Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
Вас вітає ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ
Національного Технічного Університету "ДНІПРОВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"









vr kolony

Профспілкова Сторона у Національній тристоронній соціально-економічній раді (НТСЕР) на основі проведеного аналізу стану реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні» вважає за необхідне активізувати Урядом роботу з їх виконання.

На цьому наголошується у листі Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, Голови ФПУ Григорія Осовогодо Секретаріату НТСЕР.

Профспілки, зокрема, зазначають, що більшість Рекомендацій парламентських слухань «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні», схвалених відповідною Постановою Верховної Ради України, залишаються нереалізованими.

Інформаційно-аналітичні матеріали у додатку

 Прес-центр ФПУ


24.09.2020 р. - Топ-5 порад – як зберегти зір працюючи за комп’ютером

Сьогодні майже кожна а друга професія пов’язана з проведенням значної кількості часу перед екраном комп’ютера. Сюди додалося онлайн-навчання і дистанційна робота. Це дає можливість налагоджувати процеси і працювати в умовах пандемії, але й має свої мінуси. І один із них – погіршення зору.

Проте, це не відбувається миттєво, і при виконанні елементарних правил можна якомога довше утримувати очі здоровішими. Отож, що потрібно врахувати при роботі за ноутбуком, щоб очі не втомлювались, а їх напруження не мало руйнівного впливу на зір?

Якісне освітлення і яскравість монітору

Важливе значення має рівень яскравості монітору. Екран не повинен бути яскравішим, ніж освітлення довкола. Якщо ви часто працюєте в таких умовах, краще або збільшити кількість світла в кімнаті, або зменшити яскравість дисплею.

Яскравість монітора породжує ще одну проблему. Навіть нові та сучасні моделі з часом починають мерехтіти та стають менш яскравими. Цей процес майже непомітний для неозброєного ока, тому користувач дуже часто ні про що не здогадується, але його можна помітити через камеру смартфона. Це мерехтіння має негативний вплив: воно може викликати свербіж в очах, головний біль, запаморочення чи відчуття втоми, що шкідливо впливає на загальний стан людини. На щастя, останні кілька років виробники стали боротися з цією проблемою, випускаючи все більше моніторів з технологією Flicker-Free.
 

Дистанція між вами та монітором

Недостатньо просто купити монітор, який підтримує функції зменшення навантаження на зір, важливо також правильно його розмістити.

Серед користувачів популярна хибна думка, що екран потрібно встановлювати максимально далеко від очей, ледве не на відстані витягнутої руки. Це було вірно за часів старих ЕЛТ-моніторів з електромагнітним випромінюванням, але не сьогодні.

Сміливо розташовуйте монітор на комфортній для вас відстані, так, щоб не доводилось мружитися, вдивляючись в дрібний шрифт. Особливо це важливо для дисплеїв з високою роздільною здатністю та маленькою діагоналлю.

Відстежуйте стан своїх очей

Очі – головний показник комфорту при роботі за ПК чи ноутбуком. Якщо під час роботи ви регулярно відчуваєте певний дискомфорт (сухість в очах, свербіж, сльози), зверніться до лікаря-окуліста. Якщо патологічних відхилень немає, потрібно змінити робоче місце: пересісти ближче до вікна, підкоригувати освітлення в кімнаті, вручну налаштувати або, можливо, навіть повністю замінити монітор.

Робіть перерви в роботі

Немає повністю підтвердженої інформації, що тривала робота за комп’ютером псує зір. Проте, тривале напруження очей, робота з екраном понад 3 години на день можуть викликати сухість слизової оболонки ока та головний біль. Але якщо дозувати навантаження з відпочинком, самопочуття буде кращим.

Очам потрібні перерви. Через кожні півгодини закривайте їх на кілька хвилин або подивіться вдалину, наприклад у вікно. Це допоможе розслабити м’язи ока. Раз на 2 години варто вставати з-за столу та влаштовувати каву-брейк на 15 хвилин. І частіше кліпайте – очі будуть довше залишатися зволоженими.

Це далеко не всі фактори, які впливають на зір під час роботи за ПК чи ноутбуком. Проте, виконуючи ці прості правила можна домогтися гарних результатів для збереження зору та для загального самопочуття. 
 

Будьте здорові!

За матеріалами – Інтернет-видань 



23.09.2020 р. - Пропозиції ЦК Профспілки до державного бюджету на 2021 рік

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямувала свої пропозиції щодо законопроекту «Про Державний бюджет України на 2021 рік», реєстраційний № 4000 від 14.09.2020, внесеного на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів України до профільного Комітету.

ЦК Профспілки пропонує при розгляді головного кошторису в комітеті врахувати ці пропозиції щодо фінансового забезпечення галузей освіти і науки.


Завантажити документ babaku-zakonoproekt-4000-dbu-2021.pdf [208,08 Kb] 


14.09.2020 р. - Профспілка: 30 років від дня створення у незалежній Україні

Сьогодні, 14 вересня 2020 року, Профспілка працівників освіти і науки України відзначає 30-річчя від дня створення у незалежній Україні. Саме 14 вересня 1990 року було проведено установчий З’їзд, який обрав Центральний комітет Профспілки і від цього дня розпочалася нова історія Профспілки у нашій державі.

Сьогодні Профспілка працівників освіти і науки України об’єднує 1 440 721 член Профспілки. У складі Федерації профспілок України Профспілка освітян залишається її найчисельнішою членською організацією (на 1 січня 2020 року у структурі Профспілки нараховується 24 обласні та Київська міська організації, Загалом у складі галузевої Профспілки 24 311 первинних профспілкових організацій).

За ці роки незалежності України вдалося зберегти структуру Профспілки (адміністративно-територіальний і виробничо-професійний принципи) та об'єднати педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних установ, науково-педагогічних працівників, професорсько-викладацький склад закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, молоді, яка навчається, а також адміністративно-господарський, допоміжний персонал установ та закладів освіти і непрацюючих пенсіонерів.

Після проголошення незалежності України Профспілка працівників освіти і науки докорінно змінила модель своєї діяльності. Профспілка повністю зосередила увагу на:

  • представництві й захисті трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів;

  • здійсненні соціальної підтримки студентської та учнівської молоді;

  • забезпеченні впливу на законодавчий процес;

  • юридичній та правовій підтримці спілчан;

  • ефективній співпраці з органами законодавчої та виконавчої влади, роботодавцями;

  • системі навчання спілчан за напрямами;

  • розвитку ділового співробітництва з міжнародними організаціями;

  • підтримці здорового способу життя та змістовного дозвілля;

  • інформуванні та медійній грамотності спілчан.

Профспілка працівників освіти і науки України та її 25 територіальних організацій відповідно до закону «Про соціальний діалог в Україні» визнані репрезентативними.

 Підписання Галузевої Угоди, 2016 р.

Починаючи з 1993 року, регулярно укладається Галузева Угода між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, положення і норми якої передбачають надання додаткових трудових та соціально-економічних прав і гарантій освітянам. Такі Угоди були підписані з усіма міністрами освіти.

Діючу Галузеву угоду було підписано листопаді 2016 року у Києві. Свої підписи на документі під час урочистої церемонії поставили Голова Профспілки Георгій Труханов та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Профспілка провадить активний соціальний діалог у рамках СПО всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань, Національної тристоронньої соціально-економічною ради, громадських радах при Міністерствах, комітетах Верховної Ради України. На різних рівнях співпрацює з депутатськими фракціями та народними депутатами.

Профспілка щороку розглядає та погоджує сотні нормативно-правових документів, які зачіпають права та інтереси спілчан, вносить пропозиції до законопроектів Верховної Ради України, постанов Уряду, наказів профільного міністерства. Також опрацьовує та надає зауваження й доповнення до документів Федерації профспілок України.

Профспілка бере активну участь у розробці законопроектів, що стосуються галузі освіти. Так, свої пропозиції, зауваження, заперечення чи незгоди через звернення до народних депутатів та профільних комітетів у різні роки організація подавала до проектів Законів України «Про державний бюджет України», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про відпустки», «Про прожитковий мінімум» та ряду інших законодавчих документів.

Уже багато років Профспілка, її організаційні ланки беруть участь у парламентських слуханнях із питань фінансування освіти, оплати праці освітян середньої, вищої школи, дошкілля, проблем молоді, основних соціальних гарантій тощо. Переважна більшість пропозицій Профспілки знаходить своє відображення у Рекомендація парламентських слухань. 


У різні роки Профспілка очолювала протестні рухи спілчан, сотні разів виходила на солідарні активні маніфестації та акції. Освітяни, студентство активно відстоювали свої права на гідну оплату праці та стипендіальне забезпечення, якісну освіту, шляхом активних дій у столиці та багатьох інших містах України.

Задоволення соціально-культурних та духовних потреб членів Профспілки та їхніх сімей, розвиток культурно-спортивної роботи – ще один вектор роботи організації протягом багатьох років. Щороку майже півмільйона спілчан беруть участь у різноманітних спортивних заходах на регіональному та всеукраїнських рівнях. Окрім організації таких заходів, Профспілка представлена у міжнародних турнірах. Так, у 2014-2019 роках об’єднані команди брали участь у Міжнародній спартакіаді вчителів у Республіці Болгарії, де щоразу посідали призові місця і привозили перемоги на Батьківщину. 


Важливим аспектом діяльності Профспілки є розвиток ділового співробітництва з міжнародними організаціями, галузевими міжнародними об’єднаннями. Протягом різних років Профспілка активно співпрацювала з профспілками працівників освіти різних країн, серед яких – Болгарія, Словаччина, Грузія, Польща, Білорусь, Молдова, Франція.

Із 2004 року – Профспілка є членською організацією Інтернаціоналу освіти (найчисельнішого світового об’єднання освітянських профспілок, та його регіональної організації, Європейського комітету профспілок освіти).

У 2011 році Профспілкою спільно з ЄКПО було організовано масштабну подію – міжнародний круглий стіл, в якому взяли учать понад 30 країн світу. 


У березні 2014 року делегація Інтернаціоналу освіти здійснила візит до Києва з метою солідарної підтримки Профспілки у часи революції гідності. І завдяки спільним зусиллям, солідарної підтримки Інтернаціоналу освіти та обласних територіальних організацій у тому ж році було придбано новий офіс для продовження ефективної роботи Профспілки до сьогодні.

У останні роки робота Профспілки здійснювалася в складних соціально-економічних умовах – кризові явища, падіння економіки, децентралізаційні процеси, реформи освіти та усіх ключових галузей, що стосуються громадян країни.

Проте, незважаючи на труднощі Профспілка продовжує свою місію і робить усе залежне від неї у напрямах недопущення звуження прав та гарантій освітян та молоді, яка здобуває знання, підняття соціального статусу педагогів та престижу учительської праці, отримання якісної освіти та розвитку освітньої галузі вцілому. 


У цей визначний день щиро вітаємо усіх спілчан, голів профспілкових комітетів, очільників областей і студентських профкомів, усіх, хто стояв у витоків організації в далекі 90-ті, і, хто нині відстоює права та гарантії освітян на рівні первинки, міста, району, області й усієї України!

Ми разом творимо нову історію і разом працюємо для освітян! 

Усі ми і є Профспілка!




14.02.2020 року - Діяльність профспілок у країні: конференція у ФПУ


Сьогодні, 14 лютого 2020 року, у Києві відбулася конференція на тему «Роль профспілок у захисті людини праці. Дотримання прав і гарантій діяльності профспілок у сучасних умовах», організована Федерацією профспілок України.

У заході взяли участь науковці, роботодавці, народні депутати України, керівники та фахівці всеукраїнських профспілок, представники регіональних профспілкових рад, міжнародних профспілкових організацій, ФПУ, загалом – понад 130 осіб.

Учасники конференції зазначили, існування профспілкового руху в країні – це ознака рівня цивілізованості держави. Україна відповідно до Конституції є демократичною, соціальною, правовою державою, а людина – найвищою соціальною цінністю. Утвердження та забезпечення її прав та свобод – це головний обов’язок держави.

Для захисту своїх трудових і соціально- економічних прав та інтересів громадяни України об’єднуються у професійні спілки. Це конституційне право трудящих гарантовано також міжнародними актами, які є частиною національного законодавства.

В Україні в основі профспілкової моделі лежить доктрина «соціального юніонізму», характерного для профспілок країн Західної Європи, яка передбачає не тільки захист економічних інтересів працівників, а й забезпечення соціальної солідарності.

У період глибинних трансформацій соціально-економічних відносин в Україні та наступу представників влади на трудові права працівників профспілки були і залишаються тією силою, яка послідовно захищає людей праці, використовуючи усі законні методи: від соціального діалогу до колективних протестних дій.

Проте сьогодні профспілки стикаються з новими викликами, пов’язаними з тотальною приватизацією стратегічних підприємств і об’єктів, загрозою масових скорочень працівників у промисловості, бюджетній сфері, в управлінні, зокрема державних службовців, які мають забезпечувати системність та прагматичність урядових реформ.

Учасники конференції відзначили світовий досвід успішного ведення соціального діалогу, упередження трудових та суспільних конфліктів, сприяє поліпшенню умов праці, посилює громадську злагоду та соціальну справедливість.

Сьогодні Україна потребує якісно нового рівня інституційного та практичного розвитку соціального діалогу у взаємовідносинах з органами влади, профспілками та роботодавцями. Саме з цією метою Федерація профспілок України звернулася спільно з роботодавцями до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо відновлення соціального діалогу в країні та врахування профспілкових пропозицій на захист людини праці в урядових законопроектах.

Зараз же Уряд системно ігнорує профспілкові пропозиції, ним досі не сформовано свою сторону в Національній тристоронній соціально-економічній раді та переговорну сторону для контролю за виконанням положень Генеральної угоди на 2019-2021 роки.

Після роботи двох панельних дискусій – «Роль профспілок у громадянському суспільстві» та «Про права і гарантії діяльності профспілок» учасники конференції прийняли Рекомендації, де зазначили, що тільки об’єднані спільною метою, організовані і згуртовані профспілки можуть стати реальним, впливовим суб’єктом соціального діалогу в країні та європейській спільноті, а спільні і результативні дії профспілок та влади – зможуть забезпечити гідний рівень життя людини праці.


334

Солідарність з діями українських профспілок 30 січня ц.р. демонструє Європейська федерація профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО), Генеральний секретар Ян Гаудріаан.  

Департамент міжнародний зв'язків апарату ФПУ


30.01.2020 р. - «Хвиля гніву»: протест профспілок на Дніпропетровщині


30 січня 2020 року в м. Дніпро біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради відбувся мітинг протесту представників профспілкових організацій, трудових колективів усіх галузей економіки Дніпропетровщини.

Профспілки вийшли висловити свій протест проти антисоціальних дій влади з реформування трудового законодавства.

Учасники мітингу зазначили що під  виглядом реформування законодавства в угоду олігархам нам фактично нав’язується нова, дуже жорстка модель трудових відносин, яка спрямована на закріплення безправності найманих працівників і відсторонення  профспілок від  їхнього захисту. При цьому  повністю ігнорується позиція інших учасників трудового процесу та світової спільноти.

У мітингу взяли участь понад тисячу представників профспілкових організацій працівників галузі освіти районів і міст Дніпропетровської області.

Освітяни області цілком підтримують рішення Всеукраїнського профспілкового віче. Висловлюють категоричний  протест антинародним діям влади та заявляють  про готовність  всіма законними методами захищати свої права.

Учасники акції передали до органів місцевої влади  вимоги щодо захисту соціально-трудових і економічних прав працівників.

Основна вимога профспілок – зупинити  процеси руйнування трудового законодавства.

Вимагаємо! Розпочати роботу над справедливою трудовою реформою спільно з профспілками, роботодавцями та за участю експертів Міжнародної Організації Праці відповідно до конституції України і міжнародних зобов’язань держави.


1394090713_1393883760_3_3

30 січня 2020 в усіх регіонах України пройде акція  «Хвиля гніву».

Її мета – продемонструвати владі обурення антисоціальними законопроектами про працю та іншими законодавчими актами, які погіршують умови життя та праці трудящих, гарантії працівників на оплату праці, соціальний захист, соціальне забезпечення.

Приходьте на мітинг, якій відбудеться у м. Дніпро 30 січня 2020 о 15.00 годині біля обласної державної адміністрації.

Відстоюйте своє право на працю !


21.01.2020 р. - Солідарна підтримка від європейських профспілок освітянам України

Після внесення 28 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України нового проекту закону «Про працю» без своєчасних консультацій з профспілками, міжнародна спільнота з обуренням відреагувала на дії уряду в обхід численних положень національного законодавства.

Листи солідарної підтримки з працівниками освіти України направили: 

  • Профспілка працівників освіти Німеччини, 

  • Профспілка вчителів Данії, 

  • Християнська асоціація вчителів Фландрії (Бельгія)

  • Профспілка вчителів Мурсії (Іспанія) 

  • Профспілка освіти, науки та культури Словенії, 

  • Вільна профспілка вчителів та науковців Грузії, 

  • Незалежна профспілка працівників початкових шкіл Федерації Боснії та Герцеговини.

Європейські профспілки звернулися до найвищих посадових осіб України із закликом дотримуватися демократичних цінностей та принципів, вести змістовний соціальний діалог та консультації з профспілками та підтримати справедливі вимоги членів українських профспілок та усіх людей праці.

Вони закликали український Уряд дотримуватися та поважати міжнародні трудові стандарти, а також європейські соціальні принципи.

«Ми нагадуємо, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною зобов’язує Україну, серед іншого, посилювати можливості соціальних партнерів та сприяти соціальному діалогу. Оскільки в основі відносин ЄС з Україною лежить, окрім всього іншого, повага до спільних цінностей, у сфері соціальної політики та політики зайнятості ЄС керується, серед іншого, «Європейською опорою соціальних прав», в якій зазначається, що […] «має заохочуватися підтримка для розширення спроможностей соціальних партнерів з метою просування соціального діалогу» […]».


20.01.2020 р. - Учасники Профспілкового віче передали Резолюцію керівникам держави


Учасники Профспілкового віче – представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій, які делеговані від майже семи мільйонів членів професійних спілок, направили до керівництва держави Резолюцію, щоб передати тривогу й обурення трудових колективів підприємств, установ і організацій усіх сфер економіки країни у зв’язку з економічними і соціальними «реформами» нового Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення.

Завантажити документ rezolyucya_170120.docx [31,38 Kb][390] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн 
  
За матеріалами ФПУ

16.01.2020 р. - У Києві відбулося Всеукраїнське профспілкове віче

Сьогодні, 16 січня 2020 року, у Києві відбулося Профспілкове віче, на яке з’їхалися представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, яких делегували мільйони членів професійних спілок.

Представники трудових колективів підприємств, установ і організацій всіх сфер економіки країни донесли до суспільства та керівництва держави тривогу і обурення через проведення владою так званих економічних і соціальних реформ. Від Профспілки працівників освіти і науки України була одна з найбільших представницьких делегацій – понад 150 осіб з багатьох областей нашої країни.

До профспілок приєдналися Президент Українського союзу промисловців і підприємців, співголова НТСЕР зі сторони роботодавців Анатолій Кінах, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко.

Спілчани вимагали від керівництва держави зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, що намічено у законопроекті «Про працю» № 2708, законопроектах щодо змін у діяльності професійних спілок (№ 2681) та системи загальнообов’язкового державного соціального страхування (№ 2275).

Вимагали відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю» і розпочати роботу над справедливою трудовою реформою спільно з профспілками і роботодавцями та у відповідності до Конституції України і міжнародних зобов’язань держави, а також за участю експертів Міжнародної організації праці.

Насамкінець роботи учасниками Всеукраїнського профспілкового Віче прийнято резолюцію, яку вирішено відразу передати до Офісу Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України.



15.01.2020 р. - Профспілки пікетували проти «рабських законопроектів»


Сьогодні, 15 січня 2020 року, Федерація профспілок України, її членські організації провели пікетування Комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України у Києві під час розгляду законопроектів, які погіршують права і гарантії працюючих та позбавляють профспілки їх представництва на захист найманих працівників.

У багатотисячній акції взяли участь керівники і профактив від всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань. Профспілка працівників освіти і науки України взяла солідарну участь у акції.

До протесту профспілок приєдналися також активісти від різних молодіжних та громадських організацій, громадяни, ЗМІ. 



 

75c9e484a584dcf8cadef40577ad1f28

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні у Зверненні до людей праці та членів профспілок наголошує:

«Україна як ніколи за часів своєї незалежності знаходиться на межі руйнації як правової та соціальної держави!

Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, впроваджує лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу та багатонаціональних корпорацій впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знешкодити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!».

СПО об'єднань профспілок найближчим часом скликає всеукраїнське профспілкове віче щодо оцінки викликів і загроз, які постали, та визначення форм активної боротьби за права людини праці.

Повний текст Звернення додається

Прес-центр ФПУ



2 0 2 0 рік

ap_001219Сьогодні, 17 грудня 2019 року у Києві , Федерація профспілок України, її членські організації в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок проводять солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України.

Акція проводиться на підтримку законопроектів Трудового кодексу України № 2410, Кодексу України про працю № 2410-1, вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, проти руйнації існуючої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів, а також – проти запровадження ринку землі в Україні.

Представники Дніпропетровської обласної організації Профспілки взяли солідарну участь у зазначеній акції протесту.

 

AP_0011219

ap_081219

ap_021219

ap_031219

ap_071219


11.12.2019 р. - 17 грудня ФПУ проводить солідарну акцію профспілок

Изображение 1122

 

17 грудня 2019 року у Києві Федерація профспілок України, її членські організації в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок проведуть солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України.

Акція проводиться на підтримку законопроектів Трудового кодексу України № 2410, Кодексу України про працю № 2410-1, вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, проти руйнації існуючої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів, а також – проти запровадження ринку землі в Україні.

Збір учасників акції на майдані Незалежності – з 08.30 до 09.30.

Початок руху колони – о 9.30 з майдану Незалежності до Верховної Ради України.

Прес-центр ФПУ

1394090713_1393883760_3_3На звернення обласного комітету Профспілки до народних депутатів України з приводу законопроектів, які істотно позначаться погіршенням на галузі освіти, отримано відповідь.

Подаємо відповідь для ознайомлення.

 


vidpovid_0011219



13.11.2019 р. - Акція протесту профспілок!


14 листопада 2019 року активісти всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники трудових колективів, працівники апаратів, вийдуть на солідарну акцію в Києві.

Спілчани проведуть мітинг на площі Конституції перед будівлею Парламенту з вимогами щодо проекту Держбюджету-2020 та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу.

Цього дня Парламент планує розглянути проект основного Кошторису країна на 2020 рік, в якому не враховані пропозиції профспілок щодо необхідності належного фінансування бюджетної сфери, галузей енергетики і промисловості.

На переконання профспілок, це поставить працівників та їхні сім'ї на межу виживання, призведе до масових скорочень і нової хвилі трудової міграції з країни.

Владою вже внесено зміни до низки законів, якими позбавлено прав на соціальний захист державних службовців і працівників бюджетної сфери при їх вивільненні.

На розгляд Парламенту готується неоліберальний проект Трудового кодексу, який містить дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників та загрожує їх колективному захисту.

 




































 






























30.10.2019 р. - Спрямовано вимоги президії ЦК Профспілки до влади


ЦК Профспілки спрямував до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України вимоги, схвалені президією ЦК Профспілки. 

У них наголошується на необхідності забезпечення в державі виконання норм Закону України «Про освіту», в частині фінансування галузі освіти, рівня оплати праці педагогічних працівників, а також неприпустимості погіршення умов праці, звуження прав і гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам, скасування доплат, надбавок, підвищень, винагород, звільнення з роботи педагогів, яким виплачується пенсія за віком, укладання строкових договорів з учителями при прийнятті закону «Про повну загальну середню освіту», позбавлення державного субсидіювання на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти сільської місцевості з чисельністю 30-50 учнів, зміни підходів до фінансового забезпечення здобуття вищої освіти, надання статусу одержувачів коштів державним закладам вищої освіти, звуження прав на одержання академічних стипендій тощо.


vimogi-mon-kmu-vru-prezidya-23.10.2019.pdf [119,91 Kb][90] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн
vru-pro-vimogi-prezidyi-23.10.2019.pdf [242,15 Kb][53] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн
kmu-pro-vimogi-prezidyi-23.10.2019.pdf [241,68 Kb][41] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн
mon-vimogi-do-prezidyi-23.10.2019.pdf [243,35 Kb][46]ЗавантажитиПереглянути документ онлайн


29.10.2019 р. - АКЦІЯ. Профспілки – проти звуження законних прав освітян

А10

   29 жовтня біля Верховної Ради України відбулася масова акція  протесту проти звуження прав та гарантій освітян, яку провела  Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України.  

Учасники акції зібралися на Майдані Незалежності і пройшли до будівлі парламенту. До них приєдналися представники освітянських профспілкових організацій, які приїхали з різних регіонів України, зокрема зТернопільскої, Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Полтавскої, Чернівецької, Київської областей.

Біля Верховної Ради з боку Маріїнського парку облаштували сцену, з якої виступили представники профспілок, вчителі, народні депутати.

Як зазначили на мітинги голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь, інші виступаючи представники трудових колективів навчальних закладів столиці зібралися перед парламентом, щоб висловити протест проти звуження прав та гарантій освітян, що запропоновані політичною партією «Голос», через подання правок до законопроекту «Про повну загальну середню освіту».

За їх словами, рішення про проведення акції протесту було ухвалено на загальних зборах лідерів профспілкових комітетів київських закладів освіти, в яких взяли участь понад 1 тисяча організацій.

Основними вимогами профспілки до законопроекту «Про повну загальну середню освіту» є збереження надбавок та доплат, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання, науковий ступінь, а також можливість роботи за безстроковими трудовими договорами для працівників пенсійного віку.

Окрім цього у профспілці вимагають збереження норми про скорочений робочий час для педагогічних працівників, а також збереження можливості добровільної сертифікації для педагогічних працівників.

Виступаючи на мітингу, Олександр Яцунь підкреслив: у своїх вимогах до уряду та парламенту освітяни домагаються поетапного виконання статті 61 закону про освіту, 7 відсотків ВВП, а не 5,6 як подано в урядовому проекті Держбюджету, приведення першого тарифного розряду до рівня мінімальної оплати праці, тому що сьогодні велика кількість непедагогічних працівників отримує зарплату нижчу за мінімальну. А також:  

 

- зберегти надбавки та доплати, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання, науковий ступінь;

 

- зберегти можливість роботи за безстроковими трудовими договорами для працівників пенсійного віку;

 

- не запроваджувати 40-годинний робочий тиждень для педагогічних працівників;

 

- не запроваджувати обов’язкову сертифікацію для педагогічних працівників.

 

На митингу виступив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. (Виступ профспілкового лідера можна подивіться на сторінці ФПУ у мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/fpsu.administration та на офіційному веб-порталі ФПУ).

Представники профспілок та педагогічних колективів наголошували, що оголосять страйк у разі невиконання їхніх вимог. 

Важливо,що голова фракцыъ "Голос" Святослав Вакарчук публічно пообіцяв переглянути пропозиції «Голосу» до з/п « Про повну загальну середню освіту». Голова профільного комітету Сергій Бабак завірив,що комітет докладе всіх зусиль щодо передбачення підвищення оплати праці педагогічним,науково-педагогічним і непедагогічним працівникам в державному бюджеті-2020. 

Народні депутати Вадим Івченко і Ірина Геращенко, а також голова постійної комісії з питань освіти Київради Ганна Старостенко висловились за підтримку вимог протестуючих.
Багатотисячна громада освітян і студентів одностайно схвалила резолюцію і проголосувала за подальші активні дії(якщо депутати і чиновники проігнорують справедливі вимоги людей освітянської праці.

Учасники акції ухвалили Резолюцію з аргументацією своєї позиції та вимогами щодо захисту законних прав та інтересів освітян.

"Багатотисячна громада освітян і студентів одностайно схвалила резолюцію і проголосувала за подальші активні дії, якщо депутати і чиновники проігнорують справедливі вимоги людей освітянської праці, - зазначив Олександр Яцунь. - .Особисто захоплююсь профспілковою принциповою позицією освітян Києва, колег з ФПУ, Міськпрофради, обласних і міських організацій освітянської профспілки (окрему подяку розмістимо на сайті) та інших представників громадянського суспільства. Попереду довга «дорога в дюнах»і ми впевнені в своїх силах, в солідарних діях,а значить подолаємо несправедливість".

 Прес-центр ФПУ

 А13

 А19

 А14

 А18

 А17

 А16

А15

   


22.10.2019 р. - Робоча зустріч соціальних партнерів

Сьогодні, 22 жовтня 2019 року, у галузевому Міністерстві відбулася робоча зустріч соціальних партнерів – Профспілки працівників освіти і науки України,  Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ – для обговорення гострих освітянських питань та пошуку ефективного шляхів їх вирішення.

Профспілкову сторону представляли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, члени Бюро – заступники Голови Профспілки Сергій Романюк, Любов Гарбаренко, Володимир Цвих, Ольга Чабанюк та Сергій Пугачов.

Від міністерства участь у роботі зустрічі взяли Ганна Новосад – Міністр освіти і науки України, заступники міністра Світлана Даниленко та Єгор Стадний, відповідальні фахівці апарату МОН.

Профільний Парламентський комітет представляв Голова комітету Сергій Бабак.

Сторони обговорили ряд гострих та актуальних питань, зокрема, держбюджет 2020 та видатки на освіту, використання освітянської субвенції, удосконалення законодавства у галузі освіти, мережі шкіл, оплати праці освітян та інших питань соціально-економічного захисту. Також було піднято питання стипендій для студентства – академічних та соціальних.

Насамкінець соціальні партнери домовилися про подальші кроки та конструктивну співпрацю задля вирішення проблемних питань освітян та студентської молоді, захисту їх прав та гарантій.


1571288734_2_9

У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. Федерація профспілок України підкреслює, що на жаль, як і в минулі роки, урядовим проєктом держбюджету знову порушуються конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї.

У проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в основу розрахунків соціально-економічних показників Урядом закладено темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, які не відповідають ані вимогам національного законодавства, ані міжнародним зобов’язанням України, ані домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019-2021 роки.

Федерація профспілок України закликає владу забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні через закріплення у Державному бюджеті України на 2020 рік занижених соціальних стандартів та гарантій, а також обмеження видатків галузям, які визначені пріоритетними та які є надважливими для економіки України (освіта, охорона здоров’я, вугільна промисловість тощо), що в свою чергу сприятиме збереженню існуючих та створенню нових гідних робочих місць, справедливому розподілу результатів праці, забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів на державних підприємствах і в бюджетній сфері, підвищенню рівня життя громадян.

Джерелами наповнення дохідної частини проєкту держбюджету для покриття зазначених видатків повинні стати заходи законодавчого та організаційного характеру, спрямовані на деофшоризацію, детінізацію економіки та розвиток національного виробництва.

Федерація профспілок України вважає, що саме з цих напрямів необхідно розпочинати турбореформи. Адже головний обов’язок влади – забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на достатній рівень життя на основі соціальної справедливості та розбудови економіки країни. 

Завантажити заяву ФПУ fpu_zayava.pdf [162,84 Kb][27]

 

18.10.2019 р. - Анонсовано протест освітян столиці

1477301799 protest005 1

 

29 жовтня 2019 року біля Верховної Ради України відбудеться акція протесту освітян столиці, які 11 жовтня 2019 року на Загальних зборах голів первинних профспілкових організацій закладів освіти м. Києва після обговорення положення законопроєкту «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901 від 29.08.2019 року) висловили категоричний протест проти намірів:

- перевести працівників пенсійного віку на строковий трудовий договір;

- встановити 40-годинний робочий тиждень для педагогічних працівників;


- скасувати надбавки та доплати, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання, науковий ступінь;


- ввести обов’язкову сертифікацію для педагогічних працівників.


Запровадження вищевказаних новацій на переконання членів Профспілки призведе до зміни законодавства у сторону звуження чи погіршення прав та гарантій освітян, що є порушенням ст. 22 Конституції України.

 Спілчани заявили про необхідність застосування всіх можливостей для надійного захисту своїх прав аж до проведення протестних дій.

Прес-центр ФПУ за повідомленням Сайту

Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України

 


26.06.2019 р. - Профспілки – за соціальну і справедливу Україну

У центрі уваги нової демократичної коаліції, яка буде формуватися після парламентських виборів в Україні, має бути соціальне спрямування розвитку економіки. Соціальна справедливість повинна йти пліч-о-пліч з економічною конкурентоспроможністю.

Про це говориться у Зверненні  ФПУ до учасників виборчого процесу до Верховної Ради України та членів профспілок «За соціальну і справедливу Україну!», текст якого було озвучено 25 червня 2019 року на засіданні Президії ФПУ.

«Федерація профспілок України, яка представляє інтереси майже 5 мільйонів спілчан, виступає за розбудову України на засадах солідарності, єдності, рівності, соціальної справедливості та демократії, за стійке економічне зростання, повну зайнятість, якісні робочі місця, гідну оплату праці та справедливе прогресивне оподаткування, високоякісні громадське обслуговування, освіту та медицину, ефективне державне управління і місцеве самоврядування», – зазначається в документі.

ФПУ закликає усіх спілчан та громадян України прийти на виборчі дільниці та зробити свідомий вибір, віддавши свій голос партіям, які підтримують вимоги профспілок та здатні забезпечити краще майбутнє громадянам країни.

Президія Федерації профспілок України дала доручення керівництву ФПУ надіслати Звернення основним політичним силам – учасникам парламентських виборів, вивчити міжнародний досвід співпраці і лобіювання інтересів профспілок у парламентах Європи та надіслати членським організаціям для практичного використання, а також налагодити співпрацю з установами, інститутами та центрами, які займаються підготовкою та  експертизою законопроектів; підтримати ініціативу щодо прийняття окремого закону про лобізм законопроектів.

Під час засідання було також вирішено затвердити Дорожню карту заходів і дій з реалізації та виконання завдань, визначених постановою Ради ФПУ від 16.05.2019 № Р–5–2 «Про виклики і загрози профспілковому руху і завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах» та доручити керівництву ФПУ, всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань забезпечити виконання її заходів.

За матеріалами ФПУ


21.06.19 р. -  Літо посміхається!

D_000619DSC08589Літо щораз ставить перед батьками нелегке завдання – влаштувати дітям гарний відпочинок. При цьому бажано, щоб вони й оздоровилися, подихали свіжим повітрям і були під наглядом добрих педагогів та вихователів. Важливі також безпека перебування у місці відпочинку, цікаве й змістовне дозвілля.

Саме тому на допомогу батькам - членам Профспілки протягом багатьох років Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України забезпечує дітей освітян області чудовим відпочинком у дитячих оздоровчих таборах «Лісова казка» та ім. Володі Дубиніна!

Так і у червні 2019 року табори гостинно відчиняють свої двері для відпочинку. Тут діти з задоволенням занурюються в яскраві події та заходи, які їм пропонують вожаті та вихователі. Всі зміни тематичні. За планом - сіткою багато різних видів спортивних занять, веселих конкурсів, творчих заходів.

Педагоги, які працюють в таборах, приділяють велику увагу індивідуальній роботі з кожною дитиною, культурно-спортивним заходам, вихованню любові до української культури, мови.

Для занять спортом обладнані футбольні, волейбольні поля. Проведення усіляких культурно-масових заходів проходить на сучасних естрадах. Різноманітне харчування забезпечують висококваліфіковані кухарі.

Літо в розпалі. Вітаємо наших маленьких друзів із відкриттям таборів! Бажаємо вихователям побачити літній позитив, допомогти дітям пізнати нові грані світу й себе у ньому, пробудити ініціативу! Щиро сподіваємося, що відпочинок 2019 стане незабутнім, яскравим на враження і нові знайомства!

D_010619_IMG_3232

D_020619_3235

D_0306193245

 

20.06.2019 р. - Звернення до МОН з приводу оплати університетами акредитації освітніх програм

ЦК Профспілки звернувся до Міністерства освіти і науки з приводу проекту Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, розміщеного на сайті міністерства для громадського обговорення, щодо фінансового забезпечення процедури акредитації таких освітніх програм.

Як зазначається у листах обласних організацій профспілки, забезпечення акредитації лише однієї освітньої програми обійдеться закладу вищої освіти у сумі від 50 до 70 тисяч гривень.

Враховуючи, що таких програм у закладі понад 100, його фінансові затрати сягатимуть від 5 до 7 млн. гривень, які у загальному фонді кошторису закладу не передбачаються, а закладати такі витрати у вартість оплати за навчання студентів-контрактників є незаконними діями. Тому фінансовий розрахунок, викладений у пункті 2 розділу 8 «Фінансування акредитаційної процедури» є необґрунтованим, оскільки освітні програми заклади вищої освіти готують самостійно.

ЦК Профспілки вважає, що оскільки відповідно до статті 18 Закону України «Про вищу освіту» проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, належить до повноважень новоствореного органу – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, видатки на її проведення мають передбачатися в загальному фонді Державного бюджету для цього органу.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про вищу освіту» джерелами фінансування діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти є кошти державного бюджету та кошти, отримані як оплата робіт з акредитації.

Тому видатки на акредитацію освітніх програм для здобувачів освіти, які навчаються за рахунок державного замовлення, мають здійснюватися за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету, а тих, які навчаються на договірній основі – за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету,  отриманих як оплата робіт з акредитації.

ЦК Профспілки розраховує на врахування зазначених пропозицій при доопрацюванні проекту Положення. 

Завантажити документ nazyavo_akreditacya-program.doc [141 Kb][14] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн 


06.06.2019 р. - Поновлено право працівників освіти на пенсію за вислугу років: рішення Конституційного Суду

Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту «а» статті 54, статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–ХІІ зі змінами (далі – Закон 1788), внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213–VIII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911–VIII.

Конституційний Суд України зазначає, що зміни у сфері пенсійного забезпечення мають бути достатньо обґрунтованими, здійснюватися поступово, обачно й у заздалегідь обміркований спосіб, базуватися на об’єктивних критеріях, бути пропорційними меті зміни юридичного регулювання, забезпечувати справедливий баланс між загальними інтересами суспільства й обов’язком захищати права людини, не порушуючи при цьому сутності права на соціальний захист.

У Рішенні зазначається, що Законом № 911 встановлено як додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років досягнення певного віку окремим категоріям працівників, зокрема досягнення віку 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.

Статтею 51 Закону № 1788 пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Мова йде про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров’я працівника і можуть призвести до втрати професійної працездатності (здатності виконувати роботу за професією) до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Таким чином втрата професійної працездатності або придатності не пов’язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

Конституційний Суд України виходить з того, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років досягнення віку 55 років для осіб, зазначених у пунктах «е», «ж» статті 55 Закону № 1788, нівелюють сутність права на соціальний захист, не відповідають конституційним принципам соціальної держави та суперечать положенням статей 1, 3, частини третьої статті 22, статті 46 Основного Закону України.

У Рішенні КСУ зазначається також, що законодавець, зрівнявши вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок, зайнятих на відповідних роботах, що пов’язані зі шкідливим впливом на здоров’я та призводять до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком, скасував спеціальні гарантії щодо охорони праці і здоров’я жінок та встановлені спеціальні умови набуття права на пенсію за вислугу років.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.


03.06.2019 р. - Профспілки не погодили зміни до законопроекту про соціальний діалог

СПО об'єднань профспілок розглянув законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» щодо участі громадськості у соціальному діалозі» (реєстр. № 10191) та не погодив його через намагання послабити позицію профспілок у соціальному діалозі.

У листі Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осового до Комітету ВР України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення зазначено, що відповідно до закону, соціальний діалог – це процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування.

Профспілки пропонують доопрацювати зазначений законопроект та врахувати те, що сторонами соціального діалогу протягом останнього часу напрацьовано низку пропозицій у т.ч. і щодо залучення громадськості до участі у соціальному діалозі на всіх рівнях. 


Завантажити документ spo.pdf [116,03 Kb][2] Завантажити Переглянути документ онлайн 


За матеріалами ФПУ

23.04.2019 р. - Великдень 2019: скільки буде вихідних

Великдень цього року святкується у неділю, 28 квітня, і є вихідним днем. Згідно з українським законодавством, якщо офіційний святковий день припадає на суботу або неділю, то і понеділок буде вихідним. Таким чином, й 29 квітня буде вихідним. Це обумовлено статтею 67 Кодексу законів про працю України.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10 січня 2019 р. № 7-р, з метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2019 році 1 травня – Дня праці, рекомендував перенести робочий день з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня. Вихідним днем буде 1 травня – День праці.

Власник або уповноважений ним орган має право застосувати рекомендації Кабінету Міністрів України про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, видавши відповідний наказ, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Так, українці у 2019 році отримають цілих п’ять вихідних поспіль на честь Великодня і Дня праці – з 27 квітня по 1 травня.


19.04.2019 р. - Проект Закону щодо надбавки за престижність розглянуть у упродовж десятої Парламентської сесії

До ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надійшов лист від Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо численних звернень первинних профспілкових організацій закладів освіти з вимогою підтримати зареєстрований у Верховній Раді Україні проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» у частині виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці» (реєстр. № 10100 від 27.02.2019), якимпропонується законодавче закріплення виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30 %посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним та науково- педагогічним працівникам закладів та установ освіти незалежно від їх підпорядкування.

Комітет інформує цей законопроект планується розглянути упродовж десятої сесії восьмого скликання. 

У свою чергу Комітет звернувся до Голови Верховної Ради України А. Парубія з пропозицією включити цей законопроект для першочергового розгляду до порядку денного пленарного засідання Верховної ради України на період 23-26 квітня 2019 року. 


Завантажити документ vru_komtet.pdf [888,08 Kb][208] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн 


10.04.2019 р. - Належне фінансування навчальних закладів є невід’ємною складовою гарантування права на освіту

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 442/8337/17 зробив висновок про порушення органом місцевого самоврядування зобов’язання щодо гарантування передбаченого статтею 53 Конституцією України права на освіту, невід’ємною складовою якого є належне фінансування закладів освіти (постанова від 26 лютого 2019 року).

Зокрема, як визначено статтею 53 Конституції України, повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

За приписами статті 6 Закону України «Про освіту» одними із основних принципів освіти в Україні є доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою; рівність умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку.

Як вбачається з рішення суду, директор гімназії звернувся до суду з адміністративним позовом проти міської ради та просив визнати незатвердженим пункт статуту гімназії, викладений у редакції: «Під час вивчення української мови, інформатики, латинської мови, профільних предметів повні класи діляться на дві підгрупи, при поглибленому вивченні першої та другої групи іноземних мов - на три по 8-10 осіб у кожній групі (при дотриманні наповнюваності класів)».

Позивач вимоги мотивував тим, що під час затвердження нової редакції статуту на засіданні міськради розглядалося лише питання щодо порядку ведення діловодства та бухгалтерії.

Водночас при ознайомленні з новою редакцією статуту позивачу стало відомо, що вона відрізняється від редакції статуту, затвердженої відповідачем на пленарному засіданні, зокрема, в частині, що стосується переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи. Цей перелік було скорочено за рахунок виключення з нього математики та літератури, що фактично призвело до звуження обсягів фінансування закладу освіти.

У постанові Верховний Суд вказав також, що оскільки невід’ємною складовою права на доступність загальної середньої освіти є належне фінансування її закладів, а вирішення цих завдань належить до компетенції сільської, селищної або міської ради, орган місцевого самоврядування порушив установлений порядок забезпечення фінансування навчального закладу.

Зокрема, без винесення на розгляд сесії міськради відповідного питання та прийняття рішення у встановленому порядку до статуту гімназії внесено зміни щодо скорочення переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи, що призвело до скорочення обсягів фінансування та звуження гарантій доступності права на загальну середню освіту.

Крім цього Верховний Суд звернув увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статей 1 та 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини,

У рішенні у справі «Рисовський проти України» ЄСПЛ вказав на те, що принцип «належного урядування», зокрема, передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб.

При цьому, на них покладено обов’язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов’язків (заява № 29979/04, пункт 70).


05.04.19 р. - Звернення обласного комітету Профспілки

1394090713_1393883760_3_3

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України направив  звернення до Голови Верховної Ради України А.В.Парубія та народних депутатів України - першому заступнику голови Комітету, голові подкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР України з питань освіти і науки О.В. Співаковському, першому  заступнику Голови  Комітету ВР України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.М.Капліну  щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» .

list_parubiy_000419


03.04.19 р. - Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України запрошує на оздоровлення дітей працівників галузі у 2019 році

DOT_000419_DSC05371Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України запрошує на оздоровлення дітей працівників галузі у 2019 році. 

Дитячий заміський оздоровчий табір «Лісова казка»

Приймаються на оздоровлення діти віком з 2002 по 2012 роки народження.

Табір буде працювати в дві оздоровчі зміни з терміном перебування 18 днів.

Дати заїздів:

І  зміна - 21 червня – 08 липня 2019 р.

2 зміна - 12 липня - 29 липня 2019 р.

Повна вартість путівки складає 6850,00 грн.

Батьківський внесок: за путівку складає 2900,00 грн.

оплата за проїзд - 85,00 грн.

Профспілковим організаціям дозволено видавати путівки для оздоровлення онуків працюючим членам профспілки бабусям й дідусям з оплатою 2900,00 грн. за путівку, при умові сплати податку на дохід в сумі 770 грн. 25 коп. Оплата за проїзд становить 85,00 грн.

Просимо до 15 травня 2019 р. надати в обком Профспілки заявки на потребу в путівках.

За довідками звертатися за телефонами: (056) - 744-58-76, 744-58-74.

 

Дитячий оздоровчий табір ім.Володі Дубініна

Приймаються на оздоровлення діти віком від 7 до 18 років

Табір буде працювати в дві зміни з терміном перебування 18 днів.

Дати заїздів:

1 зміна - 24.06.2019 - 11.07.2019

2 зміна - 14.07.2019 - 31.07.2019

Повна вартість путівки: Повна вартість путівки складає - 6190 грн. (з проїздом)

Члени профспілки оплачують 50% від вартості путівки: 3220 грн. (проїздом). Доплата з профбюджету - 2970 грн. Для працюючих бабусь та дідусів (членів профспілки) - вартість путівки: 2970 грн. + 579,15 грн. (налог) + 250 грн. (проїзд) = 3799,15 грн. (з проїздом)/

Соборний РК Профспілки - т. 096-667-96-04  www.doldubinina.dp.ua  INSTAGRAM @doldubinina

Соборна районна організація Профспілки працівників освіти і науки України у м.Дніпро

Адреса: м.Дніпро, пров.Євгена Коновальця, 6 (на території СЗШ №67, рожева будівля, 1-й поверх).


02.04.2019 р. - ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Мінімальна зарплата має відповідати сучасним реаліям

А 

2 квітня  в Міністерстві соціальної політики відбулось засідання спільної робочої Комісії повноважних представників Сторін органів виконавчої влади, Спільного представницького органу об’єднань профспілок і Спільного представницького органу сторони роботодавців з ведення колективних переговорів та підготовки пропозицій щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2020 рік.

Нарада проходила під головуванням Першого заступника Міністра соціальної політики Ольги Крентовської.

Учасники засідання обговорили наступні важливі питання:

  1. 1.Утворення секретаріату Комісії.
  2. 2.Повідомлення представників ві Уряду про законодавство щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати (Мінсоцполітики.Мінфін), прогнозні макроекономічні показники розвитку економіки України (Мінекономрозвитку).
  3. 3.Пропозиції щодо базових параметрів та критеріїв для визначення розміру мінімальної заробітної плати.

Наприкінці засідання його учасники визначили орієнтовний час проведення наступного засідання Комісії – 16-19 квітня. 

Прес-центр ФПУ 

А2

 

А5

 

А1


28.03.2019 р. - Черговий пленум обкому Профспілки

P000319_0095Виклики, проблемні питання та шляхи вдосконалення роботи Профспілки, її організаційних ланок щодо реалізації статутних завдань обговорювались на засіданні пленуму обкому Профспілки, який відбувся 27 березня 2019 р.

З цього питання розпочала пленум голова обкому Профспілки Г.Бєлікова. Вона наголосила, що в умовах децентралізації, недосконалої законодавчої бази у цьому напрямі перед профспілкою та її територіальними організаціями стоять важливі завдання. Необхідно проаналізувати свою роботу, сформувати плани на майбутнє, реалізувати всі можливості перебудови організаційних засад існування Профспілки для успішного задоволення потреб її членів та залучення до лав тих, хто її залишив.

Учасники пленуму заслухали та обговорили питання проведення звітно-виборної кампанії в обласної організації Профспілки. Визначено план підготовки до ХХ звітно-виборної конференції обласної організації Профспілки – порядок обрання делегатів, документи конференції, методичні рекомендації та інструкції проведення звітів і виборів у всіх організаційних ланках Профспілки.

Прийнято відповідні постанови.

У ході роботи пленуму відбулося нагородження профспілкових активістів. У зв’язку з ювілеєм було нагороджено:

Сало Валерія Вікторовича - голову профспілкової організації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» - Почесним знаком Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства»;

Булгаку Лідію Петрівну - голову Вільногірської міської організації Профспілки - Почесною грамотою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України;

Сергієнко Наталію Андріївну - голову Новомосковської міської організації Профспілки - Почесною грамотою обласного комітету Профспілки;

Січову Зою Іванівну - голову П’ятихатської районної організації Профспілки - Почесною грамотою обласного комітету Профспілки.

За активну роботу в профспілці та до Дня гендерної рівності і миру Почесною грамотою Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок нагороджено Герховську Любов Геннадіївну – голову Центральної районної організації Профспілки м. Дніпро .

За багаторічну роботу з організації передплати газети профспілок області «Позиція» Почесною грамотою Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок нагороджено Ткачука Олександра Леонідовича - голову Томаківської районної організації Профспілки 

P010319-_0073

P-020319_0074

P030319_0092

P040319_0075

P050319_0087

P060319_0083

P080319_0054

P090319_0066

P010319_0067

P110311_0071


26.03.2019 р. - Нова професія: фахівець з профспілкової діяльності

Наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження Зміни № 8 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» від 15 лютого 2019 року № 259, розділ 2 «Професіонали» Класифікатора за пропозицією профспілок доповнено новою назвою професії «Фахівець з профспілкової діяльності» за кодом 2490 (професійне угрупування «Професіонали, що не входять в інші класифікаційні угрупування»).

Зазначена професійна назва роботи може застосовуватися для працівників, які займаються профспілковою діяльністю, зокрема пов’язаною з організацією такої роботи.

Кваліфікаційна характеристика

Фахівець з діяльності професійних спілок

Завдання та обов’язки. Розробляє або бере участь у розробленні програмних документів профспілок, організовує їх втілення в життя. Аналізує проблеми профспілкового руху та надає пропозиції щодо шляхів їх вирішення. 

Здійснює заходи із залучення працівників до профспілкового членства, веде облік членів профспілки та видачу профспілкових квитків. Організовує забезпечення діяльності виборних органів профспілок проведення виборів. Веде протоколи засідань виборних профспілкових органів, забезпечує їх зберігання. Готує інструктивні матеріали з питань діяльності профспілки. Організовує та бере участь у проведенні заходів та дій, передбачених законодавством, угодою, колективним договором та іншими спільними документами роботодавця та профспілок. Вивчає, узагальнює, організовує поширення досвіду роботи організацій профспілок. Виконує роботи зі складання періодичної статистичної звітності та одноразових звітів організацій профспілок за формами і в строки, встановлені профспілковими та відповідними державними органами. 

Проводить збір статистичних даних та їх аналіз. Надає кваліфіковану допомогу з питань діяльності профспілок. Організовує і бере участь у проведенні семінарів, нарад, круглих столів для обміну інформацією, повідомлень. Збирає пропозиції членських організацій профспілки, членів профспілки з питань діяльності профспілки. 

Проводить роботу з організації навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації профспілкових працівників. Готує подання до нагородження профспілкових активістів та працівників державними чи профспілковими нагородами.

Повинен знати: положення національних та міжнародних нормативно-правових актів щодо діяльності профспілок; норми статутів та інші локальні нормативні акти профспілок; правила ведення документообігу і оформлення протоколів засідань виборних профспілкових органів; нормативно-правові акти з питань державної реєстрації юридичної особи, зокрема організації профспілки та об’єднання профспілок, порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), проведення мирних зібрань; форми документів зі статистичного обліку і звітності профспілок та інструкції щодо їх заповнення; вітчизняний і світовий досвід діяльності профспілок.

Кваліфікаційні вимоги:

  • Провідний фахівець з діяльності професійних спілок: вища освіта першого рівня за ступенем не нижче бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді фахівця з діяльності професійних спілок I категорії – не менше ніж 2 роки.

  • Фахівець з діяльності професійних спілок I категорії: вища освіта першого рівня за ступенем не нижче бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді фахівця з діяльності професійних спілок ІІ категорії – не менше ніж 2 роки.

  • Фахівець з діяльності професійних спілок II категорії: вища освіта першого рівня за ступенем не нижче бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді фахівця з діяльності професійних спілок – не менше ніж 1 рік.

  • Фахівець з діяльності професійних спілок: вища освіта першого рівня за ступенем не нижче бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань без вимог до стажу роботи.

За матеріалами ФПУ


22.03.2019 р. - Звернення Президії ФПУ з нагоди виборів Президента України 31 березня ц.р.

1-4

 

Шановні спілчани!

 

Під час виборів Президента України без перебільшення буде вирішуватися доля України на найближчі 5 років.

Вага вибору кожного з нас є високою. Цього разу у президентських перегонах на найвищу державну посаду заявили про свою участь рекордна кількість претендентів. Громадяни, голосуючи за того чи іншого кандидата, обиратимуть не лише яскраву особистість, а й візьмуть на себе відповідальність за майбутнє країни. Наш з вами вибір безпосередньо матиме вплив на подальший розвиток Української держави, забезпечення миру і безпеки, незмінність її зовнішньополітичного курсу на європейську інтеграцію.

Федерація профспілок України, яка представляє інтереси понад 5 млн членів профспілок з різними політичними поглядами та уподобаннями, в основі своєї діяльності керується демократичними цінностями, верховенством права. Пріоритетом профспілок є забезпечення прав людини на працю, гідну оплату, безпеку на робочих місцях, соціальний захист ветеранів праці, гарантування доступної і якісної професійної освіти молоді та забезпечення їхньої зайнятості.

Профспілкові лідери й активісти, члени профспілок під час зустрічей з кандидатами на посаду Президента мають порівнювати пріоритети своєї діяльності, цілі та завдання, окреслені у Стратегії діяльності ФПУ на 2016–2021 роки «Європейський вибір», з основними положеннями передвиборних програм.

Професійні спілки очікують від кандидатів у президенти не нищівної критики один одного, а широкої дискусії щодо їх програмного бачення подальшого розвитку України як незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Дієвих кроків, які будуть здійснені на рівні держави і місцевого самоврядування для досягнення:

     - справедливого правосуддя на основі верховенства права, рішучого подолання корупції;
     - стійкого економічного зростання за рахунок розвитку промисловості, подолання тіньової економіки, створення високооплачуваних робочих місць як альтернативи масовому виїзду українців на заробітки за кордон;
     - справедливого розподілу результатів праці; забезпечення гідної зарплати  і наближення її до  рівня країн ЄС;
     - створення належних умов для гідного життя, подолання бідності, забезпечення доступу до медичної допомоги, освіти, отримання професії, житла;
     - забезпечення конституційних прав профспілок на свободу об’єднання, гарантування їх правозахисної діяльності в інтересах людей праці; захист від незаконних зазіхань на профспілкову власність, недопущення перешкоджання статутній діяльності профспілок представниками влади і роботодавців;
     - розширення народної демократії, запровадження права народної законодавчої ініціативи, відкликання народних депутатів за невиконання своїх обов’язків, гарантування конституційного права на мирні зібрання та страйк.

Закликаємо членів профспілок уважно аналізувати програми кандидатів на посаду Президента, звіряти їх з профспілковими трудовими і соціальними пріоритетами, зробити свідомий відповідальний вибір.

Поважаймо свою власну гідність як виборця і розуміймо особисту відповідальність за майбутнє України.

Звертаймося до спілчан із закликом прийти 31 березня ц.р. на виборчі дільниці і виконати свій громадянський обов’язок.

ФПУ, всеукраїнські профспілки, територіальні профоб’єднання, як демократичні організації, відкриті для діалогу з кандидатами на посаду Глави держави, які поділяють і готові втілювати життєві цінності трудової людини.


18.03.2019 р. - КОНКРЕТНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО – ВІДЧУТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

 DSCN0040

 Минуло майже три десятиріччя з часу укладення (1991 р.) першої на Дніпропетровщині і однієї з перших в тодішньому Союзі Територіальної угоди між профспілками та органами влади. Незабаром до неї приєдналися об’єднання роботодавців, а в 2017 році – обласна рада. І всі ці роки угода сприяла вирішенню цивілізованим шляхом, за столом перемовин багатьох проблем соціально-трудових відносин і економічного розвитку регіону, конкретних трудових колективів, захисту інтересів трудящих і всього населення. 

Днями в Будинку профспілок на черговому засіданні обласної соціально-економічної ради було підбито підсумки виконання за 2018 рік Територіальної угоди на 2017-2020 рр., а також (на виконання рішення попереднього засідання ради у вересні 2018 р.) спільно з колегією ГУ Держпраці в Дніпропетровській області розглянуто питання про стан виробничого травматизму на підприємствах області за минулий рік. 

Відкриваючи захід, керівник Спільного представницького органу профспілок області, голова Обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль зазначив, що проведена соціальними партнерами робота за звітний період дала певні позитивні результати, і, насамперед, у вигляді росту економіки, що стало запорукою вирішення багатьох нагальних питань трудових колективів та в цілому Дніпропетровщини. 

Але в той же час, є ще й чимало проблем, які турбують трудящих і всіх громадян: знецінення заробітної плати і несвоєчасна її виплата, відсутність конкретної підтримки вітчизняного товаровиробника, зростання цін на товари першої необхідності, заплановане чергове підвищення вартості енергоносіїв та в цілому житлово-комунальних послуг, значні перекоси на окремих підприємствах в оплаті роботи працівників і топ-менеджерів, скорочення працюючих в бюджетних організаціях та проблеми зайнятості. Через низькі заробітки в багатьох галузях економіки виник дефіцит кадрів, які сьогодні масово мігрують за кордон. Ці та інші питання неодноразово піднімалися сторонами соціального діалогу на різних рівнях. Але не всі з них вирішені, і тому потрібні подальші спільні зусилля всіх органів влади, роботодавців і профспілок для поліпшення ситуації. В.Дубіль закликав учасників засідання до відвертого діалогу та подальшої конструктивної співпраці. 

Про зримі результати соціального діалогу на Дніпропетровщині говорив й присутній на раді перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Динамічно, за його словами, завдяки спільній роботі соціальних партнерів розвивається економіка області, яка є сьогодні головним локомотивом економіки України, створюються нові робочі місця, зростає рівень зарплати, будуються нові дороги, дитсадки та школи. Чимало проблем на місцях дозволяє вирішувати децентралізація влади. 

Більш детально про виконання владою своїх зобов’язань розповів заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Петренко, який особливо наголосив на зростанні рівня оплати праці (за рік – на 27,7%; 2018 р. – середньомісячна зарплата склала в області 8862 грн.), своєчасній її виплаті в бюджетній сфері, легалізації більш ніж 2 тис. робочих місць та виведенні з «тіні» зарплат, конкретних кроках по вирішенню проблем дефіциту кадрів. 

Сконцентрував головну увагу у своєму виступі на питаннях зайнятості й керівник соціально-економічної ради, голова Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв. Нестачу виробничих кадрів, за його словами, відчуває нині кожна галузь. І дуже важливо, що над вирішенням цієї гострої проблеми роботодавці працюють у тісному контакті з владою та профспілками (особливо, що стосується впровадження дуальної форми професійного навчання, в тому числі із застосуванням німецького досвіду). Він також висловив стурбованість скороченням потенціалу через зростання виробничого травматизму та профзахворювань, запропонувавши спільно звернутись до органів центральної влади стосовно необхідності повернення до практики фінансування за кошти Фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування та оздоровлення трудящих. (Зазначимо, що профспілки постійно ставлять це питання перед урядом). 

Представник профспілок – заступник голови облпрофоб’єднання Юрій Чернов звернув увагу ще на один аспект цієї проблеми. На його думку, значне скорочення в області чисельності зайнятих та нових вакансій робочих місць пов’язано й з відсутністю дієвої державної промислової політики, конкретної підтримки з боку влади вітчизняного виробника та розвитку внутрішнього ринку. Він говорив також про необхідність для збереження кадрів подальшої боротьби за підвищення державних соціальних гарантій в сфері оплати праці, викоренення такого соціального зла, як несвоєчасна виплата зарплати (зараз вона складає в області 133 млн. грн.). 

У цьому ж контексті дуже актуальним було й розглянуте на раді Звернення до неї обласних профорганізацій бюджетної сфери, в якому висловлюється занепокоєння нинішньою ситуацією з оплатою праці її працівників. 

У своєму рішенні рада вирішила звернутися до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України стосовно необхідності продовження роботи щодо прискорення прийняття урядом Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року та створення Міністерства промислової політики України. 

Підтримано також пропозицію профспілкової сторони щодо необхідності звернення до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України про ініціювання перед Кабінетом Міністрів України включення галузі житлово-комунального господарства до пріоритетних напрямків державної політики задля розвитку та оновлення її основних засобів виробництва. Вирішено також домагатися прийняття Верховною Радою України Законопроекту «Про затвердження загальнодержавної, цільової науково-технічної Космічної програми України на 2019-2022 роки», вже схваленої Кабінетом Міністрів України. 

Учасники засідання одним з найголовніших завдань сторін визнали сприяння зростанню рівня оплати праці та її своєчасної виплати, недопущення залучення до роботи працівників без належного оформлення та оплатою в «конвертах», нарахування заробітної плати працюючим менше, ніж передбачено законодавством України, Генеральною та галузевими угодами, колективними договорами. Спільно планується здійснювати співпрацю і взаємодію щодо підтримки вітчизняних товаровиробників та всіляко сприяти їхньому виходу на зовнішні ринки. Запропоновано підготувати та винести на розгляд ради у 2 півріччі 2019 р. питання про стан реалізації спільної Угоди по співробітництву з питань збереження трудового потенціалу області. 

Запропоновано обласній Раді звернутись до органів місцевого самоврядування щодо виділення фінансової підтримки підприємствам ЖКГ, де встановлені тарифи на послуги ЖКГ не відповідають економічно обґрунтованим витратам. 

Враховуючи виникнення зараз ускладнення порядку визначення категорій та погодження списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, прийнято рішення звернутися до Держпраці стосовно необхідності створення відповідних підрозділів відділу з питань гігієни праці, крім Дніпра, ще в п’яти містах області – Кривому Розі, Павлограді, Нікополі, Новомосковську та Кам’янському.  

Щодо питань, які поставили профспілки бюджетної сфери, вирішено звернутися до обласної державної адміністрації, її департаментів – фінансів, освіти і науки, охорони здоров’я та управління культури, національностей і релігій з пропозицією щодо спільних заходів з галузевими обласними профспілковими організаціями, спрямованих на забезпечення зростання заробітних плат в бюджетному секторі економіки, відновлення встановлених законодавством доплат і надбавок, а також на встановлення регіональних надбавок; додержання соціально-трудових відносин відповідно до норм трудового законодавства. 

Під час засідання ради голова Облпрофоб’єднання В.Дубіль вручив першому заступнику голови облдержадміністрації О.Кужману одну з найвищих нагород Федерації профспілок України – почесний знак «За розвиток соціального партнерства». 

Изображение 11961 

Изображение 11967 

 Изображение 11971

 Изображение 11975

DSCN0069 

    В.Коврига, зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

13.03.2019 р. - Президія ЦК Профспілки: на порядку денному актуальні питання

У конструктивному діалозі та з ґрунтовним обговоренням питань порядку денного 13 березня 2019 року у конференц-залі готельного комплексу «Турист» відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Відкрив та вів засідання президії Голова Профспілки Георгій Труханов.

На обговорення було винесено ряд планових питань серед яких:

– стан фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2019 році;

– основні статистичні дані Профспілки працівників освіти і науки України за 2018 рік;

– зміни та доповнення до Статуту Профспілки працівників освіти і науки України;

– проекти інструктивно-методичних документів щодо звітів і виборів у Профспілці працівників освіти і науки України та інші внутрішньоспілкові питання.

Про зміни в системі оплати праці освітянам, обсяги освітньої субвенції на області країни, використання коштів на освіту у регіонах та нестачу фінансування йшлося в аналізі, який презентував заступник Голови Сергій Романюк.

Так, загальна сума видатків місцевих бюджетів, які необхідні додатково для забезпечення потреб закладів та установ освіти до кінця 2019 року становить 6,9 млрд гривень. А за інформацією наданою з областей додаткова потреба у видатках освітньої субвенції становить 2,1 млрд гривень, тобто її не вистачає 341 місцевому бюджету усіх рівнів.

Щодо надбавок освітянам, то за інформацією з регіонів такі надбавки виплачуються у виключних випадках, або лише керівникам шкіл та їх заступникам та вчителям, які працюють за програмою «Нова українська школа». А надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 30% передбачені лише у 48 місцевих бюджетах.

Заслухавши інформацію, президія прийняла рішення інформувати соціальних партнерів Профспілки про реальний стан фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних освітян з метою вжиття відповідних заходів для належного рівня забезпечення галузі необхідними коштами.

Наступною для обговорення стала доповідь заступниці Голови Профспілки Любові Гарбаренко. Подаючи інформацію про основні статистичні дані Профспілки, вона наголосила, що сьогодні Профспілка об’єднує понад 1,5 мільйона членів, серед яких 976 тисяч працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, вищої, професійно освіти. Членами Профспілки також є більше ніж 450 тисяч студентів і майже 25 тисяч учнів професійно-технічної освіти.

На звершення роботи було обговорено питання удосконалення статутних норм та методичних документів для проведення звітно-виборної кампанії 2019-2020 років.


23.02.2019 р. - ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я. Григорій Осовий: «Профспілки постійно опікуються такими важливими питаннями, як охорона здоров’я наших громадян та забезпечення гідних умов праці і гідної її оплати для працівників цієї галузі»

Б 

 20 лютого Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий за дорученням Президії ФПУ та від імені ФПУ підписав протокол про приєднання до Меморандуму про співробітництво колективних членів Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров'я України.

Це відбулось під час засідання Координаційної ради, що проходила під головуванням президента УСПП, Голови ООРУ Анатолія Кінаха. Профспілковий лідер дав високу оцінку Меморандуму та діяльності КР Платформи, проінформував про участь профспілок у цієї важливої справі, запропонував низку конкретних ефективних заходів по реалізації стратегії охорони здоров'я в Україні.

«Профспілки постійно опікуються таким важливим питанням, як охорона здоровя наших громадян  та забезпечення гідних умов праці і гідної її оплати для працівників цієї сфери, - зазначив Григорій Осовий. – Ми здійснюємо контакти та співробітництво по цим напрямкам з нашими соціальними партнерами – урядовцями та роботодавцями - на різних рівнях та різних переговорних площадках, перш за все, НТСЕР та СПО, під час роботи над текстом Генеральної угоди на новий строк. Це стосується як ФПУ у цілому, так і Профспілки працівників охорони здоров’я, яка по чисельному складу – більш ніж 700 тисяч членів профспілок – займає друге місце серед всеукраїнських галузевих профспілок. Ми бачимо свої пріоритетні завдання у тому, щоб, з одного боку, сприяти створенню необхідних умов для якісного та ефективного обслуговування людей праці, всіх громадян України медичними послугами. А з іншого боку – забезпечувати самих працівників галузі надійним та своєчасним фінансуванням, гідними умовами праці, підвищенням іі престижу та оплати. Ми вважаємо, що   Координаційна рада Платформи Національної стратегії охорони здоров'я України робить велику справу і профспілки тут можуть і повинні робити її з вами».

Під час засідання було обговорено також ряд інших питань, серед яких: «Про розширення складу членів Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України», «Про результати виконання Першочергових заходів по виконанню рішень Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України від 14 листопада 2018 року». «Про План роботи Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України на 2019 рік».

 Прес-центр ФПУ 

Б1

 

Б3

 

Б4

 

22.02.2019 р. - Лист-подяка українським профспілкам

2014008 123

 

До Голови ФПУ Григорія Осового надійшов лист від Генерального секретаря ЄКП, Генерального секретаря ПЄРР Лука Вісентіні, у якому він висловив глибокий жаль з приводу відміни його участі у візиті місії ЄКП/ПЄРР в Україну 12-14 лютого ц.р. через необхідність підготовки конгресу ЄКП.

 Лука Вісентіні зазначив, що керівник місії Йозеф Стредула та виконавчий секретар ПЄРР Антон Леппік доповіли йому після повернення з Києва про результати візиту, і йому було приємно почути, що місія мала дуже цікаві та конструктивні дискусії з представниками української влади.

«Я хотів би дуже подякувати вам за гостинний прийом членів місії і за програму зустрічей з органами влади, яку ви підготували. Я був би дуже вдячний, якби ви передали мої слова вдячності братам і сестрам з профспілок, представникам органів влади та різноманітних інституцій, з якими зустрічалася місія. 

Будьте певні, що ЄКП/ПЄРР буде дуже уважно стежити за становищем українських працівників у своїй країні та за кордоном. Я планую разом з Йозефом доповісти на засіданні Керівного комітету ЄКП 26 лютого і запропоную організувати подальшу зустріч у Брюсселі між вами та представниками установ ЄС», - наголосив європейський профспілковий лідер у своєму листі.

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ


21.02.2019 р. - Профспілки наполягають на збільшенні страхових виплат

-соцстрах-випадок-виробництво--352jxtq3t6z02vm035uzgq

 

20 лютого у День соціальної справедливості Уряд на своєму засіданні додатково вніс та без обговорення розглянув і прийняв з подальшим доопрацюванням постанову «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого», затвердивши коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат зазначеним категоріям громадян з 1 березня 2019 р. у розмірі 1.05, тобтопідвищивши їх порівняно з минулим роком на 5%.

 Спільний представницький орган об’єднань профспілок, розглянувши зазначений проект постанови КМУ категорично його не погодив, наголосивши у своєму листі до Мінсоцполітики, що збільшення коефіцієнту перерахунку щомісячних страхових виплат має бути значно більшим (принаймні на рівень інфляції), як це і передбачено чинним законодавством.

Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовийпереконаний, що розмір такого підвищення є явно заниженим. Він нагадує, що законами визначено наступне: при визначені названого коефіцієнту мають бути врахованими такі показники, як зростання середньої зарплати за попередній рік та індекс інфляції. З урахуванням того, що середня зарплата минулого року зросла номінально майже на 25%, а середньорічна інфляція становила 10,8%, запропоноване Мінсоцполітики збільшення коефіцієнту не відповідає ані першому, ані другому показнику.

Як зазначено у пояснювальній записці, такий невеликий розмір підвищення щомісячних страхових виплат обумовлений фінансовими можливостями бюджету Фонду соціального страхування України. Слід визнати, що на сьогодні ФСС має заборгованість, зокрема по сплаті лікарняних, виплаті по вагітності та пологах, що складає майже 0,5 млрд. грн. Термін непогашених виплат складає понад 1 місяць, але як вважають профспілки, причиною цього є той фактор, що протягом останніх декількох років під тиском урядових структур постійно зменшувався розмір відрахувань на загальнообов’язкове соціальне страхування на користь Пенсійного фонду. В результаті чого бюджет ФСС останніх років по факту є дефіцитним та нездатним здійснювати своєчасні і у повному обсязі соціальні виплати.

На думку Голови ФПУ, таке становище потребує проведення всебічного аналізу причин низької платоспроможності Фонду, корегувань його бюджету та перерозподілу соціального внеску з метою забезпечення гарантійних виплат застрахованим особам - в цьому і полягає позиція ФПУ, яка підтримується іншими профспілковими об’єднаннями країни.

СПО оперативно поінформував про свою позицію з цього питання КМУ та ФСС, запропонувавши на засіданні Правління Фонду соціального страхування, що заплановане на 26 лютого ц.р., розглянути дане питання та внести відповідні пропозиції КМУ щодо збільшення фінансування потерпілих від нещасного випадку на виробництві та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого.

Прес-центр ФПУ


15.02.2019 р. - День профспілкового центру Дніпропетровська

За традицією на початку лютого в Будинку профспілок було урочисто відзначено 28-річчя створення у новому форматі Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок. Декларація про його створення та перехід на нові принципи діяльності було прийнято у лютому 1991 року.

Загалом же історія цього міжгалузевого профцентру нараховує вже 113 років. Сьогодні він об’єднує 33 галузеві членські організації, приблизно півмільйона трудящих і є одним з найчисельніших та найактивніших в Україні.

Привітавши всіх з цією датою, голова облпрофцентру Віталій Дубіль відзначив, що, незважаючи на всі труднощі, профцентру вдалося зберегти єдність і націленість на вирішення найбільш гострих питань, які турбують трудові колективи та членів профспілок. У цій роботі він плідно співпрацює з органами влади і роботодавцями. Зокрема, з Федерацією організацій роботодавців, Дніпропетровською Торгово-промисловою палатою..

Все це дозволило минулого року досягти в області певного зростання обсягів виробництва і рівня оплати праці, зменшення безробіття. Але попереду ще багато невирішених питань, над якими доведеться працювати, щоб забезпечити гідний рівень життя людей.

Вже цього року президія облпрофцентру провела цілу низку заходів з найважливіших питань – підтримки вітчизняного виробника, налагодження взаємодії з Держінспекцією праці, захисту пенсійних та соціальних інтересів людей. І важливо всім профспілковим ланкам не збавляти взятих темпів.

Дуже символічно, що саме в цей святковий день відбулося й нагородження кращих профспілкових працівників та активістів – лауреатів конкурсів серед молодих профспілкових лідерів та «Профспілкова Ніка-2019» – серед кращих передплатників газети «Позиція».

Дніпропетровська обласна організація Профспілки достойно представила своїх активних учасників конкурсів. переможців. Серед молодіх лідерів – лауреат конкурсу голова первинної профспілкової організації комунального закладу освіти «Межівська ЗШ I-III ступенів №1» Межівської селищної ради» Сергій Феодосійович Скочко.

Переможці і лауреати  конкурсу на кращу передплату газети «Позиція» –Світлана Євгеніївна Виборова – голова Новокодацької районної організації профспілки працівників освіти і науки; Надія Іванівна Грищенко – голова Дніпропетровської районної організації профспілки працівників освіти і науки; Володимир Миколайович Сиволоб – голова Солонянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Еліна Петрівна Кузьменко – голова Самарської  районної організації Профспілки працівників освіти і науки України; Олександр Леонідович Ткачук – голова Томаківської  районної організації Профспілки працівників освіти і науки Ураїни.

Вітаємо переможців!

Дніпропетровська обласна організація Профспілки



21.01.2019 р. - Профспілка звернулася до влади щодо оприлюднення постанови про підвищення зарплат у вищій школі

У зв’язку зі зволіканням з оприлюдненням постанови Кабінету Міністрів України про підвищення оплати праці науково-педагогічних працівників з 1 січня 2019 року ЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України та Міністра освіти і науки України.

У зверненні, зокрема сказано, що постанову про підвищення оплати праці науково-педагогічних працівників було прийнято на засіданні Уряду ще 18 грудня 2018 року. Вже пройшло більше місяця, станом на 21 січня 2019 року, а зазначена постанова не оприлюднена, що призвело до численних звернень науково-педагогічних працівників та профспілкових органів. 

Такі зволікання Кабінету Міністрів України та бездіяльність міністерств не сприяють поліпшенню довіри освітянами державній владі, викликають їхнє справедливе невдоволення та обурення. 

 

Завантажити звернення post-kmu_schen-2019.pdf [147,41 Kb][3] Завантажити Переглянути документ онлайн 

15.01.2019 р. - Державні свята України – календар на 2019 рік

У цьому календарі на 2019 рік ви знайдете 11 державних свят України, які завжди є вихідними. Дати дев’яти офіційних державних свят є незмінними, лише Великдень і Трійця щороку припадають на різні дні. У інфографіці вони позначені зірочкою*.

Через те, що святкові дні, які припадають на вихідні, переносяться, або ж припадають на п’ятницю чи понеділок, українці отримують невеликі канікули.

Державні свята у 2019 році

1 січня – Новий рік

7 січня – Різдво Христове

8 березня – Міжнародний жіночий день (Міжнародний день прав жінок і миру)

28 квітня* – Великдень

1 травня – День праці

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги)

16 червня* – Трійця

28 червня – День Конституції України

24 серпня – День незалежності України

14 жовтня – День захисника України

25 грудня – Різдво Христове (католицьке)

 

Як переносяться державні свята у 2019 році, якщо припадають на вихідний

  • вихідний 28 квітня, Великдень – нa понеділок 29 квітня;

  • виxідний 16 червня, Трійця – нa понедiлок 17 червня;

  • вихiдний 24 серпня, День незалежності – нa понеділoк 26 серпня.

Тривалі вихідні у 2019 році

На Новий рік буде три вихідні – 30, 31 грудня та 1 січня.

На Різдво теж – з 5 до 7 січня (включно).

На Міжнародний жіночий день, який випадає на п’ятницю, будемо відпочивати 8, 9 та 10 березня.

На Великдень – з 27 до 29 квітня (включно).

На Трійцю – 15, 16 та 17 червня.

День Конституції – з 28 до 30 червня (включно).

День незалежності – 24, 25 та 26 серпня.

Покрова та День захисника України – з 12 до 14 жовтня (включно). 

За матеріалами Факти.Lifestyle

14.01.2019 р. - Підвищуємо заробітну плату працівників освіти з січня 2019

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України привертає увагу на необхідність дотримання трудових прав членів профспілки – працівників закладів та установ освіти у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2019 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу і мінімальної заробітної плати.

Відповідно до примітки 1 Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298, з урахуванням внесених змін, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», посадові оклади (ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Абзацом другим примітки 1 до Додатку 1 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 з урахуванням змін, зокрема внесених наказом від 20.01.2017 № 81, також передбачено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) з розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року затверджено на рівні 1921 гривні.

Згідно з приміткою 2 до Додатку 1 до наказу № 557 посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі, коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 – відкидаються, від 0,5 і вище – заокруглюються до однієї гривні.

Тому з 1 січня 2019 року розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів і установ освіти визначаються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1921 гривні, замість 1762 гривень станом на 1 січня 2018 року, тобто підвищуються на 9% з відповідним їх заокругленням.

Розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, підвищуються на 10 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» (без заокруглення).

При цьому згідно з пунктом 34 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, утворюються нові розміри посадових окладів та ставок заробітної плати, від яких визначаються розміри всіх інших виплат, зокрема й підвищень за роботу в певних типах закладів освіти та за педагогічні звання, присвоєні за наслідками атестації.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року складає 4173 гривні, тобто її збільшено з 3723 гривень або на 12,1%.

Тому відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. 

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, здійснюється доплата до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. При виконанні роботи на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Тобто умови встановлення доплат до рівня мінімальної заробітної плати не змінилися. 

Щодо посадових окладів науково-педагогічних працівників, то відповідно до схваленої 18 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України постанови їх розміри мають бути підвищені з 1 січня 2019 року ще додатково на 11%. 

Однак на даний час зазначеної постанови ще не оприлюднено, яка буде доведена до територіальних організацій профспілки одразу після її надходження.


08.01.2019 р. - В Україні зросла мінімальна заробітна плата

З 1 січня 2019 року в Україні підвищено рівень мінімальної зарплати – тепер він складатиме 4173 грн замість 3723 гривні.

Відповідні зміни зафіксовані в державному бюджеті на 2019 рік, який 23 листопада 2018 року прийняла Верховна Рада України.

Підвищення мінімальної зарплати означає і зростання середнього показника зарплати в Україні – в новому році він зросте з 9218 грн до 10,1 тис. грн.

Крім того, в 2019 році на 9,4% має зрости також прожитковий мінімум - один з основних соціальних показників, на основі якого ведеться розрахунок більшості соціальних виплат.

У новому році середній прожитковий мінімум, який становить зараз 1853 грн, підвищать у два етапи: з 1 липня – до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн. Ці зміни також закладені в держбюджеті.

Нагадуємо, за підсумками 2018 року рівень зростання мінімальної зарплати становило приблизно 16%. У наступні роки показник буде варіюватися в 2020 році на 5-8%, а в 2021 – на 4-6%, згідно з прогнозами Мінекономрозвитку.

За матеріалами ФПУ


04.01.2019 р. - У 2019 зростають штрафи за порушення трудового законодавства

Державна фіскальна служба повідомила про зростання у 2019 році на 12% штрафів за порушення трудового законодавства.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2019» передбачає встановлення з 1 січня мінімальної заробітної плати в розмірі 4173 гривень.

Разом зі збільшенням мінімальної заробітної плати, збільшуються і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.

Законодавством передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – 125 190 гривень (у 2018 році – 111 690 гривень), по кожному працівнику за наступні порушення: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску.

Штраф у 10 мінімальних зарплат – 41 730 гривень (у 2018 році – 37 230 гривень) передбачено за

  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, не оплачено роботу в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понаднормову роботу та інші питання оплати праці); 

  • недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків.

3 мінімальні зарплати – 12 519 гривень (у 2018 році – 11 169 гривень): порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законом про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

1 мінімальна зарплата – 4 173 гривні (в 2018 році – 3 723 гривні): порушення інших вимог трудового законодавства.

До керівників підприємств застосовують адміністративну відповідальність від 8 500 гривень до 17 000 гривень за: за фактичний допуск працівника без трудового договору і за несвоєчасне повідомлення фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Наприклад, фактичний доступ до роботи працівника без трудового договору (наказу) може коштувати роботодавцю 142 190 гривень (125 190 гривень + 17 000 гривень) + виплати такому працівнику заробітної плати в розмірі не нижчому від середньої заробітної плати у відповідному виді економічної діяльності в регіоні за відповідний період.

Прес-служба Державної фіскальної служби України



2 0 1 9  рік


28.12.2018 р. - Рік 2018: аналіз, напрацювання, перспективи

Початок нового року – традиційний час для підбиття підсумків та аналізу подій року, що минув. 2018 рік був неоднозначним, досить суперечливим, багатим на різні заходи – суспільні, державні, культурні, політичні, міжнародні. Проте, не заважаючи на фінансово-економічну нестабільність й політичні рухи в державі Профспілка працівників освіти і науки України не відступила від основної мети своєї діяльності – захист соціально-економічних, трудових прав та духовних інтересів освітян.

Аналізуючи те, чого вдалося домогтися, стає зрозумілим, що Профспілка обрала правильний шлях – не братися за всі проблеми одночасно, а конструктивно й поступово вирішувати освітянські питання.

Увесь 2018 Профспілка працювала у форматі відкритого спілкування зі спілчанами, владою, широкого поінформування щодо спільних дій у питаннях створення необхідних умов роботи педагогів, навчання студентської молоді, гідної оплати праці й поліпшення якості освіти в цілому.

Соціально-економічний захист освітян

Основний вектор дій Профспілки у 2018 році був чітко направлений на підвищення суспільного статусу та поліпшення фінансового становища вчителів, вихователів, викладачів та студентів. Адже цілеспрямований соціально-економічний захист педагогів – першочергове завдання діяльності Профспілки працівників освіти і науки України.

Щороку збільшуються видатки на освіту, зокрема завдяки діям Профспілки та її організаційних ланок. У 2018 році обсяги видатків на освіту в цілому в Україні складали 220,8 млрд гривень, або 6,8 % від ВВП (проти 6,0% – у 2017 році). Тобто видатки на освітню галузь збільшено на 43 млрд гривень порівняно з минулим роком, що в розрахунку на одного працюючого в системі освіти додатково складає приблизно 31,5 тисяч на рік.

Збільшено також обсяги освітньої субвенції до 61,7 млрд гривень, що більше від минулого року на 17,3%. Збільшення її на 9,1 млрд гривень сприяло підвищенню цьогорічних доходів кожного з вчителів та інших педпрацівників закладів загальної середньої освіти у середньому на 20,7 тисячі гривень на рік.

Позитивним результатом дій спілчан стало прийняття Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2018 року розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, на 10%. Таке підвищення сприяло збільшенню їхнього річного доходу у середньому на 10 тисяч гривень.

Урядовим рішенням підвищено з 1 січня 2018 року розміри надбавок за престижність праці з 20% до 30% посадового окладу педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, а з 1 вересня – всім іншим педпрацівникам, що у грошовому вимірі складає від 4 до 7 тисяч гривень на рік.

Продовжувалася робота в напрямі соціального партнерства. Скеровано низку листів на адреси голів обласних адміністрацій та обласних рад з пропозиціями підтримки освітян щодо виплати їм надбавок за престижність праці та винагороди за сумлінну працю у максимальному розмірі, диференціації заробітної плати тим працівникам, хто отримує її в мінімальному розмірі, оплати за завідування кабінетами та за заміну тимчасово відсутніх колег тощо, що в певній мірі також мало позитивні результати на місцях.

Вирішувалися також питання щодо атестації педагогічних працівників, зокрема вихователів груп продовженого дня.

Завдяки спільним зусиллям ЦК Профспілки та її організаційних ланок впродовж року в багатьох регіонах зменшилися обсяги невикористаної освітньої субвенції, зі спрямуванням їх на виплату надбавок, доплат, винагороди та преміювання педпрацівників шкіл. Хоча в цьому напрямі треба ще більш наполегливо домагатися від роботодавців спрямування освітньої субвенції за її цільовим призначенням, а саме на оплату праці.

Визначним у цьому році стало підбиття підсумків виконання Галузевої угоди на 2016 - 2020 роки та внесення до неї змін у зв’язку з прийняттям нової редакції закону «Про освіту» та низки інших законодавчих актів.

У розвиток норм статті 61 закону «Про освіту» та його Прикінцевих та перехідних положень щодо поступового забезпечення до 2023 року встановлення найнижчого посадового окладу педагогічного працівника у розмірі 4 прожиткових мінімумів, а науково-педагогічного – на 25% вище, щойно Урядом прийнято рішення про підвищення з 1 січня 2019 року на 11% посадових окладів науково-педагогічних працівників.

ЦК Профспілки спрямовано низку зауважень до проекту закону «Про повну загальну середню освіту», де наголошено на неприпустимості погіршення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів загальної середньої освіти при його прийнятті. Окремі з зауважень до цього законопроекту відображено у вимогах учасників Всеукраїнської акції протесту профспілок, що відбулася 17 жовтня.

У рамках переговорного процесу під час обговорення бюджету освіти на 2019 рік, пошуку шляхів вирішення проблемних питань відбулися зустрічі представників Профспілки та Міністерства освіти і науки України. За ініціативою ЦК Профспілки спрямовано спільний листа до органів управління освіти щодо встановлення педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної освіти та іншим, кого оминуло Урядове підвищення, надбавок за високі досягнення у праці в розмірі 10% і вище посадового окладу.

У багатьох регіонах позитивно відреагували на як на це звернення, так і на попередні звернення ЦК Профспілки, щодо підвищення їм заробітної плати шляхом встановлення, так званих, «муніципальних» надбавок.

ЦК Профспілки спрямовано низку звернень особисто до голів усіх депутатських партій, груп та фракцій у Парламенті, до відповідних комітетів з зауваженнями і пропозиціями до проекту Державного бюджету на 2019 рік стосовно забезпечення фінансування освіти в законодавчо передбаченому обсязі, встановлення рівня заробітної плати працівників освіти, збільшення обсягів видатків за окремими бюджетними програмами.

Позитивним у прийнятому Державному бюджеті на 2019 рік є збільшення видатків освітньої субвенції до 69,6 млрд гривень, тобто на 7,9 млрд гривень. Закладено видатки на підвищення розмірів оплати праці науково-педагогічних працівників, на фінансове забезпечення підтримки освітніх та наукових програм, підключення інтернету у сільських школах, придбання шкільних автобусів, будівництво спортивних споруд, басейнів.

Передбачено видатки на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, на оновлення матеріально-технічної бази закладів вищої освіти. Виділено субвенцію на створення та ремонт спортивних комплексів при загальноосвітніх школах. Враховано вимоги щодо збереження механізму фінансування коледжів та технікумів у складі вишів 3-4 рівнів акредитації тощо.

У зв’язку зі збільшенням у Держбюджеті прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 1921 гривні, з січня прийдешнього року збільшиться на 9% розмір оплати праці тих освітян, чиї оклади встановлюються за 13 і вище тарифними розрядами. Всім іншим працівникам освіти підвищуватиметься заробіток до рівня мінімальної заробітної плати, а саме не нижче 4173 гривень. 

Правова робота ЦК Профспілки

З метою захисту прав та інтересів членів Профспілки протягом року проводилися системна робота щодо здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти. До цієї роботи активно залучалися штатні професійні юристи (правові інспектори праці, юрисконсульти) обласних, міських організацій та громадські інспектори праці з числа профактиву виборних органів Профспілки.

У 2018 році проведено понад 3,5 тисячі перевірок додержання законодавства про працю, під час яких виявлено понад 7 тисяч порушень законодавства про працю, у тому числі: з оплати праці – 53 %; зміни істотних умов праці – 10 %; звільнень та переведень – 12 %; гарантій і компенсацій – 9 %.

На вимогу профспілкових представників роботодавцями усунуто понад 4 тисячі порушень трудового законодавства, притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності 35 посадових осіб.

З правових питань, в тому числі щодо застосування норм прийнятих у 2017 році Закону України «Про освіту», змін до спеціальних освітянських законів, надано більше 95 тисяч письмових та усних консультацій членам профспілки та профспілковим організаціям, складено понад 360 позовних заяв та інших процесуальних документів. Представники профспілки, в тому числі юристи Правової служби Профспілки представляли інтереси понад 12 тисяч членів Профспілки в судах та інших органах.

Найбільш показовими прикладами відстоювання в судовому порядку прав та інтересів членів Профспілки є, зокрема:

  • рішення Жовківського районного суду Львівської області про визнання базовими посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, що підвищені на 10% відповідно до постанови КМУ від 11.01.2018 № 22, від яких мають визначатися всі інші виплати;

  • рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі про визнання протиправним та скасування наказу Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради про оптимізацію штатних розписів комунальних закладів і підприємств (скорочення посад адміністративного та допоміжного персоналу);

  • рішення Черкаського окружного адміністративного суду у справі про скасування розпорядження Катеринопільської РДА в частині ліквідації відділу освіти як такого, що видано без погодження з профспілковою організацією;

  • судовими установами у Вінницькій області на користь працівників установ та закладів освіти присуджено понад 3 млн грн індексації заробітної плати. 

Організаційне зміцнення Профспілки

Організаційна робота ЦК Профспілки у році, що минув, була спрямована на підвищення результативності рішень, прийнятих на засідання виборних профорганів. Рік 2018 став роком усвідомлення того, що зміни неминучі й вимогам часу потрібно не просто слідувати, а змінюватися, розвиватися й професійно зростати. Тому, продовжуючи добрі традиції системи власних профспілкових навчань, було проведено семінари та навчання, які вийшли на новий практичний рівень.

Профспілкою працівників освіти і науки України у 2018 році проведено 2 Пленуми та 5 Президій. Відбулися засідання усіх трьох Рад ЦК Профспілки.

Так, 7 листопада 2018 року у Києві відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки, де було обговорено ряд актуальних питань у сфері вищої освіти.

4 грудня 2018 року засідала Ради освіти ЦК Профспілки. На порядок денний винесено два основних питаннях для обговорення – проект закону «Про повну загальну середню освіту» та проект постанови Уряду щодо сертифікації педагогічних працівників.

20 грудня 2018 року відбулося розширене засідання Ради осіб, які навчаються ЦК Профспілки, де молодь обговорила питання стипендій та гуртожитків.

У 2018 році відбулися ряд навчань серед яких:

  • семінар голів первинних профспілкових організацій закладів вищої освіти;

  • семінар-навчання фахівців Правової служби Профспілки;

  • семінар завідувачів фінансовими відділами, головних бухгалтерів обласних, Київської міської організацій Профспілки;

  • спільний семінар заступників голів та фахівців з соціально-економічних питань обласних, Київської міської організацій Профспілки;

  • семінар голів обласних, Київської міської організацій Профспілки;

  • семінар членів Контрольно- ревізійної комісії ЦК Профспілки та голів КРК обласних комітетів,  Київської міської організації Профспілки. 

Не всі питання Профспілка вирішувала за круглим столом. Порушення трудових прав педагогів у сфері оплати праці й обмеження законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі змусили нас піднятися. Освітяни виходили на регіональні та всеукраїнські акції протестів.

Так, 9 жовтня 2018 року здійснювалося пікетування освітян у 13 регіонах України, а 17 жовтня 2018 року у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок. Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України. Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у багатотисячній протестній ході і зі своїми вимогам вийшли до Уряду.

Інформаційна діяльність

Широке поінформування членів Профспілки, створення позитивного іміджу організації у суспільстві – стало особливо важливим аспектом діяльності Профспілки у 2018 році. Цьому напряму сприяла корпоративна мережа сайтів Профспілки, яка нараховує вже 23 Інтернет-ресурсів в областях, співпраця зі ЗМІ, проведення просвітницьких кампаній, обмін контентом із провідними інформагенціями, активна діяльність у соціальних мережах.

Власний сайт ЦК Профспілки за 2018 рік збільшив свою аудиторію, його проглянули понад 1 мільйон 460 тисяч відвідувачів з України, а також США, Італії, Польщі, Словаччини, Румунії, Франції, Молдови, Німеччини.

На сьогодні сайт ЦК Профспілки має відвідуваність у 3-5 тисяч унікальних користувачів за день. Гостра або резонансна інформація на сайті набирає понад сто тисяч переглядів.

Прослідковується тенденція до постійного збільшення відвідувачів, особливо з нового навчального року, у період активних дій організації, всеукраїнських навчань, різних заходів.

Функціонує майданчик Профспілки у соціальній мережі Фейсбук. Тижневе охоплення постів – понад 80 тисяч осіб. Тут оперативно подається інформація, фото та відео матеріал, опитування. Активно використовуються сучасні інструменти Google – фотогалерея та Фейсбук – група, Твіттер – для інформування суспільства та ЗМІ. 

Міжнародна співпраця 

Профспілка працівників науки та освіти України продовжила шлях розвитку та утвердження міжнародних відносин та співпраці.

Так, у лютому 2018 року Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен здійснила робочий візит до ЦК Профспілки у Київ. Метою перебування стало детальне ознайомлення з діяльністю Профспілки, вивчення питання реформування системи освіти країни, її проблем і викликів та солідарна підтримка Профспілки на рівні ЄКПО у боротьбі за права учительства. У рамках візиту було здійснено кілька важливих заходів, зокрема зустріч у Міністерстві освіти і науки України, з профактивом столиці, відвідування гімназії № 19, що на Подолі, та огляд реконструкції Буднику спілок.

Протягом 2018 року відбулися візити делегації Профспілки працівників освіти і науки України до Польщі та Словаччини, де вдалося ознайомитися з діяльністю профспілок відповідних країн, обмінятися досвідом та обговорити майбутню співпрацю. Також було взято учать у Спеціальній Конференції Європейського комітету профспілок освіти, що відбулася в Афінах. 300 делегатів із 132 національних профспілок освіти, що представляють працівників всіх рівнів освіти в 51 країні Європи, провели дебати і проголосували за низку резолюцій, щоб подолати ті труднощі, з якими стикаються вчителі у щоденній роботі.

Спортивно-масова робота

З метою популяризації серед членів Профспілки здорового, активного способу життя, розвитку фізичної культури і спорту у 2018 році проведено Всеукраїнську спартакіаду серед членів Профспілки працівників освіти і науки України з 4-х видів спорту: шахів, настільного тенісу, футзалу та волейболу. У спартакіаді взяли участь понад 450 членів Профспілки із 22 регіонів України.

Також у 2018 році команда від Профспілки освітян України у кількості 26 осіб взяла участь у XIV Міжнародній спартакіаді вчителів у Республіці Болгарія та здобули І місце – у змаганнях із шахів, ІІ місце – у змаганнях із міні-футболу, II та ІІІ місця – у змаганнях із настільного тенісу (загалом у заході взяли участь понад 550 учасників із 6 країн світу).

Проведення цих заходів знайшли позитивний відгук серед її учасників та керівників організаційних ланок Профспілки, про що свідчать відгуки учасників за результатами проведення відповідного анкетування.


На порозі Новий 2019 рік. Профспілка закликає до єдності думок і дій, згуртування та спільних зусиль задля поліпшення якості освіти, якості життя українських педагогів, викладачів, гідної підтримки вихователів, захисту інтересів молоді. Лише разом ми зможемо відстоювати свої права і наполягати на врахуванні наших думок та позицій. І нехай Новий рік принесе нам мир, добробут, злагоду та наснагу.

Бюро Президії Профспілки працівників освіти і науки України


16.11.2018 р. - Профспілки виборюють зростання соціальних стандартів

 У рамках доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік та врахування у ньому профспілкових пропозицій 15 листопада цього року у Міністерстві фінансів України відбулася нарада голів всеукраїнських галузевих профспілок із заступником міністра фінансів Юрієм Джигиром та керівниками структурних підрозділів Мінфіну.

Відкриваючи нараду заступник Голови ФПУ Олександр Шубін акцентував увагу на позиції профспілок щодо необхідності підвищення у проекті основного кошторису на наступний рік соціальних гарантій і стандартів, які, як вважають профспілки, є низькими.

Після проведення робочих зустрічей, що відбулися на виконання доручень Прем’єр-міністра України і Віце-прем’єр-міністра, де обговорювалися профспілкові вимоги до Уряду, ВР і роботодавців, необхідно знати, чи можливе протягом наступного року поетапне збільшення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій?

О. Шубін підкреслив, що профспілки виступають за впровадження на державному рівні сталої практики, яка б могла забезпечити слідом за зростанням цін і тарифів автоматичне підвищення соціальних стандартів. Це сприятиме макроекономічній стабільності: динаміці зростання ВВП, розвитку споживчого попиту, а також прогнозованому реагуванню економіки на підняття цін і тарифів.

У ході наради виступили очільники та представники від Профспілки авіапрацівників України, Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників вугільної промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників культури України, Профспілки працівників лісового господарства України, Профспілки працівників охорони здоров’я України, Профспілки працівників суднобудування України, Профспілки працівників соціальної сфери, Профспілки працівників геології, геодезії та картографії України.

Урядовці відповіли готовністю продовжувати соціальний діалог у режимі проведення спільних нард для пошуку рішень щодо подальшого розвитку галузей економіки, бюджетної сфери, фінансування суспільного телерадіомовлення, реформування освіти та медицини.

За матеріалами ФПУ 



08.11.2018 р. - Розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки

7 листопада 2018 року у Києві відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, на якому голови профкомів провідних закладів вищої освіти з усієї України, члени ради обговорили актуальні питання у сфері вищої освіти.

Участь роботі заходу взяли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Ольга Чабанюк.

Голова Ради вищої школи Володимир Цвих задав діловий тон розмови і окреслив питання розгляду. Так, для обговорення запропоновано проект Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягу видатків загального фонду державного бюджету між закладами вищої освіти на підготовку кадрів на умовах державного замовлення та забезпечення діяльності їх баз практики».

У вступному слові Голова Профспілки Георгій Труханов коротко поінформував учасників про стан освітнього законодавства та виклики, які сьогодні стоять перед вищою школою, які кроки мають бути зроблені для поліпшення ситуації.

Зокрема, він підкреслив, що реформування освіти та науки в Україні відбувається, не дивлячись на брак фінансування. Якщо у середній освіті є певні зрушення, то в реформуванні вищої школи наразі відсутні якісні зміни. Прийняті, на перший погляд, прогресивні закони у сфері освіти, але ці законодавчі документи самі по собі нічого не варті. Адже самі учасники навчального процесу не бачать можливостей імплементації цих законів і практики їх застосування.  

За слова Георгія Труханова, вища освіта сьогодні формує капітал держави і значною мірою відповідає за суспільний розвиток, який цим людським капіталом здійснюється. Тому бюджетом країни, в місцевих бюджетах на 2019 рік мають бути передбачені усі необхідні видатки на освіту, необхідні для забезпечення виплат заробітних плат педагогічним та науково-педагогічним працівникам і стипендій для студенства.

Заступник Голови Сергій Романюк ознайомив із бюджетом освіти, який був закладений у головний кошторис країни та позицію Профспілки щодо нього.

Заступник міністра Володимир Ковтунець поінформував про застосування нових механізмів щодо фінансування вищої освіти та формулу розподілу обсягу видатків загального фонду держбюджету між закладами вищої освіти.

Далі спілкування з головами профкомів ВНЗ продовжилося у форматі «питання-відповідь». Зокрема розмова йшла переважно про непрості перемовини профільного міністерства з мінфіном щодо підняття заробітних плат викладачам ВНЗ, потребу у зміні системи оплати праці, питання штатних розписів вишів та їх затвердження, діяльність технікумів і коледжів та передача їх на місцеві бюджети, стипендіальне забезпечення студентів тощо.

Насамкінець роботи Рада вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України прийняла постанову щодо подальших кроків щодо захисту прав і гарантій працівників вищої освіти, молоді, яка навчається та відстоювання потреб освітньої галузі у державному бюджеті країни на 2019 році.


07.11.2018 р. - ЦК Профспілки та МОН спільно ініціюють збільшення зарплати педагогам

За ініціативою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки в спільному листі від 6.11.2018 № 02-5/630 та № 1/9-676 «Про підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та установ освіти, науково-педагогічним працівникам» звернулися до керівників місцевих органів освіти та закладів освіти з рекомендаціями забезпечити підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів і установ освіти та науково-педагогічним працівникам шляхом встановлення їм надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі в розмірі 10 і вище відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) з 1 листопада 2018 року.


Завантажити лист splnii-list-ck-profsplki-ta-mon.pdf [1,11 Mb][935] Завантажити  

06.11.2018 р. - Відповідь політичних сил на звернення Профспілки щодо бюджету 2019 (оновлено)

18 жовтня 2018 року від депутатської фракції Політичної партії «Народний Фронт» надійшов лист-відповідь за підписом голови депутатської фракції М.Ю. Бурбака.

У листі, зокрема, повідомляється, що пропозиції, викладені Профспілкою у зверненні, розглянуті депутатською фракцією встановленим порядком та передані для опрацювання членам профільного Комітету Верховної Ради України. 

24 жовтня 2018 року у відповідь на звернення Профспілки надійшла від політичної партії «Опозиційний блок» (за підписом співголови фракції Ю. Бойка). У листі повідомлено, що пропозиції організації уважно розглянуто і направлено до Комітету з питань бюджету. Про результати розгляду буде повідомлено у встановлений законодавством термін.

4 листопада 2018 року надійшла відповіді від Депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

У листі повідомляється, що фракцією спрямовано звернення до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана з проханням уважно розглянути звернення Профспілки працівників освіти і науки України з пропозиціями до проекту закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (реєстр. № 9000 від 15.09.2019) і про результати розгляду поінформувати фракцію і заявника у встановлений законом строк.



Завантажити лист-відповідь

01.11.2018 р. - Переговорний процес щодо бюджету освіти на 2019 – продовжується

У рамках переговорного процесу профспілок і влади з питання виконання вимог учасників всеукраїнської профспілкової акції протесту, сьогодні, 1 листопада 2018 року, відбулася зустріч соціальних партнерів – Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Від галузевого міністерства участь у роботі взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, в.о. директора департаменту економіки та фінансування Оксана Ткаченко, заступник директора департаменту Ольга Щеглова.

Профспілкову сторону представляли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Сергій Пугачов, Володимир Цвих та Ольга Чабанюк.

Мета – обговорення бюджету освіти на 2019 та пошук шляхів вирішення проблемних питань галузі.

Сторони обговорили вимоги освітянської Профспілки, які були озвучені на акціях протесту 9 та 17 жовтня цього року.

Особлива увага була приділена освітянському бюджету на 2019 рік й передбачення у ньому усіх необхідних видатків для функціонування галузі.

Відбулася гостра, але досить конструктивна дискусія. Наразі робота Профспілки та Міністерства прожовується, адже питання потребують прийняття рішень на рівні Кабінету міністрів України.


30.10.2018 р. - Вимоги учасників профспілкової акції – на контролі у ФПУ

За результатами зустрічі Віце-прем’єр-міністра України П.В. Розенка з представниками профспілкової делегації щодо обговорення вимог учасників Всеукраїнської профспілкової акції 17 жовтня 2018 року надано низку доручень.

Так, міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади доручено особисто провести зустріч з представниками галузевих профспілок та їх об’єднань для обговорення проблемних питань і вироблення узгоджених пропозицій щодо їх вирішення.

Про проведену роботу до 9 листопада 2018 року поінформувати Міністерство соціальної політики України задля узагальнення інформації та інформування Кабінету Міністрів до 15 листопада 2018 року.

Мінфіну, Мінсоцполітики, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я  та Міненерговугілля доручено під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік до другого читання провести додаткові консультації з представниками профспілок щодо можливості врахування пропозицій Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів до 15 листопада 2018 року.

За матеріалами ФПУ


22.10.2018 р. - Григорій ОСОВИЙ: Рішучий протест профспілок проти антисоціальної політики - це суспільний ультиматум і тест для влади

gaz-tarify-640x394

 

"ДОПРАЦЮВАЛИСЯ! Звичайно, влада не допустить дефолту, бо це стане політичним приговором для неї напередодні президентських і парламентських виборів. Брали кредити, не питаючи людей, як «попередніки», так і нинішні, а коли час розплати настав хочуть за іх рахунок «зберегти себе». Це нечесно і не порядно по відношенню до мільйонів людей, які повстали на Майданах проти Несправедливості і надали новій владі мандат на управління державою в інтересах суспільства.


Профспілки вийшли на вулиці 17 жовтня, заявивши рішучий протест антисоціальній політиці. Уряду, Парламенту I роботодавцям висунуто соціально економічні вимоги: на противагу цінам на газ і тарифи підвищити мінімальну зарплату до 7700 гривен, мінімальну пенсію до 2870, в Бюджеті країни на 2019 рік встановити чесно обрахований прожитковий мінімум 5167 гривен. Це суспільний ультиматум і тест для влади на спроможність зберегти довіру людей і не допустити дефолту переважної більшості украінських сімей внаслідок подальшого збідніння."


Про це сказав Григорій Осовий на своїй сторінці у Фейсбук, коментуючи публікацію на сайті Радіо Свобода  "Газ на 23,5% дорожче для населення – це запобіжник економічної кризи – Парубій підтримав Гройсмана".

 

Прес-центр ФПУ



19.10.2018 р. - У Профспілці наполягають на виконанні своїх вимог

Профспілки погрожують вдатись до масових протестних дій у разі ігнорування їх вимог

Після закінчення акції протесту 17 жовтня, у який також взяла участь Профспілка працівників освіти і науки, делегація уповноважених представників від профспілкового віче провела зустріч з віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком.

В обговоренні профспілкових вимог також взяли участь міністр соціальної політики Андрій Рева, міністр освіти Лілія Гриневич, в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, а також керівники департаментів міністерств різних секторів економіки.

За інформацією освітньої профспілки, голова Федерації профспілок Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги, які були схвалені учасниками всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

«Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозиції, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку», - повідомили у профспілці.


18.10.2018 р. - Зустріч профспілок і влади після акції протесту

17 жовтня 2018 року одразу після закінчення акції протесту делегація уповноважених представників від профспілкового віче провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступили голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Анатолій Буряк, голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод, голова первинної профспілкової організації ДП «Антонов» Віктор Гуска, голова первинної профспілкової організації, медична сестра Первомайської міської багатопрофільної лікарні Миколаївської області Оксана Іванченко, вчитель Зеленогайської ЗОШ Харківської області Олена Румянцева, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, голова профкому ПрАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот», голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь. 

В обговоренні профспілкових вимог взяли участь міністр соціальної політики України Андрій Рева, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники департаментів міністерств різних секторів економіки.

Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету на 2019 рік зустрічі керівників Всеукраїнських галузевих організацій та територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду для врахування профспілкових пропозиції в головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цієї зустрічі профспілкових вимог.

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозиції, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

За матеріалами прес-центр ФПУ


17.10.2018 р. - Всеукраїнський протест профспілок: разом за свої права

Сьогодні, 17 жовтня 2018 року, – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві відбувається всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України на засіданні Президії.

Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України. 

Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у багатотисячній протестній ході і зі своїми вимогам вийшли до влади. 

Основні вимоги профспілок:

  •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;

  •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

  •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

  •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
- прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

- мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

10. Збільшити у 2018 році обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2,97 млрд. гривень, що необхідні для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.


 

11.10.2018 р. - ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК: ЗАХИСТИМО ПРАВА ЛЮДИНИ ПРАЦІ!

 

АК 

 

17 жовтня -  у Міжнародний день боротьби з бідністю у Києві відбудеться масовий Мітинг-хода представників Федерації профспілок та її членських організацій на захист законних прав та інтересів людей праці. Акція почнеться у парку Тараса Шевченка і продовжиться біля  Верховної Ради України і Кабінету міністрів України. Таке рішення було ухвалено на засіданні Президії ФПУ 20 вересня. А 10 жовтня у приміщені ПАТ «Укртелеком» відбулась селекторна нарада керівників членських організацій ФПУ щодо підготовки до Всеукраїнської профспілкової акції протесту 17 жовтня. Вів нараду Голова ФПУ Григорій Осовий.

Перш за все, він нагадав, що 20 вересня Президія ФПУ ухвалила рішення про те, що Всеукраїнська акція протесту пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап - 9 жовтня  - у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю - в областях України, в трудових коллективах, на підприємствах і в організаціях, а з 16.00 – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап - 17 жовтня у Міжнародний день боротьби з бідністю у Києві.

Учасники наради обговорили перші підсумки попереджувального етапу акції, що відбувся 9 жовтня у регіонах, а також хід підготовки до другого етапу - продовження Всеукраїнської акції протесту у столиці України.

Зокрема під час наради розглядалися питання про заявлену чисельність учасників Всеукраїнської профспілкової акції протесту, а також про головні вимоги, зміст листівок, гасел, банерів.  

Після тривалої, жвавої та конструктивної дискусії учасники наради затвердили основні вимоги Всеукраїнської профспілкової акції протесту. до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та роботодавців.


ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

ВІД ІМЕНІ  5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ

ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ 

1 Забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні.

2 Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави:

- розмір  прожиткового мінімуму для працездатних осіб

5167 грн.

- мінімальний рівень оплати праці – не нижче

7700 грн.

- мінімальний розмір пенсії

2840 грн.

Не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити.
Забезпечити захист населення через механізм субсидій.

Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік видатки на освіту 7% ВВП, охорону здоров'я-5%, соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки як визначено законами!

Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам.

6 Стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права.

 

Вимоги Всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань доповнюють основні вимоги ФПУ і будуть передані до Уряду і Верховної Ради України. 
 У нараді взяв участь та виступив представник ФПУ у Верховної Раді, народний депутат України Сергій Каплін.

АК1

 

 

АК3

 

АК4

 

АК5

 

АК8

 

АК7

 

АК6

 

Прес-центр ФПУ 


10.10.2018 р. - В областях України відбуваються протестні акції профспілок

9 жовтня 2018 року у багатьох обласних центрах України відбувається перший попереджувальний етап всеукраїнської акації протесту, ініційованої Федерацією профспілок України, у вигляді пікетувань та маніфестацій.

Другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України відбудеться 17 жовтня цього року, у День боротьби з бідністю, у Києві.

Загальні вимоги учасників профспілкових акцій протесту до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

  • припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій;

  • не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги для населення. Надра і ресурси є власністю українського народу;

  • забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки;

  • стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права!

До основних вимог додаються галузеві вимоги від кожної з профспілок – освітян, медиків, адже гарантії працівникам бюджетної сфери мають бути належним чином профінансовані Державним бюджетом України.

м. Дніпро
 м. Кропивницький
  м. Рівне 
м. Львів
  м. Івано-Франківськ 
м. Сєвєродонецьк 
м. Суми
м. Одеса

09.10.18 р. - Мітинг протесту профспілок на Дніпропетровщині

a_001018IMG_29739 жовтня 2018 року в м. Дніпро біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради відбувся мітинг протесту представників профспілкових організацій, трудових колективів багатьох галузей економіки Дніпропетровщини. Профспілки вийшли висловити свій протест проти зниження рівня життя та урізання соціальних гарантій працівникам країни.

Серед учасників мітингу протесту були присутні майже 250 представників профспілкових організацій працівників галузі освіти районів і міст Дніпропетровської області.

Освітяни області цілком підтримують вимоги щодо підвищення мінімального рівня оплати праці трудящих. Протестують проти підвищення цін на природний газ, тарифів на електроенергію та житлово-комунальних послуг для населення. Вимагають від місцевих органів влади використати законні можливості своїх бюджетів та підвищити на 10 відсотків зарплату медпрацівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів.

Учасники пікету передали до органів місцевої влади вимоги щодо захисту соціально-трудових і економічних прав працівників. Основна вимога профспілок – справедливі ціни на газ і справедливі тарифи на комунальні послуги, підвищення заробітних плат та пенсій, забезпечення конституційних прав громадян на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення.

Гарантії працівникам цих сфер мають бути належним чином профінансовані Державним бюджетом України.

Це був перший етап проведення Всеукраїнської акції протесту , яка буде проходить 17 жовтня у м. Києві.

 

a_011018IMG_2977

a_021018IMG_2997

a_o31018IMG_2971

a_04101843550445_1936765526415903_8826735410546737152_n

a_051018IMG_2968

a_061018IMG_2994


09.10.2018 р. - ДНІПРО. Протестують профспілки Дніпропетровщини

 Изображение 11647

          9 жовтня в Дніпрі в ході першого етапу всеукраїнської акції протесту, оголошеної Федерацією профспілок України, на площі біля облдержадміністрації і обласної ради відбувся багатолюдний мітинг протесту профспілок області проти наступу на права трудящих.

 Сотні металургів, шахтарів, хіміків, машинобудівників, комунальників, аграріїв, працівників бюджетної сфери, ветеранів праці та молоді з обласного центру, великих промислових міст - Кам’янського, Нікополя, Марганця, Покрову, сільських районів зібралися, щоб сказати «ні» політиці влади, яка призводить до погіршення соціально-економічного ситуації та зниження життєвого рівня трудящих.

Відкриваючи мітинг, голова облпрофобєднання Віталій Дубіль зазначив, що в той час, коли влада відпустила у «вільне плавання» ціни на все найнеобхідніше і вони стрибають вгору майже щодня, коли за останні роки виросли ціни на електроенергію – у 5, газ для населення – у 7, а на опалення – в 11 раз,- зарплата збільшилась лише в 2,8 рази. Та й борги із зарплати досягли в країні астрономічної суми в 2,7 млрд. грн. (в т.ч. в області – 138 млн.). А влада тим часом готує нове підвищення ціни на газ для населення. Як же працівникові виживати, як відновлювати свій трудовий потенціал та утримувати сім’ї?

 DSC 0047

 Все це призводить до загострення соціальної напруги в трудових колективах і суспільстві в цілому. Але центральна влада ігнорує пропозиції профспілок і не забезпечує ефективного управління країною та її економікою, нічого не робить для підтримки вітчизняного товаровиробництва. Та ще й намагається зекономити на людині праці: не один місяць профспілки протестували проти спроб «оптимізації Списків № 1 і №2 та все ж домоглися повернення людям окремих пільг, однак зараз чиновники Мінсоцполітики добралися й до шахтарських пенсійних пільг, що призвело до нещодавніх їхніх акцій протесту в Павлограді. І тільки після цього наполохані урядовці начебто дали зараз «задній хід».

Велике невдоволення людей викликає й те, що у проекті Держбюджету-2019 не враховані пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів до цивілізованого рівня, забезпечення гідного фінансування бюджетної сфери.

Голова облпрофцентру говорив і про кричущу ситуацію на ринку праці, що вимагає від влади і роботодавців створення таких її умов і оплати, щоб українці працювали дома, а не шукали кращої долі за кордоном.

 Изображение 11664

 Тож профспілки вимагають: європейській Україні – європейські зарплати, європейські стандарти життя!

Ці та інші вимоги до влади підтримали на мітингу гірник шахти «Західно-Донбаська» ПраТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Яценко, голова цехкому профспілки трубопрокатного заводу «Інтерпайп» Віталій Яницький, голова обкому профспілки хіміків - голова профкому «ДніпроАзоту» Григорій Потуремець, вихователь Підгороднянської СШ № 2 Дніпровського району Людмила Муха, наладчик устаткування, голова цехкому профспілки об’єднання «Південмаш» Леонід Гринченко.

Учасники мітингу ухвалили резолюцію з вимогами до центральних та місцевих органів влади, яку їхні представники вручили керівництву області.

Акція профспілок викликала велику зацікавленість засобів масової інформації.

 

Изображение 11642

 

Изображение 11682

  

Изображение 11660

В. Коврига, зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофоб’єднання


04.10.2018 р. - ФПУ закликає Уряд не допустити поглиблення бідності в Україні

За дорученням Президії ФПУ Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо забезпечення в Держбюджеті на 2019 рік виконання норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань з метою реалізації громадянам України права на гідну працю та достатній рівень життя.

Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016-2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.

Федерація профспілок України закликала Уряд забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні шляхом закріплення у Державному бюджеті України на 2019 рік обґрунтованих соціальних стандартів та гарантій, а також достатнього обсягу видатків на розвиток ключових галузей економіки і соціальної сфери країни. 


Завантажити звернення ФПУ fpu_do_kmu.pdf [702,35 Kb][5] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн 


01.10.18 р. - Для підвищення зарплат освітянам потрібна активна робота з місцевою владою

1538123823_444

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертає увагу на необхідності проведення відповідної роботи на місцях з метою вирішення питання підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, а також інших закладів та установ освіти.

 

Як відомо, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 р. № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 р. доручено розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Прем’єр-міністром України під час засідання Уряду від 11 січня 2018 року з розгляду зазначеного питання доручено Мінсоцполітики разом з Мінфіном, МОН та іншими міністерствами, Спільним представницьким органом об’єднань профспілок та Всеукраїнською асоціацією місцевого самоврядування «Асоціація міст України»опрацювати питання підвищення заробітної плати окремих категорій працівників бюджетної сфери з урахуванням можливостей місцевих бюджетів та подати Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції.

ЦК Профспілки звернувся до Кабінету Міністрів УкраїниМіністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України з вимогою щодо необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників державних закладів вищої та професійно-технічної освіти з 1 вересня 2018 року.

В той же час нагадуємо, що використовуючи норми законодавства, наявні законодавчі підстави для збільшення заробітної плати педагогічним працівникам комунальних закладів освіти допоки Урядом буде прийнято відповідне рішення про підвищення їм розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» керівники мають право встановлювати надбавки працівникам у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі.

Для встановлення таких надбавок нормативними документами не встановлено вимог щодо підтвердження таких умов праці. Надбавки встановлюються на підставі керівника закладу за погодженням з виборним профспілковим органом.

Щодо фінансового забезпечення таких виплат, то відповідно до частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві ради при затвердженні відповідних бюджетів мають враховувати у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати.

Одним з власних повноважень виконавчих органів місцевих рад, що передбачні статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є управління закладами освітиорганізація їх фінансового забезпечення, створення необхідних умов для виховання дітей, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів.

Тому з метою забезпечення підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів та установ освіти місцеві ради можуть вносити до місцевих бюджетів зміни, приймати рішення про збільшення обсягів бюджетних призначень та фонду оплати праці, необхідних для встановлення надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи чи за складність, напруженість у роботі, тобто, так званих «регіональних надбавок».

Профспілка акцентує увагу на проведенні відповідної роботи на місцях з депутатами місцевих рад, міськими головами, головами районних рад та рад об’єднаних територіальних громад, фінансовими органами та органами управління освітою щодо фінансового забезпечення та необхідності підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів шляхом установлення з 1 вересня 2018 року їм надбавок за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі у розмірі 10% і вище посадового окладу (ставки заробітної плати).

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки


28.09.2018 р. - Профспілка звернулася до Уряду: в колективах назріває невдоволення

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Кабінету Міністрів України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» з 1 січня 2018 року підвищено на 10% розміри посадових окладів педпрацівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Рішення про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати лише тим педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, призвело до ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян, викликало справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою влади їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинило конфліктні ситуації в колективах.

Пунктом 2 постанови доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 р. розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників. У зв’язку з цим ЦК Профспілки вже звернувся до зазначених міністерств, отримавши відповідь з Міністерства освіти і науки України про підтримку позиції профспілки щодо доцільності зазначеного підвищення.

ЦК Профспілки на вимогу освітян, а також профспілкових організацій, як представників їхніх прав та інтересів, вимагає прийняття Урядом рішення про підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та професійно-технічної освіти з 1 вересня 2018 року.

 

Завантажити документ kmu_pdvischennya.pdf [164,75 Kb][136] ЗавантажитиПереглянути документ онлайн 



26.09.2018 р. - Зауваження та пропозиції Профспілки до Державного бюджету України на 2019 рік

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наголошує, що 15 вересня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за № 9000, поданий Кабінетом Міністрів України без узгодження зі Спільним представницьким органом об’єднань профспілок.

На прохання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України листом від 20.09.2018 року щодо надання зауважень та пропозицій до цього законопроекту ЦК Профспілки 25 вересня спрямовано відповідне звернення з ініціативою підтримати Комітетом та народними депутатами України, членами Комітету, постатейні пропозиції та зауваження Профспілки до нього з метою їх відстоювання під час розгляду Держбюджету 2019 як безпосередньо Комітетом, так і в цілому у Верховній Раді України.

Такі звернення спрямовано також Голові Верховної Ради України, Головам всіх депутатських фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України, Головам комітетів з питань бюджету та з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також безпосередньо народним депутатам України, членам Комітету з питань науки і освіти.

Зокрема у зверненнях зазначено, що ЦК Профспілки підтримує позицію Федерації профспілок України та Спільного представницького органу об’єднань профспілок.

Так, видатки Державного бюджету України на 2019 рік мають бути збільшені з урахуванням підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, запропонованих президією Федерації профспілок України.

ЦК Профспілки наполягає на передбаченні в проекті Державного бюджету України на 2019 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП, як це гарантовано статтею 78  Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VІІІ, які мають складати в умовах прогнозованого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 обсягу ВВП 3 946,9 млрд. гривень не менше 276,5 млрд. гривень проти передбачених 242 млрд. гривень.

Запропонований Урядом обсяг видатків в проекті складає лише 6,13% від ВВП та засвідчує про його негативну динаміку порівняно з поточним роком, який у 2018 році становить 6,71% ВВП, також не досягаючи законного рівня.

Як і в минулому та поточному роках, ці обсяги видатків не забезпечать нагальні потреби закладів загальної середньої освіти, про що свідчить: низький, законодавчо незабезпечений рівень заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, скасування та зниження їм розмірів надбавок і доплат, наявна заборгованість із заробітної плати, застаріла матеріально-технічна база, наявні борги за отримані закладами освіти комунальні послуги тощо.

В умовах збільшення у 2019 році прогнозного обсягу ВВП на 21,53%, який на початок 2018 року закладався на рівні з 3 247,7 млрд. гривень, зростання освітніх видатків прогнозується лише на 11%, що також підтверджує необхідність їх збільшення, як мінімум, до законодавчо гарантованого рівня.

Обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2019 рік передбачено в сумі 70 979 793,4 тис. гривень проти 61 712 610,6 тис. гривень у 2018 році, що складає їх збільшення лише на 15%.

Це означає, що обсяги освітньої субвенції забезпечать лише зростання розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду з 1762 гривень до 1921 гривні, тобто на 9%, та часткове покриття витрат для поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, які не передбачено в обсягах освітньої субвенції у поточному році.


Завантажити повний текст пропозицій ЦК Профспілки до держбюджету 2019 propozicyi-dbu-2019.pdf [238,81 Kb][11] Завантажити Переглянути документ онлайн

Завантажити лист до Комітету spvakovskomu-dbu-2019-postateyn-9000.doc [184,5 Kb][10] Завантажити Переглянути документ онлайн 


25.09.2018 р. - Профспілки наполягають на підвищенні зарплат педагогів

Федерація профспілок України також наполягає на підвищенні заробітної плати педпрацівникам дошкільної, позашкільної, профтехосвіти, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

З метою реалізації пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» відповідно до якого Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів доручено за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 року оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Федерація профспілок України направила відповідне звернення до Кабінету Міністрів України з проханням прискорити прийняття рішення про підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та професійно-технічної освіти з 1 вересня 2018 року.

Нагадуємо, Профспілка працівників освіти і науки України на початку вересня спрямувала звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Федерації профспілок України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.


24.09.2018 р. - Профспілки виходять на протест!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року– у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях, а з 16.00 – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

  •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;

  •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

  •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

  •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.


ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

  • Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
  •  прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

 мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.



25.04.2018 р. - Урядом схвалено проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України»

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу президії Федерації професійних спілок України щодо встановлення в Україні Дня професійних спілок України, який відзначатиметься щорічно у другу неділю жовтня.

Підписання Президентом України відповідного Указу сприятиме визнанню важливої ролі професійних спілок та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства.

Питання про встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України було порушено представниками профспілок та їхніх організацій на Міжнародній науково-практичній конференції 9.11.2017 «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні» з нагоди відзначення 200-річчя з дня створення у листопаді 1817 року в м. Львові першої профспілкової організації на українських землях.

За підсумками роботи конференції учасники схвалили резолюцію, згідно з якою рекомендовано виборним органам та керівництву Федерації профспілок України звернутися до органів державної влади щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України.

З метою визнання важливої ролі профспілкових організацій та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства, Мінсоцполітики розробило проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України», яким пропонується установити в Україні День професійних спілок України, який відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Реалізація зазначеного акта не потребуватиме ні додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, ні встановлення додаткового вихідного дня.

За матеріалами Урядового порталу


24.04.2018 р. - Профспілки наполягають на підвищенні мінімальної зарплати

Законом України «Про оплату праці» визначено, що мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 Згідно із Законом України «Про прожитковий мінімум» він має формуватися Урядом на основі затверджених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг з урахуванням обов’язкових платежів.

У 2017 році вперше мінімальну заробітну плату було встановлено на рівні прожиткового мінімуму, розрахованого відповідно до законодавства, – 3200 грн, що позитивно позначилося на рівні життя громадян, призвело до скорочення бідності в країні, зростання реальної заробітної плати.

Наразі Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 збільшено на 16,3% до 3723 грн, що на 7,3 в.п. більше, ніж прогнозне зростання індексу споживчих цін. Разом з тим, розмір мінімальної заробітної плати у березні 2018 р. становив 90% розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який у цінах березня 2018 року склав 4126 грн.

У своїх пропозиціях до Держбюджету-2018 ФПУ та СПО об’єднань профспілок наполягали на встановленні з 1.01.2018 року мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та передбаченні підвищення її розміру протягом року з урахуванням прогнозного індексу інфляції.

На реалізацію вимог профспілок та виконуючи завдання Президента України, Уряду доручено на основі моніторингу виконання Державного бюджету України за підсумками І кварталу на 2018 рік, розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму – 4200 грн з ІІ кварталу 2018 року.

Враховуючи, що підвищення рівня оплати праці в Україні сприятиме збереженню та розвитку трудового потенціалу, забезпеченню економіки кваліфікованими кадрами, скороченню зовнішньої трудової міграції, СПО об’єднань профспілок направив лист до Кабінету Міністрів України з вимогою якнайшвидшого виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та підвищення розміру мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного розміру прожиткового мінімуму, а саме – не менше 4200 грн.

За матеріалами ФПУ


19.04.2018 р. - Урядом схвалено проект Указу Президента України „Про День професійних спілок України”

ВИПРАВЛЕННИЙ  карманный календарь ПЕЧАТЬ 3-2

 Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу президії Федерації професійних спілок України щодо встановлення в Україні Дня професійних спілок України, який відзначатиметься щорічно у другу неділю жовтня.

Підписання Президентом України відповідного Указу сприятиме визнанню важливої ролі професійних спілок та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства.

Питання про встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України було порушено представниками профспілок та їхніх організацій на Міжнародній науково-практичній конференції 09.11.2017 „Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні” з нагоди відзначення 200-річчя з дня створення у листопаді 1817 року в м. Львові першої профспілкової організації на українських землях.

За підсумками роботи конференції учасники схвалили резолюцію, згідно з якою рекомендовано виборним органам та керівництву Федерації профспілок України звернутися до органів державної влади щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України.

З метою визнання важливої ролі профспілкових організацій та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства, Мінсоцполітики розробило проект Указу Президента України „Про День професійних спілок України”, яким пропонується установити в Україні День професійних спілок України, який відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Реалізація зазначеного акта не потребуватиме ні додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, ні встановлення додаткового вихідного дня.

За повідомленням Урядового порталу

 

03.04.2018 р. - Віталій Дубіль: «Стратегія інформаційної роботи ФПУ є дуже важливим та сучасним документом»

ДУБ

 

На засіданні Ради Федерації профспілок України одноголосно ухвалено Стратегію інформаційної роботи ФПУ. Своїми думками щодо цього актуального документу поділився голова Дніпропетровського обласного обєднання профспілок   Віталій Дубіль. 

- Сьогодні, в умовах глобальної інформатизації суспільства та спроб певних сил за допомогою нових комп’ютерних технологій управляти значними масами населення, - перед профспілками все гостріше постає завдання посилення впливу на свідомість людей, відповідної реакції на спроби дискредитації профспілкового руху. А цього можна досягти тільки за умови більш ефективного використання нашого інформаційного ресурсу, який, будемо відверті, поки ще не завжди відповідає вимогам часу.

         Тому проект Стратегії інформаційної роботи Федерації профспілок України на 2018-2021 рр. заслуговує підтримки, адже цей документ, який містить чимало нових підходів та завдань, є дуже важливим і своєчасним. Вважаю, що він буде сприяти вдосконаленню інформаційно-пропагандистської роботи як на національному, так і на місцевому, галузевому  рівнях, підвищенню активності членів профспілок у боротьбі за свої права та гідний рівень життя.

Президія Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок приділяє велику увагу  цій роботі. Її аспекти ми неодноразово розглядали на засіданнях президії та Ради облпрофоб’єднання з прийняттям відповідних рішень.

З 2008 р. у нас реалізується Концепція інформаційної роботи. 29 років щотижня виходять газети профспілок області «Позиция» та «Голос отраслевого профсоюза», маємо свій інтернет-сайт. Провели також ряд науково-практичних конференцій із залученням  науковців, соціологів, представників засобів масової інформації. Співпрацюємо з телеканалами, газетами. І це дало певні результати.

Але дійти до кожного члена профспілки поки ще не вдається. Люди справедливо дорікають профспілкам за те, що вони недостатньо розповідають про свою діяльність, рідко з’являються на телеекранах.

         Про всі ці питання велась конкретна розмова декілька днів тому, 22 березня на пленумі облпрофцентру, де вказувалось на нагальну потребу – в умовах спроб внесення розколу в профспілковий рух та дискредитації профспілок – збільшення нашого інформаційного впливу і здійснення активної контрпропагандистської роботи з використанням нових технологій і розробок. Дніпропетровці висловились за прийняття та за необхідність активної реалізації на всіх рівнях профспілок Стратегії інформдіяльності ФПУ, яку, до речі, презентував у нас керівник прес-центру ФПУ Юрій Работа.


28.03.2018 р. - Фінансування освіти на місцях – відповіді від обласних рад

Як уже повідомлялося, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував листи до усіх обласних рад та обласних державних адміністрацій з приводу необхідності вжиття заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів.

На лист Профспілки надходять відповіді від місцевої влади.

Так, Полтавська обласна рада повідомляє, що відповідно до пунктів З, 13 частини першої статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо ефективного використання фінансових ресурсів, забезпечення розвитку усіх видів освіти делеговано відповідним місцевим державним адміністраціям.

У зв’язку з вищевикладеним звернення Профспілки надіслано за належністю до Полтавської обласної державної адміністрації, від якої й буде надана відповідь.

Дніпропетровська обласна рада, поінформувала, що обсяг освітньої субвенції з державного бюджету обласному бюджету становить 563,8 млн грн.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації заборгованості із виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам комунальних закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Дніпропетровської області, немає

Обсяг освітньої субвенції місцевим бюджетам області розрахований Міністерством освіти і науки України на підставі статистичних даних, поданих міськими радами, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами. Питання стосовно забезпечення дотримання вимог статті 61 Закону України «Про освіту» щодо розміру посадових окладів та ставок педагогічних та науково-педагогічних працівників та спрямування залишків освітньої субвенції, що утворилися на 1.01.2018 у місцевих бюджетів, на оплату праці належить виключно до компетенції місцевих органів влади.

Дніпропетровська обласна рада також повідомила, що звернеться до Кабінету Міністрів України стосовно збільшення обсягів освітньої субвенції тим місцевим бюджетам області, де виникла така необхідність.

Профспілка триматиме це питання на контролі й надалі інформуватиме про дії місцевої влади щодо фінансування освіти у областях та підвищенням рівня оплати праці педагогічних працівників.


Завантажити документи poltava.pdf [40,8 Kb] (Скачувань: 38) 
Переглянути документ онлайнdnipro.pdf [76,35 Kb] (Скачувань: 24) 
Переглянути документ онлайн 




14.03.2018 р. - Звернення Профспілки до усіх обласних державних адміністрацій та рад

1521007881_top-5-agrarnih-oblastey-ukrayini-1-11146ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за підсумками Президії, яка відбулася 27 лютого 2018 року, спрямував листи до усіх обласних рад та обласних державних адміністрацій з приводу необхідності вжиття заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів, підвищенням рівня оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти, інших установ і закладів освіти, дотриманням трудових прав педагогічних працівників цих закладів.

 Профспілка сподівається, що місцева влада вживатиме заходів та дій, спрямованих на використання залишків освітньої субвенції, що утворилася на 1 січня 2018 року, виключно на оплату праці педагогічних працівників, не допускаючи її утворення у фінансовому році, а також обов’язкове спрямування її виключно на оплату праці педагогічних працівників, як захищеної статті державного бюджету. 

Також розраховуємо на підтримку облрад та ОДА у вирішенні питання дотримання вимог статті 61 закону «Про освіту» щодо розміру посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердження Урядом їх схеми, оскільки станом на 1 січня 2018 року найнижчий посадовий оклад педагогічного працівника закладу загальної середньої освіти, вдвічі нижчий від передбаченого прикінцевими положеннями закону. 

Всі листи ОДА+Облради.Архів [16,12 Mb]

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


02.03.2018 р. - Наступу на права профспілок - рішучий відсіч

176815

 

28 лютого Головою ФПУ Григорієм Осовим оперативно скликано засідання Президії ФПУ, на якому у гострій та критичній формі було обговорено ситуацію щодо посилення наступу на права профспілок, зокрема спроби владних структур привласнити будинки профспілок на місцях, які останнім часом стали все частішими.

Так, у Полтаві забирають Будинок профспілок для потреб прокуратури, в Ужгороді Будинок профспілок передають Державній судовій Адміністрації, в Івано-Франківську Будинок профспілок вже передано до комунальної власності. Такі ж не правові дії застосовуються і до профспілкових оздоровниць та спортивних об’єктів, навчальних центрів профспілок - в Чернігові, Хмельницькому тощо.

Все це викликає не тільки закономірне обурення з боку спілчан, а й необхідність солідарно діяти, щоб надати рішучу відсіч тотальному наступу на права профспілок. Слід підкреслити, що по допомогу в обласні профспілкові центри щоденно звертаються тисячі людей, де трудящим безкоштовно надаються правові консультації, здійснюється практичний захист їхніх законних прав та інтересів. Проте реальній правозахисній роботі чиниться опір – людей намагаються посеред зими висилити з Будинків профспілок, відключають електроенергію, блокують їх діяльність, підкріплюючи такі протиправні дії рішеннями судів.

- В якій правовій державі можливо уявити таке антилюдське ставлення? – ставить запитання Голова ФПУ Григорій Осовий. За дорученням Президії ФПУ він поінформував про ситуацію навколо профспілкових об’єктів Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, як соціального партнера профспілок, а також гостро порушив зазначену проблему на засіданні урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку ПЕК, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, що відбувся 1 березня під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Голова ФПУ повідомив членів Комітету про вимоги Президії ФПУ: скасувати розпорядження КМУ про передачу профспілкових об’єктів, в першу чергу будинків територіальних профоб’єднань Закарпатській і Полтавській областей та повернути їх законним власникам – профспілкам, і врешті решт на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні та зажадав від урядовців невідкладних дій.

Комітет дійсно оперативно відреагував на рішення Президії ФПУ і створив робочу групу до якої увійшли представники ЦОВВ, Фонду держмайна, профспілок, і яка має оперативно розглянути всі організаційно-правові аспекти цієї драматичної ситуації та невідкладно надати Уряду пропозиції щодо її врегулювання.

- На цю роботу ми з урядовцями відвели місяць, - уточнив Григорій Осовий, - якщо й тоді дієвих рішень ми не побачимо й нам не вдасться виключно у рамках діалогу та співпраці захистити свої права, безперечно ми повинні бути готовими до солідарних рішучих протестних дій на їх захист. Як це робить трудовий колектив, профспілкова спільнота і громадськість м.Одеси, які разом піднялись та виступили проти відчуження санаторію «Лермонтовський», де лікуються як учасники АТО, так і постраждалі на виробництві. Саме такий рішучий супротив і опір буде здійснено відносно усіх об’єктів, на які «поклали око» можновладці, чи бізнес, - запевняє лідер профспілок.

За його словами, паралельно з роботою названої групи з правового врегулювання ситуації, у ФПУ створено штаб дій, який буде координувати проведення різноманітних заходів, в тому числі можливих акцій протесту, як у Києві так і на місцях, де спостерігається наступ на профспілки.

У разі ігнорування профспілкових вимог та подальшого порушення прав спілчан, не виключно, що профспілками будуть надіслані звернення до міжнародних інституцій. Адже ФПУ має статус консультативного члена у соціально-економічній Раді ООН, є постійним учасником конференцій МОП, членом Міжнародної конфедерації профспілок і Європейської регіональної Ради ЄС, які охоплюють понад 180 країн світу. Слід зазначити, що за оцінками МКП, Україна, як це не прикро, входить до 5-ти країн, де найбільш порушуються права профспілок й працівників. Тому Голова ФПУ впевнений, що з боку міжнародної спільноти українські профспілки також отримують солідарну підтримку.

 

Прес-центр ФПУ


26.02.2018 р. - Попереджувальна акція протесту

a_000218IMG_0001-423 лютого 2018 року за ініціативи районних організацій Профспілки працівників освіти і науки України м. Дніпро та

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт