Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.12.2014

Представник НГУ взяв участь у професійній програмі обміну «Акредитація як інструмент для забезпечення якості освіти» у складі делегації МОН України

Упродовж двох тижнів, з 20 жовтня по 2 листопада 2014 року, у складі делегації МОН України начальник відділу міжнародних зв’язків НГУ Олександр Ковров взяв участь у програмі «Акредитація як інструмент забезпечення якості освіти», яка мала за мету вивчення досвіду акредитації діяльності ВНЗ та навчальних програм в США.

Учасники поїздки мали можливість вивчити особливості акредитації вищих навчальних закладів США різними акредитаційними установами, зустрітися з представниками Федерального департаменту освіти США, Техаського департаменту освіти, лобістськими організаціями, які підтримують освіту та науку, представниками асоціацій ВНЗ, акредитаційних організацій тощо.

До акредитації ВНЗ США залучені такі зацікавлені групи: вищі навчальні заклади та професійні програми; акредитаційні організації; організації з визнання акредитаційних організацій; уряд штату; Федеральний уряд; студенти, їх сім’ї та громада.

Акредитація в США є добровільною, однак її проходять практично усі ВНЗ за винятком окремих вузькоспеціалізованих ВНЗ, в тому числі й коледжі, що пропонують двохрічне навчання, та технічні коледжі (випускають аналог нашого молодшого бакалавра). Акредитація дає можливість ВНЗ отримувати стипендії із державного бюджету різних рівнів, отримувати іншу фінансову підтримку від державних та комерційних організацій, також визнання диплому випускників роботодавцями країни.

Звітуючи на ректораті про відрядження, Олександр Ковров детально ознайомив присутніх з особливостями акредитації ВНЗ у США, процедура якої у цій країні спрощена і має мінімальний рівень бюрократії. Як говорять, чужого навчайтесь й своє удосконалюйте.

ІАЦ НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт