Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
31.10.2014

У Національному гірничому університеті відбулася презентація альманаху «Західному Донбасу – 50. Від витоків до сучасності. 1963-2013» (ВІДЕО)

Організувала імпрезу адміністрація Інституту гірництва НГУ (директор ІГ професор Володимир Бузило), а сам захід пройшов за участю ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка, студентів гірничого факультету НГУ різних курсів і представників старшого покоління гірників Анатолія Шмиголя, Миколи Непопа, Віктора Пільгуя , які колись розбудовували Західний Донбас, а нині взяли активну участь у створенні альманаху.

Відкрив презентацію професор Володимир Бузило і надав слово Генеральному директору ВАО «ДТЕК Павлоградвугілля» С.І. Вороніну. Сергій Анатолійович з гордістю розповів про нелегку шахтарську працю, яка завжди була, є і залишається еталоном відповідальності, мужності та професіоналізму. Звертаючись до легендарних особистостей у залі - Анатолія Шмиголя, Миколи Непопа, Віктора Пільгуя – С.І.Воронін щиро подякував їм за те, що у молодості вони крокували нелегкими шахтарськими дорогами, забивали перші кілочки на будівництві майбутніх шахт, доклали багато зусиль у справу розвитку вітчизняної гірничодобувної промисловості і саме завдяки їм вугілля Західного Донбасу почало перетворюватися на світло й тепло для нас.

Торік Західний Донбас відзначив дві важливі події своєї історії – 50-річчя з дня заснування і видобуток 500 мільйонів тонн вугілля! «До речі, - підкреслив С.І.Воронін, - за всю 50-річну історію на шахтах Західного Донбасу пройдено 600 тисяч метрів гірничих виробок! Компанія ДТЕК, до якої входять шахти Західного Донбасу, - це найщедріший інвестор в соціальну сферу міста Павлограда. Тільки за останні шість років місто отримало більше 10 млн грн. інвестицій, що дозволило значно підвищити якість життя палоградців, вирішити питання благоустрою, зміцнити матеріальну базу шкіл і лікарень, підтримати творчу молодь».

По черзі слово було надане кожному із старійшин гірничодобувної галузі, які розповіли студентам про те, як 50 років тому була введена в експлуатацію перша шахта "Першотравнева", рівно через рік - "Тернівська". А сьогодні 10 шахт Павлоградщини протягом багатьох років тримають лідерство серед вугільних підприємств України, добувають п'яту частину всього українського вугілля. Подвиг шахтобудівників у тому, що будівництво, а потім видобуток вугілля проходили у складних гірничо-геологічних умовах. Спочатку не було жодних комунікацій, до найближчого міста Першотравенська - 100 кілометрів. Та разом з відкриттям нових шахт виросли сучасні міста-супутники Павлоград і Тернівка.

Цікавою була розповідь 80-річного кандидата технічних наук, лауреата Державної премії у галузі науки і техніки, одного із старійшин гірничодобувної галузі колишнього технічного директора об’єднання «Павлоградвугілля» А.В. Шмиголя. «Через 50 років у Західному Донбасі піднімуть на-гора ще 500 млн тонн вугілля, - сказав Анатолій Віталійович. – Розвідані запаси вугілля становлять 12, 5 млрд тонн, тобто його нам повинно вистачити на 1000 років. А кожна видобута та видана на-гора тонна чорного золота – це копітка праця, дружня взаємодопомога і непорушна самовідданість своїй професії. Щодо книги, яку ми зараз презентуємо, то це вагомий плід тих людей, які не байдужі до історії України і, зокрема, Західного Донбасу».

Додамо, що альманах «Західному Донбасу – 50. Від витоків до сучасності. 1963-2013» виглядає досить презентабельно. У його створенні використані фото, надані музеєм історії та трудової слави ВАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». Кілька екземплярів автори подарували ректору НГУ академіку НАН України Геннадієві Півняку. У заключному слові, звертаючись до гостей і творців альманаху, Геннадій Григорович підкреслив, що всі 50 років солідарність і співпраця науковців НГУ і виробничників ВАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» завжди допомагали долати будь-які труднощі. «Всі, хто написав статті, розміщені в альманасі, - геологорозвідники, шахтобудівники, прохідники, гірничі інженери - разом написали історію нашого чудового шахтарського краю, яку залюбки читатимуть наступні покоління, в тому числі й сучасні студенти НГУ», - сказав Геннадій Григорович.

Представники молодого покоління – студенти НГУ – також взяли слово, подякували за випуск чудової книги, побажали ветеранам гірничої галузі міцного здоров’я, а тим, хто зараз працює у вибоях, успіхів у досягненні високих трудових показників, міцного гірницького здоров'я, твердої покрівлі, безпечної роботи, впевненості у завтрашньому дні, добра і благополуччя сім'ям.


Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Володимира Корінного, відеостудія "Юність" НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт