Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
06.11.2014

У Національному гірничому університеті відкрилась виставка Німецького енергетичного агентства DENA «Відновлювані джерела енергії - зроблено в Німеччині»

У Національному гірничому університеті відкрилась виставка Німецького енергетичного агентства DENA «Відновлювані джерела енергії - зроблено в Німеччині», яку відвідали Генеральний консул Федеративної республіки Німеччина в Донецьку пан Детлеф Вольтер, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман, заступник голови Дніпропетровської обласної ради з виконавчого апарату, начальник управління стратегічного планування та інвестиційної політики Володимир Перегудов, заступник начальника департаменту промисловості, підприємництва та інвестицій з питань енергетики та енергозбереження Дніпропетровської міської ради Олексій Гондар.

Національний гірничий університет на відкритті виставки представляли перший проректор Петро Пілов та проректор з міжнародних зв`язків Олександр Шашенко.

П. І.Пілов привітав присутніх і зазначив, що дуже важливо переймати досвід у таких провідних експертів в галузі альтернативних джерел енергії. «Але не треба забувати, що розробки не повинні бути шкідливими для навколишнього середовища» - підкреслив він.

Генеральний консул Федеративної республіки Німеччина в Донецьку пан Детлеф Вольтер підкреслив, що саме НГУ має той людський капітал, який може і вже впроваджує розробки альтернативних джерел енергії. «Енергозбереження, альтернативні джерела енергії - в цих напрямках німецькі спеціалісти мають великий досвід і напрацювання. Енергія вітру, фотогальваніка, термальна енергія сонця, біо-, гідроенергія, поновлювана енергія в будівлях - серед тематичних напрямків виставки. Інформація про технології, представлені в рамках експозиції, подана в легкій і доступній формі, тому буде цікава як представникам бізнесу та комунальних структур, так і компаніям, які тільки роблять перші кроки у використанні альтернативних джерел енергії, а також студентам», - сказав він.

Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман, привітавши присутніх, ще раз наголосив, що для України в цілому зараз дуже важливо розвивати енергетичний сектор, адже це прямий шлях до незалежності від північного сусіда і зміцнення держави в економіці і соціальній політиці. А досвід провідних європейських країн та співпраця з ними – чудовий шанс досягнути ефективних результатів вже у найближчому майбутньому.

Виставковий проект агентства DENA «Відновлювані джерела енергії - зроблено в Німеччині» був презентований широкому загалу в травні 2004 року, але експозиція щороку оновлюється. У її складі 26 інформаційних панелей, які представляють основні джерела відновлюваної енергії, сучасні технології та системи. Виставка енерготехнологій з Німеччини вже побувала у більш ніж 100 країнах світу. З нею знайомляться на заходах, організованих Генеральним консульством Німеччини, Торгово-промисловими палатами, освітніми установами, на міжнародних конференціях і симпозіумах.

Підготувала Дарина Бутко,

Фото Станіслава Мардаровського (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт