Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.11.2014

“У ДП “ЛЬВІВВУГІЛЛЯ” – СИЛЬНА КОМАНДА ФАХОВИХ ІНЖЕНЕРІВ” (ВІДЕО)

- відзначив ректор Національного гірничого університету,професор, академік Національної академії наук України Геннадій ПІВНЯК, який з делегацією вишу вперше відвідав наше державне підприємство.

Геннадій Півняк – легендарна особистість як серед наукової української еліти, так і серед гірничих інже­нерів нашої держави. Він – засновник наукової школи гірничої та металургійної електроенергетики, доктор технічних наук, член Комітету з Державних премій України та Державної акредитаційної комісії України, двічі лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України. 


“Ректор-рекордсмен” – так шанобливо називають Геннадія Григоровича в засобах масової інформації. Університет з понад столітньою історією він очолює з 1982 року. За його керівництва цей вищий навчаль­ний заклад впевнено увійшов в число кращих в Україні. Національний гірничий університет має статус дослідницького вузу і прославився науковими напрацюваннями своїх співробітників, адже більшість з них поєднують викладацьку діяльність з науковими дослідженнями. 

Серед них і проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, член НАНУ Олександр Бешта та начальник науково-дослідної частини НГУ професор Роман Дичковський. До речі, для Романа Омеляновича – наш край рідний, його батько багато років викладав у Червоноградському гірничо-економічному коледжі, і професор Дичковський є випускником цього навчального закладу.

Візит ректора НГУ – це неабияка подія для місцевих гірничих інженерів, що і підкреслила урочиста зустріч науковця. В.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Ярослав Шаварський особисто привітав академіка та запросив зустрітися з керівниками вугільних підприємств. Геннадій Григорович сказав, що йому, як ректору вишу, де здобувають освіту інженерно-технічні працівники шахт Львівщини (а таких вже понад 350 чоловік), цікаво, як сьогодні експлуатуються прибузькі копальні, які технологічні потреби видобувачів “чорного золота” і що потрібно від науковців, щоб ДП “Львіввугілля” розвивалося інноваційним шляхом.

- Приємно зустрітися з такими цікавими та прогресивними керівниками,-сказав професор Півняк, – які досягають високих виробничих показників, незважаючи на виклики сьогодення. Впевнений: при підтримці держави у вашого вугільного об’єднання є можливість вийти на вищий рівень розвитку шляхом впровадження нових умов організації праці, нових інформаційних систем та техніки.

- Наш університет, маючи традиції та наукові школи, – продовжив академік, – в сфері гірництва, технологій, машинобудівництва, екології та ресурсозбереження, зацікавлений у співпраці з ДП “Львіввугілля”. Нове покоління шахтарів, які здобувають освіту в НГУ-це авангард, покликаний будувати енергетично незалежну Україну. Наші вчені вноситимуть свої конкретні пропозиції та розроблятимуть проекти для галицьких шахт.

Припав до душі метру вітчизняної науки музей “Шахтарська слава”, експозицію якого він оглянув разом з колегами. Подякувавши за цікаву екскурсію керівництву держпідприємства, у книзі відгуків Геннадій Півняк залишив такий запис: ” Музей “ДП “Львіввугілля” – чудовий інформаційний центр. Ті, хто його плекає, дарують нам високу енергетику нашої багатої історії гірництва…”

На згадку про візит на гостинну галицьку землю перший керівник ДП “Львіввугілля” Ярослав Шаварський подарував Геннадію Півняку ікону святої покровительки шахтарів – Варвари та чудову книгу “Кристинопіль” про понад 250-літню історію Кристинополя-Червонограда. Академік з вдячністю зазначив, що це нові експонати, які займуть почесне місце у музеї Національного гірничого університету.

Марія ЛУЦЕНКО, сайт "Шахтар Галичини"

фото Олександра ХАРЛАМОВА

До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт