Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
21.01.2013

Міжнародні проекти – майбутнє науки та освіти ХХІ століття

Справжні наука і освіта – цілком інтернаціональні категорії. Знайти себе у цьому середовищі можуть не лише маститі науковці, а й ентузіасти-початківці. Саме про це йшла мова на зустрічі з молодими науковцями 16 січня 2013 року, організованій співробітниками відділу управління проектами НГУ.

В університеті сьогодні є чимало перспективних й активних представників кафедр, зацікавлених у розвитку міжнародної співпраці. Тож основної метою такого зібрання стало бажання активізувати діяльність працівників гірничого у напрямку реалізації міжнародних наукових та освітніх проектів.

Зустріч відбулася у формі семінару, де відділ управління проектами НГУ презентував досягнення за два останні роки. Окрім цього, кожен бажаючий міг отримати відповідь на запитання, що його цікавить, та поділитися власним досвідом участі у підготовці й реалізації міжнародних проектів за грантовими програмами.

Важливо, що семінар відвідали і відповідальні посадовці університету – проректор з наукової роботи О.С. Бешта, начальник НДЧ Р.О. Дичковський та найбільш активний учасник міжнародних проектів директор Інституту економіки О.І. Шаров. Всі вони звернули увагу на те, на скільки важливим є розвиток міжнародного співробітництва в умовах глобалізації та інтеграції світового наукового й освітнього просторів, розповіли про ті перспективи, які відкрилися для них особисто та для їхніх колег у зв’язку з участю в міжнародних проектах. Приміром, Роман Омелянович 16 разів подавав свої проекти. І 13 з них було прийнято на розгляд. Така активність і , можна сказати, уміння ризикувати принесли користь не лише йому особисто, а і нашому університету.

Безумовно, потенціал наукових та освітніх розробок в НГУ є великим, але треба навчитися знаходити джерела фінансування для реалізації своїх ідей, а також шукати своїх однодумців за межами країни, адже справжні наука і освіта є цілком інтернаціональними категоріями. Зазначимо, що саме з метою організації роботи щодо участі наукових колективів НГУ у міжнародних грантових програмах та конкурсах і працює відділ управління проектами.

Відділу управління проектами НГУ трохи більше двох років. За це цей період вже зроблено суттєві справи. Уважно слухали завідувача відділу Анну Сергіївну Авдющенко, яка є постійним учасником міжнародних проектів, і як ніхто інший знає на скільки цікавою, захоплюючою та одночасно складною є робота з міжнародними проектами. «Звичайно, що ті грантові програми та фонди, з якими ми вже працювали, не повинні обмежувати світогляд тих, хто має цікаві ідеї для реалізації з закордонними партнерами. Наш досвід має бути поштовхом для пошуку і прикладом того, що немає нічого неможливого, треба лише наполегливо та послідовно йти до своєї мети», - звернулася до учасників семінару Анна Авдющенко.

Під час презентації Анна Сергіївна розповіла про проекти та програми, з якими працює відділ -TEMPUS, 7 Framework programme, «Youth in action», “Life Long Learning”, Visegrud Fund, NATO ”Science for peace and security”. Вона також звернула увагу на особливості кожної з цих програм, наголосила на тому, що робота у таких проектах дає можливість реалізовувати та розвивати себе, розширювати свій світогляд, а також світогляд тих, хто знаходиться поряд з тобою, знайомитися з культурою та традиціями інших країн та бути більш відкритим до світу та оточуючих. Адже беручи участь у таких програмах ти розвиваєшся у професійному плані, стаєш більш цікавим для своїх колег, партнерів за проектами і, звичайно, для своїх студентів.

Про власний досвід участі у міжнародних проектах також розповіли співробітники відділу Ксенія Євгенівна Тюхменьова та Сергій Олександрович Федоряченко.

Ксенія Євнегівна поділилася досвідом реалізації в стінах НГУ широкомасштабного освітнього проекту ТЕМПУС“ECOMMIS” «Дворівнева програма навчання з електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні, Ізраїлі» з бюджетом в 1 млн. євро. В рамках проекту відбувається підготовка до навчання в НГУ спеціалістівз електронної комерції, адже зараз такі спеціалісти є одними з найбільш потрібних на ринку праці. Проект передбачає закупку обладнання, програмного забезпечення, підготовку кадрів для навчання таких спеціалістів. Планується, що 12 викладачів гірничого протягом 2013 року підвищать свою кваліфікацію на тренінгах та майстер-класиах у Голандії, Німеччині та Литві й зможуть поділитися свої досвідом зі студентами, яких цікавить професійний розвиток у напрямку електронної комерції.

Сергій Олександрович Федоряченко закликав молодих та ініціативних працівників кафедр до участі у 7-ій рамковій програмі Європейського союзу. Програма є потужним інструментом для фінансування дослідницьких проектів. Робота за такими проектами потребує дійсно великих зусиль та часу, але отримані результати варті цього. Адже у цій програмі акумулюються наукові розробки з усього світу. Потрапляють у таку програмиу лише ті науковці, ідеї яких є дійсно цікавими, новаторськими і корисними. І звичайно, що нашим молодим науковцям є що сказати з цього приводу світовій науковій спільноті.

Наприкінці зустрічі учасники мали можливість запитати про те, що їх зацікавило під час презентацій. «Сподіваємося, ці зустріч стане початком плідної та результативної співпраці щодо підготовки та реалізації міжнародних проектів у стінах нашого ХРАМУ НАУКИ», - наголосила Анна Сергіївна Авдющенко.

Тож не бійтесь ризикувати: стукайте і вам відчинять; шукайте і знайдете!

За інформацією щодо можливостей участі у міжнародних грантових програмах звертайтеся: кімната 25 (корпус 5), тел. 373-08-20


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт