Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
23.02.2011

Студенти продемонстрували свої таланти на Святі української мови

nf_110117_1.jpg

nf_110117_2.jpg

nf_110125_3.jpg


21 лютого cвіт відзначив День рідних мов. Свято з’явилося 11 років тому за ініціативи ЮНЕСКО з метою нагадати людству про необхідність дбайливого ставлення до рідної мови. Розмовляти українською – і не лише у свято – так прийнято давно у Національному гірничому університеті. Гончарівські читання, Троньківські читання, краєзнавчі конференції, вечори до ювілеїв українських поетів і письменників, презентації часопису «Січеслав», нагородження премією ім. Олеся Гончара від часопису «Бористен», відзначення національних свят у Центрі культури української мови ім.. Олеся Гончара – це далеко не повний перелік заходів, які проводяться державною мовою.

Свято рідної мови для нас – студентів – це ще одна можливість згадати свою історію, вшанувати рідну культуру та відчути всю красу і мелодійність української вимови. Це ще одна змога продемонструвати свої багатогранні таланти. За доброю традицією свято відбулось у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара на чолі з викладачем кафедри історії і політичної теорії Іриною Костянтинівною Цюп’як.

Упродовж всього свята лунали монологи, вірші, звертання, театральні сценки українською мовою. Ніхто не виголошував гасел типу «Збережемо рідну мову!» Було й так зрозуміло, що знищити її ніхто не зможе, бо нас, українців, багато, ми – носії нашої солов’їної мови! І тому заяви, що вона колись зникне – безпідставні, бо тоді повинен зникнути весь український народ.

Першокурсники Михайло Зозуля та Анастасія Ледненська підготували твір Катерини Мотрич «Монолог до мови». Вікторія Попова презентувала свій власний вірш «Про мову», який всіх вразив своєю натхненністю, щирістю й патріотичністю. Ще один сюрприз піднесла Дарина Зікрань. Її подарунком став уривок з твору Михайла Коцюбинського «Гріх», пронизаний внутрішнім жалем та життєвим смутком.

Сумні навіювання змінилися на іскрометний український гумор. Творча група першого курсу дуже вдало показала проблеми українізації та русифікації, які свого часу не оминули наш народ, за допомогою театральної постановки уривку твору «Мина Мазайло» Миколи Куліша. На цій іронічно-сатирично-радісній хвилі серед присутніх була проведена вікторина, яка супроводжувалася нагородженням переможців солодощами. Так солодко і завершилося Свято української мови, яке вже увійшло до почесного списку святкувань університету і посіло своє гідне місце


До списку

© 2006-2020 Інформація про сайт