвий шлях багато видатних науковців. Їх педагогічна діяльність та наукові розробки й сьогодні не забуті, бо кожен їх крок був зроблений у майбутнє. 7 лютого на кафедрі збагачення корисних копалин НГУ відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю від дня народження визнаних педагогів і вчених – доктора технічних наук Юхима Юхимовича Серго та кандидата технічних наук Андрія Павловича Жендринського, які працювали в стінах університету.

На засіданні, окрім співробітників та студентів кафедри, були присутні завідуючий кафедрою гірських машин та інжинірингу Франчук В.П., діти Юхима Серго – Любов та Олена, його онуки, дочка Андрія Жендринського – Тетяна, учні: доктор технічних наук Полулях О.Д., кандидати технічних наук Сєргеєв Д. Ф.,Малецький Н.А. та інші.

Жендринский.jpg

Фото 1. К.т.н., доцент кафедри збагачення корисних копалин Андрій Павлович Жендринський

Фото 6. На фронте 1941.jpg

Фото 2. На фронті

Засідання розпочав перший проректор НГУ Пілов П.І., який розповів про історію кафедри збагачення корисних копалин, її становлення та внесок цих двох викладачів у її розвиток. Поділилися спогадами про життя вчених і їх діти: Любов Юхимівна і Тетяна Андріївна, а також завідуючий кафедрою гірських машин та інжинірингу Франчук В.П., співробітники кафедри доценти Крівощеков В.І., Анісімов М.Т., Березняк О.О., завідуюча лабораторією Молчанова А.І., науковий співробітник Шутов В.Ю., учні: Сєргеєв Д.Ф., Полулях О.Д. 

Фото 3. Юхим Юхимович Серго

На защите.jpg

Фото 4. Д.т.н. Ю.Ю. Серго на захисті

Коло наукових інтересів Юхима Юхимовича Серго було досить широке і включало актуальні аспекти рудопідготовки. Талановитий педагог, висококваліфікований науковий працівник залишив по собі десяток підручників і монографій, понад 200 науково-технічних статей. Кандидат технічних наук Андрій Павлович Жендринський мав глибокі знання особливостей виробничих процесів, тому на його лекціях вирішувались конкретні виробничі, теоретичні та практичні задачі. Свою ж наукову роботу Андрій Павлович присвятив дослідженню флотації вугільних шламів на прикладі збагачувальної фабрики Дніпродзержинського коксохімічного заводу. Головне ж, що справи цих двох вчених продовжують вже учні та колеги, які окрім наукових справ Юхима Серго та Андрія Жендринського пам’ятають про їхню щирість, бажання допомагати кожному студентові й передавати їм свій досвід.


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт