Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
25.01.2012

Тетянин день

Трапилося так, що саме в   День Тетяни (св. Татіани), 12  січня 1755  року, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ «Про установу московського університету» і  12  (25) січня стало офіційним університетським днем. З того часу свята Татіана вважається покровителькою студентів.В  60-70  рр. 19  століття  День Тетяни перетворюється на  неофіційне студентське свято. До того ж, з  нього починалися студентські канікули, і  саме цю подію студентська братія завжди весело відзначала. Святкування «професійного» дня студентів мало традиції і  ритуал  — влаштовувалися урочисті акти з  роздачею нагород і  промовами.

Не дивлячись на те, що історія свята своїми коренями виходить з  далекого минулого, її традиції збереглися і  до цього дня. Студентство  як влаштовувало широкі гуляння більше ста років тому, так і  в  XXI столітті вважає за краще відзначити своє свято шумно і  весело. До речі, цього дня квартальні навіть надзвичайно тверезих студентів  не чіпали. А  якщо і  наближалися, то  козиряли і  довідувалися: Чи  не «має потреби пан студент в  допомозі?».

Втім, студент ніколи  не упустить шанс відпочити від  учбового процесу  — згідно народної мудрості, від  нескінченного торжества його відволікає лише сесійний час.

 А от у іноземних студентів немає особливих традицій і звичаїв святкування цього дня,  проте:

Бельгійські студенти небайдужі до будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії — хороший привід для зустрічей друзів. В цій країні люблять збиратися компанії давніх знайомих, частіше всього по 7—8 чоловік. Найпопулярніше місце проведення свят — бари. На природу, точніше на пікніки, бельгійські студенти виїжджають украй рідко. Що стосується проведення самих свят, то на відміну від наших студентів, бельгійці не дуже люблять співати, хоча послухати сучасну музику зовсім не проти.

Студенти в Данії вважають за краще проводити свята в колі найближчих і вірних друзів. Зазвичай вдень вони збираються у кого-небудь удома, жартують, співають пісні, іноді під гітару, а увечері відправляються компанією в бар. Цікава традиція існує у студентів-випускників гімназій. В день закінчення навчання в сім'ї випускника беруть напрокат велику машину, що нагадує вантажівку, і весь вечір катаються по вулицях. В машині всі члени сім'ї співають пісні, після чого гуляння продовжується удома або в барі.

Американці у всьому полюбляють свободу. Можливо, тому студентам в Америці подобається відпочивати з друзями за містом, на природі. Втім, багато хто з них вважає за краще ходити в дорогі клуби або ресторани, де вони можуть дозволити замовити собі все, що схочуть. Словом, де і як відсвяткувати подію, для них не проблема. Головне, вони завжди прагнуть робити те, що їм подобається.

 

 Колектив науково-технічної бібліотеки Національного гірничого університету від щирого серця  поздоровляє всіх Тетян, а також  всіх студентів із Днем св. Татіани, покровительки студентства.

Бажаємо гарного, веселого настрою, доброго й міцного здоров’я та великої пам’яті для подальшого засвоювання й закріплення нових знань!

 

 

***

Хоть время массовых гуляний

Под Новый год, уже прошло,

Восьмое марта с первым маем

Пока довольно далеко,

***

Но в праздничное межсезонье

Мы не впадём в тоску и лень.

Вот, просыпаемся сегодня -

Ба, на дворе Татьянин день.

***

Татьянин день - хороший повод,

Причём, не только для Татьян.

Пусть на дворе пока что холод,

Народ находчив - будет пьян,

***

Пусть нет собраний и салютов,

Парадов нет, и шествий нет.

Зато гуляют институты,

А также, университет.


До списку

© 2006-2020 Інформація про сайт