Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
24.10.2014

Реформи у галузі вищої освіти в дії!

У зв’язку з імплементацію закону України “Про вищу освіту” українські студенти отримали брати участь у програмах обміну між вищими навчальними закладами. Така ідея була підтримана давніми добрими колегами з Київського національного університету будівництва і архітектури і дуже швидко реалізована. Згідно з укладеним договором про співробітництво між нашими навчальними закладами 1 вересня 2014 року стартувала програма академічної мобільності. Вісім студентів-п’ятикурсників кафедри геодезії групи ГК-14-1С отримали унікальну можливість навчатися за магістерською програмою (спеціальність “Землеустрій та кадастр), у вищому навчальному закладі, який одним із перших технічних ВНЗ в Україні запровадив підготовку фахівців у галузі землеустрою та кадастру. Також Київський національний університет будівництва і архітектури є провідним навчальним закладом в Україні з підготовки фахівців для архітектурно-будівельної галузі.

Підготовка за спеціальністю “Землеустрій та кадастр” здійснюється тут на факультеті геоінформаційних систем та управління територіями (кафедра землеустрою та кадастру). Основним напрямком роботи кафедри є підготовка фахівців для здійснення робіт із землеустрою, ведення державного земельного кадастру, оцінки землі і нерухомості. Кафедра співпрацює в галузі землеустрою та кадастру з провідними вітчизняними і міжнародними університетами. У своєму складі вона має двох докторів наук, професорів, молодих та практикуючих викладачів під керівництвом завідуючої кафедри, професора Ольги Сергіївни Петраковської.

Студенти НГУ прослухали лекції та виконали практичні завдання з таких дисциплін:

- Формування інфраструктури території;

- Управління земельними ресурсами;

- Моніторинг та охорона земель;

- ГІС в кадастрових системах;

- Законодавче забезпечення кадастру нерухомості;

- Муніципальний ГІС.

Особливим досвідом для студентів стала можливість упродовж короткого терміну розробити інвестиційний проект з дисципліни “Управління земельними ресурсами”. Метою даного проекту було перепланування території житлового масиву Жуляни у Києві.

Навчальний процес проводився у формі діалогу з мультимедійним супроводом в аудиторіях, які оснащені сучасним обладнанням, програмним забезпеченням та Інтернетом.

У результаті стажування наші студенти отримали не лише досвід, але й відповідні сертифікати, що підтверджують його успішність.

Отриманий досвід співробітництва між вищими навчальними закладами доводить необхідність академічних обмінів. Ми впевнені, що з наступного навчального року така програма буде розвиватись, стане двосторонньою і згодом міжнародною.

Інформацію надала кафедра геодезії НГУ


До списку

© 2006-2021 Інформація про сайт