Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.10.2014

Як збуваються «французькі» мрії

Хочу вам розповісти про “французьку мрію”, яка у далекому 1998 році з’явилася у мене, маленької першокласниці. Розпочавши навчання у середній спеціалізованій школі №126 з поглибленим вивченням французької мови, я зрозуміла, що навчатимуся у Франції – якесь незрозуміле й необґрунтоване дитяче бажання, яке згодом трансформувалося у стійку і визначену мету.

Завдяки Національному гірничому університету в моєму житті з’явилося ще одне неймовірне захоплення – Науки про Землю! І саме тоді, коли я навчалася на кафедрі гідрогеології та інженерної геології, бажання навчатися у французькому ВНЗ стало максимально визначеним – синтез французької мови й геології мав спрацювати! І сталося саме так!

Кафедра іноземних мов НГУ надала мені можливість продовжувати вивчення французької мови. Неймовірні натхнення і відданість справі викладача Віри Іванівни Куліш ще більше зміцнили мою мрію. Недарма кажуть, що коли чогось дуже бажаєш, то увесь Всесвіт сприяє твоєму бажанню.

Тоді ж я дізналася, що ректор НГУ академік НАН України підписав угоду про співробітництво з французькими ВНЗ. Тому навчаючись у магістратурі, я почала пошуки французького університету, який би відповідав моїй науковій тематиці. Таким навчальним закладом стала Школа і Обсерваторія Наук про Землю при Університеті міста Страсбург. Я отримала схвальний відгук французьких професорів щодо мого бажання навчатися в їхньому ВНЗ і почала готувати відповідні документи.

Відкритим залишалося питання фінансування, тому я подала заяви на два гранти: перший – фінансова підтримка МОН України, другий – стипендія уряду Франції. Пройшла всі відбіркові етапи і мені повідомили, що я стала переможцем обох грантових програм! Таким чином, заручившись підтримкою двох країн, почала навчання на другому курсі Магістратури при Університеті Страсбурга.

Перше враження – геологічна практика в Нормандії! Десять днів неймовірної геологічної подорожі, натхненна Нормандія і дружні французи. Адаптація пройшла упродовж перших годин! Далі семестр теоретичного й лабораторного навчання у Страсбурзі. Новітні матеріали, досвідчені європейські професори, сучасне лабораторне обладнання. А головне – навчання супроводжується французькою мовою. Це й було втіленням моєї мрії в життя!

Другий весняний курс був присвячений науковій практиці, за результатами якої я написала магістерську дипломну роботу. Після довготривалих пошуків я знайшла лабораторію для проходження практичного періоду – Лабораторію хімії та матеріалів при Університеті міста Пуатьє. Під керівництвом професора Ель Албани мені пощастило попрацювати над тематикою найдавніших багатоклітинних закам’янілих організмів в історії людства. На цю тему я захистила диплом перед журі Університету в Страсбурзі. З Університетом у Пуатьє вдалося підписати угоду про майбутнє співробітництво і можливі наукові і навчальні обміни студентів. Ця угода зараз знаходиться на стадії розробки.

Проте Франція стала для мене реалізацією не лише наукової мрії. Нові знайомства, культурний обмін, участь у танцювальних заходах, неймовірна мовна практика і, найголовніше, - величезне натхнення для майбутніх досягнень.

Окремо хотіла б підкреслити величезну підтримку моїх рідних, завдяки яким у мене вистачило сил для реалізації планів. Мій особистий внесок – знання іноземних мов дає такі можливості, про які ми інколи й не здогадуємося. Використовуйте раціонально ті перспективи, які надає вам НГУ! Не зраджуйте своїм мріям! Будьте вмотивованими та впевненими у своїх силах!

Євгенія Солдатенко


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт