Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
13.11.2014

Українські вчені розробляють концепцію «Соціальна відповідальність влади, бізнесу, громадян»

12 листопада в ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему «Українські вчені розробляють концепцію «Соціальна відповідальність влади, бізнесу, громадян», в якій взяли участь академік НАН України Олександр Амоша, директор Інституту економіки національного гірничого університету Василь Швець, головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Надія Дєєва. 

 

 Василь Швець повідомив, що на даний момент концепція «Соціальна відповідальність влади, бізнесу, громадян» знаходиться на етапі обговорення. 12 листопада відбувся круглий стіл, присвячений цьому важливому питанню. 

«Тема круглого столу готувалася дуже давно і серйозно. Її готували три інститути: Інститут економіки НАН України, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України та Національний гірничий університет. І влада, і бізнес, і прості люди повинні жити в гармонії, – зазначив Василь Якович. – Ми створили координаційну раду, яка буде працювати постійно. У багатьох виникає питання: а скільки це коштує? Наш проект безкоштовний. Ми ділимося накопиченими знаннями, інформацією, для того, щоб наші співгромадяни були соціально відповідальними, а не соціально безвідповідальними. Ми розробляємо «Кодекс соціальної відповідальності», який, власне, і допоможе розібратися, що робити потрібно, а що ні, щоб бути соціально відповідальним » 

Надія Дєєва зауважила, як важливо, щоб бізнес, влада і суспільство об'єдналися: «Одним із результатів співпраці з бізнесом став закон про публічне проведення партнерства, але, на жаль, він не знайшов розвитку і був звужений до однієї тематики дій. Ми маємо багато вразливих місць, які одночасно показують, що вирішити дані питання можна і в класичному розумінні, і через ті складнощі, які виникли в Україні в системі дій, соціальної відповідальності влади, бізнесу, громадян, суспільства. Невирішення якогось питання в усіх цих суб'єктах державності призведе до викривлення соціальної відповідальності, до викривлення результатів, фактично до безрезультатність. Якщо навести приклад, то це ті закони, які вирішують основні питання загальних умов проживання. Загальні умови проживання сьогодні, враховуючи те, що сталося за 20 років, держава не може вирішить ці питання самостійно, тобто за кошти державного або місцевого бюджету. У світі ці питання вирішуються через спільні програми влади і бізнесу. Це не мається на увазі благодійність, а мається на увазі виконання всіх тих функцій, які повинні виконувати бізнес по відношенню до громадян, наймані працівники – по відношенню до влади. І за власним бажанням об'єднання фінансових ресурсів, тобто приватних і державних для вирішення питань загальних умов проживання, такі як: транспортна інфраструктура, екологія, освіта, охорона здоров'я, соціальний захист. Якраз ті правила поведінки у нас в державі не працюють, тому влада чинить сигнали суспільству, громадянам, бізнесу такі, як не виконання власне ними (владою) законів, які були ними прийняті або ініційовані. Необхідно створити кодекс кращих практик за напрямками, щоб це було публічно і люди це бачили і вивчали, тому сьогодні цього дуже не вистачає», – таку думку висловила Надія Миколаївна.

Олександр Амоша додав: «Інститут економіки та промисловості НАН України традиційно займається двома проблемами - економікою і соціальними аспектами. Я думаю, що особливу увагу буде приділено донесенню концепції «Соціальної відповідальності влади, бізнесу, громадян» до уряду ».

За матеріалами ІА «Мост Днепр»


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт