Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
 

Гранти та стипендії на навчання і стажування

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

ТРИВАЛІ ПРОГРАМИ

СТУДЕНТАМ

1. Overseas Research Students Awards Scheme (ORSAS)

Overseas Research Students Awards Scheme – це програма надання грантів на дослідження в університетах Великобританії. Стипендія покриває різницю між вартістю навчання в Великобританії та у країні апліканта. Критерій відбору – академічна успішність.

Додаткова інформація: http://www.orsas.ac.uk/about/

2. Програма післядипломних стипендій Chevening

Більшість цих стипендій розрахована на післядипломні магістерські програми (на здобуття ступенів MSc, MA, LLM) тривалістю до 12 місяців, але можливо також обрати менш тривалу дослідницьку програму строком від 3 місяців. Адмініструє програму Британська Рада.

Додаткова інформація: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-education-funding-chevening-scholarships.htm

3. Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD)

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США і адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Програма обміну для студентів ВНЗ надає можливість студентам бакалаврату денного відділення ВНЗ України навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

В програмі можуть приймати участь студенти 1, 2, 3 та 4-го курсу.

Всі учасники будуть:

- відвідувати академічні заняття протягом одного року;

- брати участь у не менш ніж 20 годинах волонтерської роботи на користь того міста, де вони будуть мешкати;

- брати участь у стажуванні протягом другого семестру.

Студенти, які на час подання документів на конкурс є першокурсниками, проживатимуть в американській родині або студентському гуртожитку та відвідуватимуть дворічний коледж. Студенти, які на час подання документів на конкурс навчаються на другому та третьому курсах, житимуть у студентських гуртожитках та навчатимуться у чотирирічних коледжах та університетах.

Ця програма повністю фінансується і передбачає:

- візову підтримку ( віза J-1);

- оплату подорожі від міста проживання учасника програми до відповідного навчального закладу у США і назад додому після закінчення терміну навчання;

- обмежене медичне страхування на випадок хвороби або нещасного випадку;

- плату за навчання та обов'язкові студентські внески;

- проживання та харчування;

- щомісячну стипендію;

- кошти на придбання підручників;

- різноманітні можливості професійного розвитку випускників програм обміну.

Вимоги до учасників та критерії відбору описані в аплікаційній формі. Кандидати, які будуть обрані півфіналістами програми, складатимуть екзамен TOEFL. Цей тест може відіграти важливу роль при прийомі до університету.

Конкурс на участь у Програмі обміну для студентів вищих навчальних закладів оголошується щорічно восени.

Додаткова інформація: http://irex.ua/ua/education/ugrad

4. Стипендії DAAD:

- на навчання випускників ВНЗ України в німецьких вищих навчальних закладах

Стипендії пропонують можливість українським випускникам ВНЗ навчатися у німецькому державному ВНЗ на післядипломному курсі або у магістратурі (Aufbaustudium чи Masterprogramm) та отримати ступінь “Diplom“ або “Master”.

Додаткова інформація:http://www.daad.org.ua/ukr/stip_studium.htm

- ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки

Стипендії фінансуються Федеральним міністерством економіки та технології (BMWi) та пропонують іноземним випускникам в галузі економіки можливість навчатися на післядипломній магістерській програмі в обраних німецьких університетах та отримати в Німеччині диплом магістра.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_erp.htm

- Програма Європейського університету Віадріна

Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії випускникам українських ВНЗ для участі у таких магістерських програмах:

- Європейські студії (зі спеціальностями право, культурологія, економіка та політологія);

- Міжнародне бізнес-адміністрування (за напрямами фінанси, бухгалтерська справа, систематичний контроль та оподаткування; фінанси та міжнародна економіка; інформаційний і операційний менеджмент; менеджмент та маркетинг);

- Історія культури Європи;

- Культура та історія Центральної та Східної Європи;

- Соціокультурні студії;

- Міжнародні комунікації;

- Магістр права (LLM, додаткове післядипломне навчання з німецького права для іноземних юристів).

Мета: дворічна освіта (для LLM – однорічна) за обраною магістерською програмою з отриманням диплому Master або Magister.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_viadrina.htm

5. Стипендії ім. Фулбрайта для навчання в університетах Сполучених Штатів Америки / Fulbright Graduate Student Program

Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ.

Додаткова інформація: http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=35&lang=1

6. Можливість навчання у польських ВНЗ

Навчання в польських ВНЗ на здобуття ступеня бакалавра, магістра, або доктора (PhD). Уконкурсі можуть брати участь випускники шкіл, студенти молодших та старших курсів, випускники ВНЗ України.

На вебсайті Бюро з Академічних визнань та Міжнародних обмінів (www.buwiwm.edu.pl) можна знайти вимоги щодо визнання законності дипломів, отриманих за кордоном, а також інформацію про країни, з якими Польща підписала згоду про взаємні визнання дипломів.

Для вступу до ВНЗ Польщі необхідно мати свідоцтво про загальну середню освіту. Якщо студент бажає продовжити навчання у Польщі, йому необхідно мати завірену виписку з залікової книжки або додаток до диплому європейського зразка, а також сертифікат про ступінь володіння англійською мовою.

Навчання для студентів інших країн платне. Плата становить не менш:

- 2 тис. євро за рік для отримання вищої освіти та здобуття ступеня магістра;

- 3 тис. євро за рік для навчання в аспірантурі і докторантурі;

- 3 тис. євро за рік для навчання на професійних курсах без відриву від підприємства;

- 2 тис. євро за рік на мовні курси та підготовчі курси до вступу у ВНЗ Польщі.

Навчання пропонується англійською мовою. Одночасно студенти мають нагоду вивчати польську мову.

Всі іноземні студенти мають можливість отримати стипендію в рамках двосторонньої угоди про кооперацію через Бюро з Академічних визнань та Міжнародних обмінів (www.buwiwm.edu.pl). Стипендії для європейських студентів можна отримати в рамках Socrat/Ersamus програми (www.socrates.org.pl). Крім того, окремі університети також можуть пропонувати стипендії для навчання.

Подальша інформація на: http://www.studyinpoland.pl

7. Стипендії від Центрального Європейського Університету (Будапешт, Угорщина)

Мета. Надання стипендій студентам і випускникам ВНЗ України для навчання в Центральному Європейському Університеті та отримання ступеня магістра і доктора в області соціальних, гуманітарних наук та менеджменту, а також бакалавра в галузі адміністрації бізнесу та глобального менеджменту.

Фінансування. Повна фінансова допомога (96 тис. форинтів на місяць) або часткова стипендія (50 тис. форинтів на місяць) надається відповідно до академічних здібностей кандидатів. Подавати аплікаційну форму мають право студенти з будь-якої країни. Пріоритет надається студентам із Центральної та Східної Європи, країн колишнього Радянського Союзу та країн із демократією, що розвивається. Перш за все необхідно заповнити аплікаційну форму (online), написати мотиваційний лист та подати сертифікат про ступінь володіння англійською мовою. Навчання здійснюється виключно англійською мовою.

Додаткову інформацію можна знайти на: http://www.ceu.hu та http://www.ceu.hu/admissions/financialaid/master

НАУКОВЦЯМ ТА ВИКЛАДАЧАМ

1. Конкурс у рамках програми «Марі Кюрі». Стипендії для дослідників з третіх країн (Marie Curie International Incoming Fellowships (IIF)

Програма спрямована на поширення досліджень країн ЄС через обмін досвідом з дослідниками з третіх країн, що приїжджають до країн ЄС для роботи над європейськими проектами.

Публікація конкурсу: http://cordis.europa.eu/fp7/dc/index.cfm?fuseaction=UserSite.FP7DetailsCallPage&call_id=396

Більш детальна інформація щодо конкурсу:

http://cordis.europa.eu/fetch?CALLER=FP7_NEWS&ACTION=D&DOC=17&CAT=NEWS&QUERY=012f0aefad62:728e:35089735&RCN=33205

2. Конкурс на здобуття науково-дослідницьких грантів дискусійного клубу "Валдай"

Фонд розвитку та підтримки міжнародного дискусійного клубу "Валдай" оголосив конкурс на здобуття науково-дослідницьких грантів для українських і зарубіжних вчених, фахівців в економіці, політології та міжнародних відносинах.

Як очікується, десять грантів (розміром до 20 тисяч доларів кожен) будуть розподілені між колективами, що складаються з українських і зарубіжних вчених.

Метою програми грантів є комплексне вивчення актуальних для Світу питань і підготовка пакета рекомендацій з вироблення оптимальної стратегії розвитку.

Претенденти повинні володіти науковим ступенем не нижче кандидата наук, мати наукові публікації в рецензованих журналах або ж монографії з проблематики гранту.

Додаткова інформація: http://valdaiclub.com/valdai_club/34140.html


3. Стипендії на навчання та дослідження від фонду ім. Гумбольдта (
Alexander von Humboldt Stiftung)

Пакет підтримки від Фонду Гумбольдта складається з таких головних програм:

- • програми для молодих вчених,

- • програми для досвідчених вчених,

- • програми для вчених вищого рівня, визнаних у світі.

Молоді вчені, які захистили дисертацію не більш ніж 4 роки тому, можуть подавати заяви на підтримку проведення наукових досліджень у Німеччині на термін від 6 до 24 місяців.

Молоді вчені, які захистили дисертацію не більш ніж 6 років тому та отримали видатні наукові результати, які представлені публікаціями у відомих міжнародних фахових журналах чи виданнях, можуть подавати заяви на премію Софії Ковалевської для проведення довгострокових наукових досліджень у Німеччині. Ця премія надається молодим вченим з усіх країн світу та усіх наукових напрямків.

Вченому, відзначеному премією Софії Ковалевської, на наступні п’ять років надається фінансова підтримка у розмірі 1.5 млн. євро для проведення наукових досліджень при німецькому університеті чи дослідницькому інституті. Ця премія розрахована на фінансування власної робочої групи і при цьому повинна покривати власні витрати лауреата на перебування у Німеччині.

Досвідчені вчені можуть подавати заяви на підтримку проведення наукових досліджень у Німеччині загальним періодом до 18 місяців, причому розділити термін свого перебування по роках на три частини. Це надає можливість керівникам лабораторій та тим, хто щойно здобув звання професора, розбудовувати міжнародну співпрацю з німецькими колегами, зберігаючи при цьому свою посаду та не потребуючи довготермінових відпусток.

Для вчених вищого рівня, які захистили дисертацію менш ніж 18 років тому, Фондом Гумбольдта надається дослідницька премія Фрідріха Бесселя, відзначаючи при цьому попередні видатні наукові результати цієї творчої особистості. Лауреати премії запрошуються до Німеччини для проведення досліджень за власним науковим вибором у співпраці з іншими колегами на термін від 6 місяців до 1 року. Премія дотується сумою у 45 тис. євро та надається за правилами номінування.

Крім того, для вчених вищого рівня надається також Гумбольдтівська дослідницька премія як визнання загального наукового внеску цього дослідника. Лауреати премії запрошуються до Німеччини для проведення досліджень за власним науковим вибором у співпраці з німецькими колегами на термін від 6 місяців до 1 року. Премія дотується сумою у 60 тис. євро та надається за правилами номінування.

Додаткова інформація: http://www.humboldt-foundation.de/

http://www.humboldt-foundation.de/web/programmes.html

4. Стипендії DAAD:

- Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Українські науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних чи державно визнаних німецьких ВНЗ або у одній з позауніверситетських науково-дослідних установ

Стипендія надається на строк від одного до трьох місяців в залежності від плану роботи пошукача.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschungsaufenthalt.htm

- Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість молодим науковцям України провести дослідження або підвищити кваліфікацію в одному з німецьких державних чи державно визнаних ВНЗ або науково-дослідних інститутів. Головною метою фінансування є підтримка дисертаційних проектів.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_forschung.htm

- Програма DAAD/OSI (OSI = Open Society Institute)

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) та Фонд відкритого суспільства (OSF) проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ в галузі гуманітарних, соціальних та суспільних наук з країн Південного Кавказу, Центральної Азії, Молдови та України. Стипендії надаються спільно DAAD та OSF з метою навчання у магістратурі, аспірантурі або проведення досліджень у німецьких ВНЗ.

Додаткова інформація: http://www.daad.org.ua/ukr/stip_osi.htm

5. Стипендія для проведення досліджень у наукових установах Австрії надаєАвстрійська служба академічних обмінів:

http://www.oead.at/index.php?id=3017&L=1

6. Стипендії імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень в університетах Сполучених Штатів Америки:

- Fulbright Faculty Development Program

Програма для молодих науковців віком до 35 років – викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО).

Додаткова інформація: http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=34&lang=1

- Fulbright Scholar Program

Проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотечної справи, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку ґранту. При відборі кандидатів до уваги братимуть їхні професійні досягнення, реальність запропонованого проекту та його довгострокову цінність.

Додаткова інформація: http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=32&lang=1

- Fulbright-Kennan Program

Стипендії надаються вченим з України і Російської Федерації за такими науковими напрямами:

- державне управління, і зокрема, особливості становлення демократичних інститутів, розбудова демократії та громадянського суспільства, участь громадян у державному управлінні;

- роль США у світі та проблеми партнерства і лідерства;

- головні проблеми майбутнього розвитку США і світу.

Додаткова інформація: http://www.fulbright.org.ua/page.php?pid=33&lang=1

ОСВІТА ЗА КОРДОНОМ ТА ПІДТРИМКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ –

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Перелік освітніх порталів, які надають інформацію щодо грантових підтримок для навчання у ВНЗ Європи та Америки, а також професійних програм для викладачів та науковців:

1. Центр «Освіта» у м. Дніпропетровськ: http://www.center-osvita.dp.ua/

2. Європейський освітній портал: http://www.eu-edu.org/euedu68

3. Сайт Європейської комісії – Study in Europe: http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/

4. Європейський портал магістерських програм: http://www.mastersportal.eu/

5. Офіційна сторінка програми Erasmus Mundus на сайті Єврокомісії: http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm

6. База даних курсів у рамках програми Erasmus Mundus: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

7. Перелік міжнародних магістерських програм, які викладаються англійською мовою: http://www.study-info.eu/

8. Портал проєвропейського громадянського суспільства в Україні; сторінка «Стипендії» на сайті «Європейський простір»: http://www.eu.prostir.ua/grants/index.html

9. Офіс програми Темпус в Україні: http://www.tempus.org.ua/

10.Інформаційно-консультативний центр «Міжнародна Освіта-Академія»:

http://www.dfc.ukma.kiev.ua/index.php?page=21

11. Освіта – Британська Рада: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-education.htm

12. Програми Фонду відкритого суспільства на сайті інформаційно-консультативного центру «Освіта» (м. Львів):

http://www.osvita.org/ukr/programs/soros/

Положення про порядок участі студентів Національного гірничого університету в короткострокових міжнародних студентських програмах

 
© 2006-2021 Інформація про сайт