Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Музей історії

1111111.jpgНародний музей історії НГУ ім. О.М.Поля (тоді – Дніпропетровського гірничого інституту ім. Артема) був відкритий 12 жовтня 1974 р.
У 2001 р. рішенням Вченої ради НГУ музею присвоєно ім’я видатного діяча нашого краю ХІХ ст. О.М.Поля.

Сьогодні у фондах музею зберігається більше 7000 експонатів. Нова експозиція має 6 розділів і вміщує 1500 експонатів, з яких майже 80 % - оригінали.

Перший розділ експозиції розповідає про Катеринославське вище гірниче училище (КУГУ), його кабінети і бібліотеку, про перший випуск спеціалістів, з яких четверо потім були професорами alma mater.

Другий розділ музею охоплює період з 1912 р., коли КВГУ було перетворено на Гірничий інститут, і до 1917 р. В цьому розділі подані матеріали засновників перших наукових шкіл О.М.Терпигорєва, М.Й.Лебедєва, П.М.Леонтовського, Я.І.Грдіни, М.М.Федорова та ін.

Третій розділ – 1920-ті–1930-ті роки: більшовицькі перетворення і новації, “двовладдя” у вузі, скорочення навчання до трьох років, прийом на навчання жінок, введення нових спеціалізацій, часта зміна ректорів-директорів, штучний “розлом” інституту (створення на базі його факультетів нових, підпорядкованих галузевим наркоматам, “втузів”), формування нових наукових шкіл всупереч усьому, жах політичних репресій.
Четвертий розділ - “ДГІ в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.”

П’ятий розділ, найбільший, розповідає про відбудову і подальший розвиток вузу, спортивне і аматорське життя колективу, про його видатних випускників і науковців, про міжнародні зв’язки радянського періоду.

Шостий розділ – це життя вузу в роки незалежності України, зміни і зростання статусу навчального закладу, створення нових його підрозділів, заснування нових традицій. Завершує експозицію виставка вітальних адрес і подарунків з нагоди сторіччя НГУ, яке відзначалося 25-26 червня 1999 р.

Музей оснащений відеотехнікою, тут щорічно проходять 6-8 виставок, присвячених ювілейним датам і ювілярам університету, проводяться зустрічі з випускниками і краєзнавчі конференції. При музеї працюють клуби: Історико-краєзнавчий “Грані”, Військово-історичний ім. капітана А.І.Грязнова, Соціологічний “Соляріс”, Молодіжний дискусійний.

Контакти:

Тел.: +38 (0562) 45-99-88

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт