Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

НГУ відвідав президент Таджикистану Емомалі Рахмон

Ділові й дружні відносини між Україною та Республікою Таджикистан розвиваються стабільно. У черговий раз це підтвердив своїм візитом в Україну президент Таджикистану Емомалі Рахмон. 16 грудня він прибув до Національного гірничого університету, де у старовинній залі Вченої ради його зустрічали голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова обласної Ради Євген Удод, мер міста Іван Куліченко, ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк, науковці, студенти-таджики, які навчаються в Україні, і представники таджицької діаспори.

Місце зустрічі обрано не випадково, бо диплом випускника НГУ виправдав себе в Таджикистані ще радянських часів. В університеті й сьогодні є викладачі, які в 60-х роках минулого століття працювали в геологорозвідувальних експедиціях цієї гірської країни, а нині із задоволенням навчають нове покоління молодих таджиків.

Вітаючи високого гостя, ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк назвав візит знаковою подією для університету, подякував президенту за сприяння у розширенні співпраці в галузі освіти і науки, а також за здібних студентів з Таджикистану, які гідно представляють свою країну.

Рішенням Вченої ради Національного гірничого університету Емомалі Рахмону присвоєно звання почесного доктора НГУ з врученням диплома і золотої медалі ім. Академіка О. Терпигорєва.

У своєму виступі Е. Рахмон зазначив, що Таджикистан має величезні мінерально-сировинні запаси, практично всю таблицю Менделєєва, і потребує нової генерації спеціалістів. Познайомившись з гірничим університетом, він подякував керівництву НГУ за високоякісну підготовку фахівців для Таджикистану, за гарні умови, створені для навчання, і висловив побажання, щоб у подальшому на міждержавному рівні квоти на навчання студентів були збільшені.

Під час візиту президент відвідав геолого-мінералогічний музей НГУ, де в урочистій обстановці йому було вручено художньо оброблений зразок поліметалічної руди з мінералами. Його виготовив Гемологічний центр університету, як дар, що символізує багатства надр обох країн - Таджикистану та України. Саме ця сфера співпраці - добування корисних копалин - може вважатися однією з головних складових партнерства. Президент, в свою чергу, передав в музей університету вишукане шовкове полотно та, побачивши у вітринах виставку рубінів, пообіцяв поповнити експозицію вітчизняними зразками цього дорогоцінного каміння.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт